Styl japandi, czyli skandynawski minimalizm i egzotyczne wzornictwo, nietypowe połączenie prostych, geometrycznych form, kolorów ziemi i naturalnych tkanin. W takich wnętrzach panuje wyjątkowo przytulny klimat, można też w nich wyraźnie poczuć ducha stonowanego orientu. Sypialna urządzona w stylu japandi to miejsce, które zaraża spokojem i pozytywną energią.

Beżowa, przytulna sypialnia japandi

We wnętrzach japandi bez wątpienia dominuje jasna kolorystyka. Są to kolory jednocześnie ciepłe, które pozwalają na stworzenie klimatu przytulnego i sprzyjającego odpoczynkowi i wyciszeniu. Jest w nich dużo brązów i beżu, pojawiają się ponadto pastelowe dodatki. W sypialni japandi na ścianach może pojawić się klasyczny beż, a na podłodze delikatny odcień drewna w postaci desek ułożonych w jodełkę. Ważnym elementem jest zagłówek łóżka wykonany np. z bambusowej plecionki. Jeśli chodzi o meble, to sprawdzą się w kolorze jasnego brązu. Gładkie fronty o matowym wykończeniu można udekorować podłużnymi uchwytami w nieco ciemniejszym brązowym odcieniu. Dekoracją okna niech będą beżowe zasłony zaciemniające. W roli dekoracji świetnie sprawdzą się wiklinowe abażury, wazony o opływowych kształtach i obrazy w jasnej kolorystyce z japońskimi wzornictwem.

Sypialnia z drewnianą ścianą w duchu Dalekiego Wschodu

Styl japandi wyróżnia się obecnością naturalnych materiałów. Wyraźnie zaznaczają one swoją obecność we wnętrzu. Wśród nich jest oczywiście drewno, które pojawia się we wnętrzach już nie tylko na podłodze, ale coraz częściej na ścianach w postaci wielkoformatowych płytek lub podłużnych desek ułożonych pionowo bądź poziomo. Można również zdecydować się na małe klepki tworzące efektowny wzór nie tylko jodełki, ale też drabinki i szachownicy. Taki wzór pięknie prezentować się będzie za łóżkiem z materiałowym zagłówkiem. W takim wnętrzu sprawdzą się też meble w kolorze jasnego drewna, jak również rattanowe szafki obok łóżka.

Klimatyczna oaza spokoju otulana miękkimi materiałami

Obok naturalnych materiałów w sypialni japandi doskonałym wyborem będą tkaniny, jak bawełna, len i welur. Sprawiają, że wnętrze jest jeszcze bardziej przytulne, a powierzchnie przyjemne w dotyku. Podłogę można pokryć jasną wykładziną dywanową. Chcąc wyróżnić najważniejszy mebel w sypialni – łóżko, warto jest ścianę za nim udekorować miękkimi panelami w kilku odcieniach beżu i brązu w geometrycznych kształtach. Łóżko okrywamy bawełnianą narzutą wyszywaną w orientalny wzór. W oknach koniecznie długie zasłony, a na ścianach jako dekoracja tkane ozdoby ze sznurka. Klimat japandi mocno zaakcentują rośliny, zarówno zielone w wiklinowych donicach, jak też trawa pampasowa w drewnianych wazonach.

Ciemna sypialnia w stylu japandi

Jasne barwy to oczywiście najczęściej występująca kolorystyka w stylu japandi. Można jednak do tematy takiego wnętrza podejść nieco inaczej. Ciemne kolory również pojawiają się w skandynawskich i orientalnych stylizacjach, więc tym razem też mogą stanowić bazę aranżacji. W tym celu wykorzystaj ciemne drewno na podłodze i ciemny brąz na ścianach, które dodatkowo można udekorować dużymi, płaskimi, okrągłymi kinkietami. Meble niech mają czarne np. metalowe wykończenie, które będzie pasowało m.in. do metalowych opraw oświetleniowych na suficie i przy łóżku. Ciekawą dekoracją wnętrza będą czarno-białe plakaty z geometrycznymi wzorami. Styl japandi to połączenie dwóch kultur – europejskiego, uporządkowanego scandi i azjatyckiej, orientalnej japońskiej energii. Na pewno jego spokój, ciepło i przytulność sprzyjają odpoczynkowi i efektywnemu snu. Tworzy on piękną oprawę dla relaksu, tak bardzo pożądanego we współczesnej, intensywnej codzienności.

Może zainteresuje Cię też...

Otwórz się na nowe perspektywy

Mamy dostęp do szerokiego wachlarza materiałów. Można u nas zamówić szafy i inne meble wykonane z materiałów ekskluzywnych w przystępnych cenach jak i również na materiałach bardzo powszechnych, przy czym nie zapominamy o trzymaniu standardu jakości. Wszystkie stosowane u nas materiały są produkowane w Europie, nie korzystamy z chińskich podróbek.

kuchnie na wymiar Wrocław
Cookies settings
Powrót na górę