Stół w kuchni to niezwykle istotny element. Jest nie tylko estetycznym wykończeniem wnętrza, ale też funkcjonalną, dodatkową przestrzenią roboczą. To tam cała rodzina spotyka się na wspólne posiłki i celebruje ważne chwile. Stół to pewnego rodzaju dusza kuchni, a ze względu na to, że jest tak często używany, powinien być wykonany z jak najtrwalszego materiału, by służył na lata.

Stół w kuchni - jaki wybrać?

Obecnie na rynku dostępnych jest tak wiele wzorów, kolorów i materiałów, że wybierając idealny stół do swojej kuchni, możemy natrafić na spore problemy. Czym powinniśmy się kierować? Przede wszystkim, głównym wyznacznikiem musi być wielkość kuchni. Stół powinien być na tyle duży, by wszyscy domownicy mogli swobodnie spożywać na nim posiłki, ale jednocześnie na tyle mały, by nie utrudniał poruszania się po kuchni. Warto także wziąć pod uwagę to, że mogą odwiedzić nas goście - dla nich także powinno znaleźć się przy nim miejsce. Dobrym rozwiązaniem będzie stół rozkładany. Na co dzień można złożyć go w taki sposób, by nie zajmował zbyt wiele przestrzeni, a na wyjątkowe okazje, po rozłożeniu, pomieści także talerze dla przybyłych gości.

Kolejnym wyznacznikiem, powinien być oczywiście styl wystroju całego domu, a zwłaszcza kuchni. Dostępne są stoły prostokątne, okrągłe, w kształcie kwadratu, elipsy… Tak naprawdę, ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Z łatwością można dopasować ten element do pozostałych mebli. Jeśli w naszej kuchni panuje styl loftowy, szklany stół na czarnych, metalowych nogach doskonale dopełni przestrzeń. Jeśli wolimy coś bardziej klasycznego, warto zdecydować się na ten drewniany.

Ostatnim i zarazem najważniejszym wyznacznikiem tego, jaki stół do naszej kuchni wybrać, jest materiał, z jakiego będzie wykonany. Od tego zależy praktycznie wszystko. Warto pamiętać, że poza walorami estetycznymi, ten mebel powinien być szczególnie trwały i wykonany z najwyższej jakości tworzywa, by służył na lata.

Stół do kuchni - z jakiego materiału?

Producenci oferują nam liczne rozwiązania. Do produkcji stołów jadalnych obecnie wykorzystuje się najróżniejsze materiały. Mebel może być wykonany na przykład z litego drewna. Jest to jeden z najpopularniejszych wyborów. Daje szerokie pole manewru, gdyż tego typu stół można dopasować do praktycznie każdego stylu, w zależności od koloru. To doskonały wybór dla tych, którzy cenią sobie ponadczasowość i solidność. Drewniany stół od sprawdzonego producenta to gwarancja wieloletniej inwestycji. Nie jest to jednak rozwiązanie idealne - tego typu stoły jadalne często mimo wysokiej jakości mogą ulegać zarysowaniom, a kiedy zdecydujemy się na jasny kolor drewna, łatwo o zabrudzenia.

Kolejnym popularnym materiałem jest metal. Ograniczeniem w tym przypadku jest fakt, że nie będzie on pasował do każdej aranżacji. Warto również pamiętać o tym, iż podobnie, jak w przypadku szkła, powinien tworzyć spójną całość z pozostałymi meblami. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, iż nie rysuje się tak, jak drewno. Stół metalowy idealnie dopełni industrialne wnętrze, podkreślając przy tym jego charakter.

Stojąc przed wyborem idealnego stołu do kuchni, możemy zdecydować się na taki z tworzywa sztucznego. Będzie on zdecydowanie najtańszym rozwiązaniem, niż pozostałe, co nie oznacza, że mniej wytrzymałym. Wiele osób wybiera takie z płyty MDF - jest odporna na zarysowania i zaplamienia, a także lekka. Nie musimy martwić się o wysokie temperatury stawianych na niej naczyń, gdyż materiał dobrze je znosi.

Stół do kuchni - jaki jest najlepszy?

Decydując się na wybór idealnego stołu do naszej kuchni, warto rozważyć różne rozwiązania. Trzeba wziąć pod uwagę wymiar pomieszczenia, styl, w jakim zostało urządzone, a także na materiał, z jakiego wykonany ma być mebel. Każde z tworzyw ma swoje wady i zalety - w zależności od naszych potrzeb i oczekiwań, należy przemyśleć, które rozwiązanie okaże się najbardziej trafne.

Może zainteresuje Cię też...

Otwórz się na nowe perspektywy

Mamy dostęp do szerokiego wachlarza materiałów. Można u nas zamówić szafy i inne meble wykonane z materiałów ekskluzywnych w przystępnych cenach jak i również na materiałach bardzo powszechnych, przy czym nie zapominamy o trzymaniu standardu jakości. Wszystkie stosowane u nas materiały są produkowane w Europie, nie korzystamy z chińskich podróbek.

kuchnie na wymiar Wrocław
Cookies settings
Powrót na górę