Blog

Oryginalna łazienka w stylu loft

24.11.2022

Styl loft stale zyskuje na popularności. Pełne charakteru wnętrza przypominające przestrzenie przemysłowe są nietuzinkowe i przyciągają uwagę. Początkowo trend ten wywodził się z mieszkań powstałych we wnętrzach biur czy fabryk. Jego główne cechy to niewykończone, betonowe przestrzenie i surowe, ceglane ściany. Zasadą, jaka w nim panuje, jest nieukrywanie niedoskonałości, rur czy kabli — stanowią one swoistą ozdobę, a dopasowanie do nich spójnych dodatków pozwoli stworzyć oryginalne i charakterne wnętrze.

Łazienka loft

Aranżując mieszkanie, wiele osób decyduje się na łazienkę w stylu loft, gdyż to pomieszczenie może być szczególnie efektowne. Odpowiednio ograne betonowe ściany, cegła i kamień nadadzą wnętrzu intymności. Czy jednak projektując w ten sposób swoją łazienkę, jesteśmy zmuszeni użyć prawdziwego betonu? Oczywiście nie! Obecnie na rynku istnieje wiele innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą skutecznie imitować surowe powierzchnie, bez konieczności kucia ścian. Są to na przykład płytki imitujące cegły lub okładzina, dzięki której podłoga łazienki będzie wyglądała niczym z kamienia.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom możemy dowolnie zdecydować, jaki kolor ma przeważać w naszym wnętrzu — istnieją zarówno ciemniejsze, jak i jaśniejsze farby dające efekt betonu. Dodatkowo dostępne są chropowate, gładkie, połyskujące czy matowe. Efekt cegły można uzyskać z pomocą specjalnych płytek, stworzonych z prawdziwej, starej cegły rozbiórkowej. Decyzja należy w pełni do nas, a ograniczeniem jest praktycznie tylko wyobraźnia.

A co w przypadku, gdy zdecydujemy się faktycznie odsłonić kawałek murowanej ściany? Jak wiadomo, tego typu powierzchnie często się kruszą. Aby stała się ona ozdobą łazienki w stylu loft, należy najpierw dokładnie ją oczyścić, a następnie zabezpieczyć specjalnym, przeznaczonym do tego typu materiałów impregnatem.

Elementy dekoracyjne w stylu loft

Skoro pisaliśmy już o ścianach i podłogach, pora na dodatki i meble. Chcąc stworzyć oryginalną łazienkę w stylu loft, warto zdecydować się na jak najwięcej metalowych i szklanych elementów, szczególnie jeśli chodzi o kabinę prysznicową. Ciekawy efekt da także połączenie jasnego drewna z czernią i złotem — dębowe szafki, na nich industrialne, złote wazony i czarny zlew zdecydowanie stworzą niepowtarzalne i oryginalne wnętrze, o którym nasi goście długo nie zapomną.

Klimatu nadadzą świeczki i lampiony — sprawdzą się szczególnie w przypadku romantycznych kąpieli, choć nie tylko. Fantastyczną opcją są te w drewnianych pojemniczkach, ponieważ doskonale dopasują się do mebli. W większych łazienkach ciekawą ozdobą będą wysokie, metalowe stojaki na donice. Na suficie warto umieścić geometryczne lampy — stworzą dzięki temu spójną całość z wnętrzem, podkreślając surowy charakter pomieszczenia.

Obawy związane z łazienką w stylu loft

Choć styl loft bardzo podoba się wielu osobom, często ostatecznie decydują się one na aranżację w zupełnie innym stylu. Dlaczego? Tego typu wnętrza kojarzą się z zimnymi, surowymi pomieszczeniami przemysłowymi. Łazienka to wyjątkowe miejsce w każdym domu, które powinno kojarzyć się z ciepłem i mieć przytulny klimat. Ci, którzy powierzchownie zapoznają się ze stylem loft, mogą mieć wrażenie, że nie da się urządzić jej w ten sposób, z jednoczesnym zachowaniem domowego ciepła. Nic bardziej mylnego! Odpowiednio dobrane świeczki czy lampiony przełamią surowy charakter i wprowadzą do wnętrza odrobinę intymności. Także rośliny są świetnym sposobem na ożywienie łazienki.

Podsumowując, łazienka w stylu loft może być niezwykle stylowa i oryginalna. Wymaga to dobory odpowiednich faktur, kolorów, a najważniejszym elementem są dodatki — to one zadecydują, czy zaprojektowane przez nas wnętrze będzie przytulnym miejscem odpoczynku, czy zimną i surową przestrzenią.

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami
Meble flaming - Telefon kontaktowy 519 133 311

Wysyłanie formularza

W czym możemy Ci pomóc?

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Czy na pewno chcesz zamknąć formularz?

Twój formularz został przesłany, dziękujemy!

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe i wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb.

Wiadomość nie została wysłana

Twój wniosek o szybką wycenę nie został wysłany.