Blog

O czym pamiętać, projektując garderobę?

09.12.2022

Garderoba to pomieszczenie, które zdecydowanie niełatwo urządzić. Wymaga odpowiedniego przemyślenia, by była estetyczna, funkcjonalna i pomieściła wszystko, co trzeba. Jednak jest z nią trochę tak, jak z ubraniami - najlepiej leżą te szyte na miarę. Dlatego też, mimo iż jej projektowanie może wydawać się trudne bądź uciążliwe, warto włożyć w to sporo energii, bo żadne inne pomieszczenie nie zastąpi nam idealnie dopasowanej do naszych potrzeb garderoby. Wyzwaniem jest szczególnie urządzenie tej małej. O czym warto pamiętać i od czego zacząć?

Podstawy projektowania garderoby

Chcesz zaprojektować garderobę swoich marzeń? Najpierw zastanów się, jakich ubrań masz najwięcej. Czy są to luźne T-shirty, które pomieścisz w licznych szafkach, a może zwiewne sukienki, wymagające powieszenia na wieszakach w dużej szafie? Czy planujesz przechowywać w garderobie także buty i dodatki? Odpowiedz sobie na te pytania - to podstawowa wiedza, pozwalająca Ci zorientować się, jakie rozwiązania będą najwygodniejsze i jakie meble na wymiar zakupić. Jedni zdecydują się na przeważającą ilość regałów, inni postawią na wieszaki, a jeszcze inni skupią się na wysokich regałach na buty. Oceń, czego najbardziej potrzebujesz!

Kolejną istotną zasadą, jaką warto się kierować, projektując swoją wymarzoną garderobę, jest estetyka. Co prawda będzie to zamknięte pomieszczenie, ale warto jednak dopasować je stylem wystroju do pozostałych pokoi w domu. Wygląd jest niemal tak samo ważny, jak funkcjonalność! Do pięknej, stylowej garderoby aż chce się wracać! Posiadasz salon w stylu glamour? Urządź w podobny sposób także ją! Jeśli stawiasz na minimalizm, zachowaj w niej podobną kolorystykę, dzięki czemu stworzy spójną całość z pomieszczeniem, przy którym zostanie ulokowana.

Następną ważną rzeczą, jaką warto przemyśleć przy projektowaniu garderoby, jest to, gdzie zostanie umieszczona. Gusta są różne - najpopularniejszym rozwiązaniem jest ulokowanie jej w pobliżu sypialni. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie! Dla osób, które chcą w niej przechowywać głównie buty i ubrania wierzchnie, doskonale sprawdzi się garderoba przy przedpokoju. Ta kwestia, podobnie jak typ mebli na wymiar, w jakie trzeba się zaopatrzyć, jest ściśle związana z oczekiwaniami i potrzebami domowników.

Oświetlenie w garderobie - na co zwrócić uwagę?

Oświetlenie jest istotne w każdym pomieszczeniu domu, ale w garderobie ma to jeszcze większe znaczenie. W końcu ma ona służyć do przebierania się, a więc odpowiednie rozplanowanie ilości i temperatury światła jest tutaj kluczowe. Podczas planowania oświetlenia garderoby należy pamiętać o kilku wyznacznikach. Bardzo ważna jest przede wszystkim wielkość pomieszczenia - to ona zadecyduje o tym, jakie natężenie światła będzie niezbędne. Warto zwrócić uwagę na to, czy w garderobie znajduje się okno. Wtedy słońce dodatkowo doświetli przestrzeń. Jeśli garderoba ma służyć jedynie do wyboru ubrań, zdecydowanie wystarczające będą podświetlane półki i wieszaki. Co do temperatury światła, mamy tutaj dowolność. Jednym lepiej sprawdzi się to zimne, inni wybierają ciepłe.

Garderoba - czy warto?

Rolę garderoby może na dobrą sprawę zastąpić nam duża, pakowna szafa. Dzięki popularności mebli na wymiar, można zaprojektować ją tak, by była jak najlepiej dopasowana do potrzeb wszystkich domowników. Nie jest to jednak dokładnie to samo, co spersonalizowana garderoba, w której uporządkujemy wszelkie ubrania i dodatki. Decydując się na zastosowanie tego rozwiązania w swoim domu warto je dokładnie przemyśleć - połączenie estetyki i funkcjonalności pozwolą na stworzenie przytulnego i oryginalnego wnętrza, gdzie z pewnością powstaną niezwykłe stylizacje.

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami
Meble flaming - Telefon kontaktowy 519 133 311

Wysyłanie formularza

W czym możemy Ci pomóc?

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Czy na pewno chcesz zamknąć formularz?

Twój formularz został przesłany, dziękujemy!

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe i wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb.

Wiadomość nie została wysłana

Twój wniosek o szybką wycenę nie został wysłany.