Urządzając swój dom czy mieszkanie, nie każdy chce podążać za aktualnymi trendami. Nowoczesne, minimalistyczne wnętrza nie są dla każdego. Stale rośnie grono osób, które preferują ozdobne wykończenia, a meble ze śladami użytkowania i niedoskonałościami są dla nich spełnieniem marzeń. Coraz popularniejsze staje się własnoręczne przerabianie sklepowych produktów w taki sposób, aby nadać im oryginalnego, antycznego charakteru. W dzisiejszym artykule odpowiemy na pytanie: czy to możliwe, aby meble na wymiar wyglądały jak antyki?

Cechy charakterystyczne antycznych mebli

Antyczne meble to tak jak wspomnieliśmy, ozdobne wykończenia. Doskonale nadadzą się do wnętrz w stylu vintage czy glamour. Sprawiają, że wnętrze nabiera niezwykłego klimatu, nawet jeśli oprócz nich, w pomieszczeniu nie znajduje się wiele innych ozdób. Rzeźbione fronty mebli, ozdobne uchwyty czy lustra w ciekawych kształtach to tylko kilka elementów, jakie można spotkać w meblach antycznych. Warto podkreślić, że często posiadają one ślady użytkowania, a duch czasu odcisnął na nich swoje piętno, co czyni je niepowtarzalnymi.

Meble antyczne

Zalety mebli na wymiar w połączeniu z antyczną estetyką?

Meble na wymiar to trwałość, wykończenia z dbałością o każdy szczegół i możliwość decydowania o ich rozmiarze, materiałach, z jakich są wykonane, czy stylu. Nie każdy, komu zależy na antycznej estetyce, chce kupować długoletnie, używane meble. Czasami mają być one klimatyczny wykończeniem całości, zaprojektowanym idealnie do oczekiwań i potrzeb.

Czy istnieje możliwość stworzenia mebli na wymiar, które będą wyglądały jak antyki? Odpowiedź brzmi TAK! Co prawda nie każdy projektant perfekcyjnie odwzorowuje starożytne, skomplikowane zdobienia, ale istnieje możliwość stworzenia takich, które swoim wyglądem będą nawiązywały do tej estetyki. Użycie do ich produkcji drewna pozwoli sprawić, by wyglądały na nieidealne i muśnięte duchem czasu. Ciekawe efekty można również uzyskać, testując różne faktury i połączenia kolorystyczne. Jak najbardziej istnieje opcja postarzenia mebli na wymiar za pomocą specjalnych technik, co przynosi naprawdę satysfakcjonujące efekty!

Nie bój się testować różnych rozwiązań!

Pamiętaj, że w meblach na wymiar ograniczeniem jest głównie Twoja wyobraźnia — przeglądaj strony z inspiracjami i wyrób sobie swój własny gust. Określ, jaki typ antycznych mebli podoba Ci się najbardziej. To z pewnością pomoże projektantowi zrozumienie, czego oczekujesz. Pamiętaj, iż stworzone w ten sposób rozwiązania będą jedyne w swoim rodzaju — nie bój się różnych opcji i niebanalnych połączeń!

Meble na wymiar w stylu antycznym — dlaczego warto?

Na końcu warto wymienić główne zalety mebli na zamówienie w stylu antycznym. Po pierwsze, taka opcja będzie znacznie tańsza, niż sprowadzanie wieloletnich antyków. Często ich ceny są naprawdę zawrotne. Po drugie, masz możliwość stworzenia produktu, który doskonale dopełni Twoją przestrzeń bez względu na to, w jakiej kolorystyce jest pokój. To ty decydujesz o materiałach i wykończeniach. Po trzecie i najważniejsze — nie musisz projektować całego pomieszczenia w oparciu o dany mebel. To my dopasujemy wymiary produktu, nawet do najtrudniejszych w aranżacji pokojów, takich jak poddasze. Meble na wymiar Flaming — gwarantujemy najsolidniejsze rozwiązania we Wrocławiu i okolicach!

Może zainteresuje Cię też...

Otwórz się na nowe perspektywy

Mamy dostęp do szerokiego wachlarza materiałów. Można u nas zamówić szafy i inne meble wykonane z materiałów ekskluzywnych w przystępnych cenach jak i również na materiałach bardzo powszechnych, przy czym nie zapominamy o trzymaniu standardu jakości. Wszystkie stosowane u nas materiały są produkowane w Europie, nie korzystamy z chińskich podróbek.

kuchnie na wymiar Wrocław
Cookies settings
Powrót na górę