Blog

Meble na wymiar a krzywe ściany - jak uniknąć problemów?

10.11.2023

Zarówno budowa, jak i aranżacja wymarzonego domu, to nie lada wyzwanie. Niestety, ale podczas tych procesów często występują problemy, które spędzają sen z powiek. Jednym z nich jest dobranie odpowiednich mebli kiedy okazuje się, że ściany budynku są krzywe — co zrobić w takim przypadku? Czy istnieje rozwiązanie, pozwalające na stworzenie kamuflażu, który ukryje wszelkie błędy? W dzisiejszym artykule poruszymy temat krzywych ścian w kwestii zakupu mebli na wymiar.

Krzywe ściany - i co dalej?

Ten problem generuje szereg kolejnych trudności… Krzywe ściany to coś, z czego nie każdy zdaje sobie sprawę, aż do czasu, kiedy pora na zaplanowanie aranżacji i dobór odpowiednich mebli. Taka sytuacja wymaga często specjalnego przycinania konkretnych elementów, aby uzyskać w miarę satysfakcjonujący efekt. A co, jeśli ściany okazują się bardzo krzywe?

Nieidealnie dobrane meble są irytujące szczególnie dla perfekcjonistów — nic dziwnego, że chcą stworzyć dla siebie przestrzeń, bez tego typu niedogodności. Zapewne wiesz, jak to działa — często zdając sobie sprawę z pewnych wad, urastają one w Twojej głowie do niewyobrażalnych rozmiarów.

Krzywe ściany

Meble sklepowe a krzywe ściany

Kiedy już zdasz sobie sprawę z problemu, zapewne szukasz rozwiązania, które w jak największym stopniu pozwoli ukryć błędy. Niestety, ale wybór gotowych mebli ze sklepu to nie jest dobra droga. Jak wiadomo, są one produkowane w konkretny sposób i nie masz żadnego wpływu na to, jak będą się prezentowały w Twoim wnętrzu. Postawienie dużej szafy ze sklepu meblowego przy krzywej ścianie dodatkowo podkreśli wszelkie błędy. Niektórzy stosują w tym przypadku najprostszy sposób, czyli nie dosuwają zakupionych mebli do końca, pozostawiając między nimi a ścianą wolną przestrzeń. Przyznajemy, że może to optycznie trochę pomóc, ale nie o to w tym chodzi! Istnieją znacznie lepsze opcje!

Meble na wymiar — szansa na ukrycie krzywych ścian

Tworzenie mebli na wymiar idealnie dopasowanych do krzywych ścian jest z pewnością ogromnym wyzwaniem, którego nie podejmą się wszyscy producenci. W takim wypadku trzeba być gotowym na to, że niektóre elementy mogą wymagać przycięcia na miejscu. Fachowiec dopasowuje je, tnąc minimalnie półki, o maksymalnie kilka milimetrów. Jeśli efekt nadal nie jest satysfakcjonujący, powtarza procedurę aż do skutku.

Pamiętaj, że w przypadku mebli na zamówienie, niemal wszystko jest możliwe. Co prawda niektóre problemy wymagają bardziej skomplikowanych rozwiązań, ale nic straconego! Dla zadowalającego efektu warto przetrwać ten proces. To rozwiązanie daje Ci maksimum komfortu i pewność, że nawet na nieidealnej podstawie, powstanie coś pięknego, dokładnie w Twoim guście. Warto wspomnieć, że zamawiając meble na wymiar, masz możliwość skorzystania z profesjonalnego montażu, a fachowcy niejedno już w swojej karierze widzieli i z pewnością poradzą sobie nawet w sytuacjach, jakie pozornie są bez wyjścia.

Meble na wymiar a krzywe ściany — jak uniknąć problemów?

Podstawą jest odpowiednia komunikacja. Przedstaw projektantowi wszelkie obawy i wątpliwości. Możesz mieć pewność, że wspólnie znajdziecie rozwiązanie problemu. Co więcej, znając problem, fachowcy będą mogli lepiej się przygotować i nastawić na ewentualne docinanie niektórych elementów. Meble na wymiar są tworzone po to, aby idealnie odzwierciedlić Twoje oczekiwania. Nie przejmuj się na zapas i zaufaj profesjonalistom z wieloletnim doświadczeniem na rynku! Efekt z pewnością Cię zaskoczy.

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami
Meble flaming - Telefon kontaktowy 519 133 311

Wysyłanie formularza

W czym możemy Ci pomóc?

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Czy na pewno chcesz zamknąć formularz?

Twój formularz został przesłany, dziękujemy!

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe i wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb.

Wiadomość nie została wysłana

Twój wniosek o szybką wycenę nie został wysłany.