Salon to reprezentacyjne pomieszczenie w każdym domu i mieszkaniu. Nic więc dziwnego, że jest to też najlepiej zaaranżowane miejsce – w końcu to właśnie w salonie przyjmuje się gości i spędza wolny czas. Salon musi być zatem pomieszczeniem urządzonym zarówno funkcjonalnie, jak i elegancko. Jak dobrać meble do tego pomieszczenia, aby całość była użyteczna i żeby po prostu dobrze się na nią patrzyło? Na co zwracać uwagę? O czym nie należy zapominać? Jak się przygotować? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w naszym tekście.

Sporządź plan umeblowania salonu

Bez planu twoje wizje mogą okazać się mało konkretne i trudne do realizacji, a wszystkie elementy salonu mogą do siebie w ostateczności nie pasować. Dlatego zanim zajmiesz się urządzaniem salonu, warto przemyśleć każdy aspekt. Jaki styl ma w nim panować? Czy wolisz coś prostszego i bardziej eleganckiego, czy raczej chcesz postawić na nowoczesne rozwiązania? Czy chcesz wstawić do salonu dużo mebli, czy wolisz minimalizm w tej kwestii? Gdy będziesz mieć plan, będziesz widzieć, czego chcesz i czy wymyślone przez ciebie rozwiązania uda się zastosować w twoim salonie. Dobrym pomysłem jest także skorzystanie z pomocy profesjonalisty. Architekt wnętrz pomoże ci nakreślić idealną wizję salonu, a także pomoże ci ją zrealizować.

Dopasuj rozmiar mebli do rozmiaru salonu

Salony są różne – niektóre są bardziej przestronne, inne mniej. W wielu mieszkaniach i domach salon jest największym pomieszczeniem, może się w nim zatem zmieścić całkiem sporo mebli. Wybierając meble do salonu, warto jednak pamiętać, aby ich gabaryty były dobrane do rozmiaru samego pomieszczenia. Warto się także kierować zasadami minimalizmu i wstawić do salonu wyłącznie niezbędne meble, takie jak kanapa, stół czy szafa i komoda. Dzięki temu nie zagraci się całego pomieszczenia i będzie można w nim spokojnie się poruszać. Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w meble na wymiar, które będą idealnie pasować do pokoju.

Pamiętaj o komforcie – meble powinny być użyteczne i wygodne

Meble, które wybierzesz do swojego salonu, powinny być także (a może przede wszystkim) użyteczne i wygodne. Korzystanie z nich nie może sprawiać ci problemu. Poszukaj krzeseł czy kanap z wygodnymi oparciami i siedziskami, na których będzie można się zrelaksować. Wygoda to kolejny powód, dla którego warto zainwestować w meble na wymiar.

Meble ze sklepu czy na wymiar?

Czy meble na wymiar są w takim razie lepszym wyborem niż te ze sklepu? Wszystko wskazuje na to, że tak, ponieważ będą lepiej pasowały do konkretnego salonu i będą znacznie wygodniejsze w użytkowaniu. Ponadto meble na wymiar często są wykonywane z lepszych, solidniejszych materiałów, bardziej odpornych na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Natomiast jeżeli chodzi o meble ze sklepu, to ich zaletą jest cena, często niższa, dlatego dla wielu atrakcyjna. Wyboru jednak zawsze warto dokonać samodzielnie, po ustaleniu, czego tak naprawdę się od mebli oczekuje.

Może zainteresuje Cię też...

Otwórz się na nowe perspektywy

Mamy dostęp do szerokiego wachlarza materiałów. Można u nas zamówić szafy i inne meble wykonane z materiałów ekskluzywnych w przystępnych cenach jak i również na materiałach bardzo powszechnych, przy czym nie zapominamy o trzymaniu standardu jakości. Wszystkie stosowane u nas materiały są produkowane w Europie, nie korzystamy z chińskich podróbek.

kuchnie na wymiar Wrocław
Cookies settings
Powrót na górę