Blog

Wnętrze w stylu nowojorskim

07.02.2021

Nowy Jork to miasto, w którym wiele osób chciałoby się znaleźć, a nawet zamieszkać. Popularność ogromnej metropolii wynika w dużej mierze z tego, że stała się tłem wielu amerykańskich produkcji filmowych. Niestety, nie każdy może pozwolić sobie na wycieczkę do Wielkiego Jabłka, jak potocznie nazywany jest Nowy Jork. Na szczęście zawsze można urządzić wnętrze swojego mieszkania bądź domu w stylu nowojorskim. A czym charakteryzuje się ten styl? Jakie kolory do niego pasują? O czym należy pamiętać, decydując się na urządzenie wnętrza w stylu nowojorskim?

Charakterystyka stylu nowojorskiego

Osoby uwielbiające minimalizm z pewnością nie polubią się ze stylem nowojorskim, który jest pełen blichtru, zdobnych wykończeń oraz różnorodnych dekoracji. Widząc tak urządzone pomieszczenie, w pierwszym momencie można poczuć się wręcz przytłoczonym tym bogactwem. Po chwili jednak docenia się wysokiej jakości rozwiązania, eleganckie materiały oraz wzornictwo, które nie wychodzi z mody. Całość zawsze prezentuje się szlachetnie i ponadczasowo.

Kolory pasujące do stylu nowojorskiego

W stylu nowojorskim dominują przede wszystkim kolory stonowane, takie jak beż czy écru. Dobrze sprawdzą się także wszelkie odcienie szarości oraz delikatny róż czy żółć. Oczywiście nie oznacza to, że nie można trochę pobawić się kolorystyką. W nowojorskich wnętrzach zdecydowanie mogą pojawić się dodatki w kolorach, które bardzo rzucają się w oczy. Jeżeli stawiamy na mocne akcenty, warto wybierać takie barwy, jak fiolet, szmaragd, czerwień czy mięta. Z pewnością będą świetnie się prezentować w każdym wnętrzu niezależnie od tego, czy jest przestronne, czy raczej ciasne. Należy jednak pamiętać o tym, aby intensywny kolor znajdował się zaledwie na około 10% powierzchni danego pomieszczenia – można zatem zainwestować w kilka dekoracji.

Światło – jeden z głównych elementów stylu nowojorskiego

Cechą charakterystyczną stylu nowojorskiego jest światło. Ważne, aby każde pomieszczenie było dobrze oświetlone. Warto zainwestować nie tylko w lampy sufitowe, ale także w kinkiety czy lampy stołowe bądź stojące. Bardzo dobrze sprawdzi się też umieszczenie w strategicznych punktach pomieszczenia luster, które będą odbijać światło, a więc optycznie powiększą przestrzeń.

Zadbaj o główny punkt każdego z pomieszczeń

Styl nowojorski nie byłby jednak stylem nowojorskim, gdyby w każdym pomieszczeniu nie znajdował się punkt centralny, który od razu przyciąga wzrok. W salonie może być to kanapa, w łazience – wanna bądź kabina prysznicowa, w kuchni – blat stołu bądź wyspa. Ważne, aby te przedmioty miały ciekawe wykończenia i zdobienia, muszą prezentować się po prostu bogato i interesująco. Dopiero gdy mamy punkt centralny, możemy zabrać się za resztę wnętrzarskiej stylizacji.

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami
Meble flaming - Telefon kontaktowy 519 133 311

Wysyłanie formularza

W czym możemy Ci pomóc?

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Wyślij formularz

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Czy na pewno chcesz zamknąć formularz?

Twój formularz został przesłany, dziękujemy!

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe i wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb.

Powrót na stronę główną

Wiadomość nie została wysłana

Twój wniosek o szybką wycenę nie został wysłany.

Zamknij