Blog

Jak urządzić funkcjonalną kawalerkę?

21.02.2021

Kawalerki często mają to do siebie, że ich metraż nie jest zbyt duży. Dla wielu osób może to stanowić problem, ale na szczęście istnieją pewne sposoby, dzięki którym możliwe jest funkcjonalne urządzenie nawet małych kawalerek. Jak tego dokonać? Jak sprawić, aby kawalerka była najbardziej funkcjonalna, jak tylko się da, i aby mieszkanie w niej było wygodne? Co zrobić, aby nawet na naprawdę niewielkiej powierzchni zmieściło się wszystko to, co jest niezbędne do codziennego życia?

Zdecyduj się na konkretny styl

Aby nawet najmniejsza kawalerka nadawała się do codziennego życia, trzeba ją urządzić w stylu, który będzie jednorodny. Warto jednak postawić na ten prosty, być może nawet minimalistyczny, bądź skandynawski – aby niepotrzebne przedmioty nie zabierały miejsca do życia. Jeżeli kawalerka jest naprawdę mała, wtedy warto zastanowić się nad sztuczkami, które są w stanie optycznie powiększyć każde pomieszczenie. O czym mowa? O zastosowaniu luster, jasnych kolorów oraz dużej liczby punktów świetlnych. Dzięki temu nawet bardzo małe pomieszczenie przestanie prezentować się klaustrofobicznie.

Skorzystaj z mebli modułowych lub mebli na wymiar

W małych pomieszczeniach nie powinno być zbyt dużo mebli, które zabierają przestrzeń. Co zatem warto zrobić? Skorzystać z mebli modułowych, czyli takich, które podzielone są na elementy. Z całego zestawu będzie można wybrać tylko tyle, ile faktycznie się potrzebuje i ile się zmieści do kawalerki. Inną opcją jest wybór mebli na wymiar. Takie meble będą idealnie dopasowane do pomieszczenia, które zostanie najpierw dokładnie zmierzone.

Strefy – podstawa funkcjonalnej kawalerki

Dobra, funkcjonalna kawalerka powinna być także podzielona na strefy – w końcu wszystko oprócz łazienki i toalety znajduje się w jednym pomieszczeniu. Warto więc zadbać o to, aby w jakiś sposób oddzielone były od siebie strefa dzienna, kuchnia oraz niewielki hol. Nic tak nie zabiera funkcjonalności, jak chaos panujący w pomieszczeniu, dlatego takie wydzielenie musi zostać przeprowadzone naprawdę subtelnie i z zachowaniem spójności.

Wielofunkcyjne rozwiązania

Dobrym pomysłem dla osób chcących urządzić funkcjonalną kawalerkę jest poszukanie wielofunkcyjnych rozwiązań. Może warto zdecydować się na lustra wiszące na ścianach lub sprytnie schowane półki i szafki? A może warto zdecydować się na meble, które można złożyć? Rozwiązaniem mogą też okazać się meble połączone – np. łóżko piętrowe, pod którym znajduje się przestrzeń z biurkiem. Możliwości jest naprawdę sporo.

Postaw na wygodę

Funkcjonalność to przede wszystkim wygoda. Wnętrze kawalerki powinno być urządzone tak, aby było wygodne dla ciebie lub dla wynajmujących – jeżeli pragniesz kawalerkę wynająć. Musisz pamiętać, że nawet najmniejsze pomieszczenie można urządzić w taki sposób, że będzie ono bardzo przyjemne do zamieszkania.

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami
Meble flaming - Telefon kontaktowy 519 133 311

Wysyłanie formularza

W czym możemy Ci pomóc?

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Czy na pewno chcesz zamknąć formularz?

Twój formularz został przesłany, dziękujemy!

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe i wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb.

Wiadomość nie została wysłana

Twój wniosek o szybką wycenę nie został wysłany.