Blog

Urządzamy małą kuchnię. Tylko sprawdzone rozwiązania

25.02.2020

Każda perfekcyjna pani domu, ale nie tylko, marzy o dużej, przestronnej kuchni. Nie każda ma jednak możliwość realizacji swoich planów, ponieważ bardzo często to pomieszczenie jest jednym z mniejszych w mieszkaniu. Mała i nieustawna, wąska i z dużą ilością zakamarków, w których nie wiesz, co mogłabyś umieścić. Na pewno nie zmieścisz w niej wszystkiego, co miałeś w planach. A może jednak mała łazienka nie jest tak dużym wyzwaniem, jak mogłoby się wydawać i przynajmniej w niewielkim stopniu można się z nią zaprzyjaźnić. Oto kilka sprawdzonych sposobów, jak uczynić małą łazienkę w pełni funkcjonalną i… modną!

Jasne meble

Już chyba każdy wie, że optycznie możemy powiększyć wnętrze, stosując w nim jasne barwy. Tym razem również wybieramy meble z frontami w kolorze białym, kremowym lub delikatnie szarym. Dobrze sprawdzi się też kolor bielonego drewna. Wykończenie na wysoki połysk dodatkowo spotęguje efekt nieco bardziej przestronnego, niż jest w rzeczywistości, wnętrza. W wąskiej kuchni zrezygnuj z całościowej zabudowy z górnymi szafkami. Wnętrze będzie wówczas przytłaczające i zamiast optycznie je powiększyć, sprawisz, że będzie jeszcze węższe. W takich przypadkach bardzo dobrze sprawdza się też ustawienie mebli w literę „L”, a więc ciąg szafek tylko na dwóch sąsiadujących ścianach. Lekkości aranżacji dodadzą drzwiczki do szafek z przeszkleniami. Oczywiście wybieramy tylko kilka, np. 2 szafki, w których montujemy szkło.

Praktyczna zabudowa, która pomieści wszystko

Przy małych kuchniach zdecydowanie lepiej zdecydować się na meble na wymiar, a więc wykonywane na zamówienie. Możemy wtedy stworzyć zabudowę idealnie odpowiadającą naszym potrzebom, ale też zagospodarować i wykorzystać całą przestrzeń. Jeżeli lubisz eksponować niektóre akcesoria kuchenne, przydadzą Ci się kosze, wieszaki oraz wszelkiego rodzaju organizery. Dzięki nim będziesz mieć najpotrzebniejsze akcesoria zawsze pod ręką, a w szafkach zyskasz więcej miejsca na naczynia, które raczej wolałbyś ukryć. Zabudowa niech sięga pod sufit, a więc zajmuje całą powierzchnię ściany. Najwyższe półki przeznacz na te sprzęty, z których korzystasz najrzadziej. Mogą Ci też posłużyć jako mini przestrzeń gospodarcza. Wąskie przestrzenie między szafkami niech będą wykorzystane na kosze cargo, to dobre miejsce do przechowania sypkich produktów spożywczych. Przyda się też ciąg szafek, które nie będą rozdzielone blatem, zyskujesz wtedy dodatkowe półki. Ciekawym rozwiązaniem jest też szuflada modułowa i narożne szafki z półkami wysuwanymi na zewnątrz.

Brak stołu to nie problem

Trudno jest Ci wyobrazić sobie kuchnię bez stołu, ale w Twojej naprawdę ciężko znaleźć dla niego miejsce? Są alternatywne rozwiązania, pozwalające Ci zjeść rano śniadanie i napić się kawy w kuchni. Możesz zastąpić go składanym blatem, który zawieszamy na ścianie, a kiedy jest nam potrzebny, po prostu rozkładamy. Krzesła również możesz zawiesić na uchwytach na ścianie, aby na co dzień nie przeszkadzały Ci w swobodnym poruszaniu się po pomieszczeniu. Inną opcją jest wykorzystanie parapetu poprzez jego wydłużenie, wówczas tworzymy blat, przy którym zmieszczą się co najmniej dwie osoby.

Nie przejmuj się małą kuchnią. Małe jest piękne i ma naprawdę duży potencjał. Wystarczy go odkryć, a potem maksymalnie wykorzystać.

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami
Meble flaming - Telefon kontaktowy 519 133 311

Wysyłanie formularza

W czym możemy Ci pomóc?

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Wyślij formularz

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Czy na pewno chcesz zamknąć formularz?

Twój formularz został przesłany, dziękujemy!

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe i wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb.

Powrót na stronę główną

Wiadomość nie została wysłana

Twój wniosek o szybką wycenę nie został wysłany.

Zamknij