Blog

Co nowego w łazienkowych trendach?

18.02.2020

W łazience chcemy po prostu czuć się dobrze, podobnie jak w sypialni, która również należy do pomieszczeń tych bardziej prywatnych i intymnych w naszym domu. Różnica jednak między tymi dwoma przestrzeniami polega na tym, że łazienka jest ogólnodostępna, korzystają z niej wszyscy domownicy, ale też goście. Zależy nam więc, aby była integralną częścią aranżacji całego mieszkania i została urządzona zgodnie z naszym ulubionym stylem. Dlatego też tym, którzy urządzają swoją nową łazienkę lub planują zmiany w już istniejącej, przyda się garść najnowszych trendów łazienkowych.

Akcenty w botanicznych wzorach

Zieleń, rośliny i złoto to połączenie, które być może niektórym jest znane z salonu i sypialni. W najbliższych miesiącach botaniczne wzory będą odważnie pojawiać się również w łazienkach. Ciekawym sposobem na wprowadzenie roślinności do tego wnętrza jest pokrycie jednej ze ścian lub jej fragmentu wodoodporną tapetą, przedstawiającą liście monstery lub paproci, lub też wielkoformatowe kwiaty w pastelowych barwach na ciemnym tle. Alternatywą są płytki z roślinnymi wzorami, które mogą być uzupełnieniem np. tych w bardziej stonowanych barwach. Tłem niech będzie kolor butelkowej zieleni, a całość rozświetlą złote dodatki.

Łazienka w ciemnych barwach

Kojarzy nam się z bielą, sterylnością i czystością, dlatego najczęściej wybierano do niej białe lub kremowe płytki, ewentualnie w pastelowych kolorach. Wśród najnowszych trendów pojawiają się grafitowe, duże płytki emitujące beton, czarne powierzchnie z połyskiem, meble z ciemnymi frontami, często też duże zabudowy, w których można ukryć np. pralkę i suszarkę. Przestajemy obawiać się granatów w łazience, które fantastycznie odnajdują się w stylu glamour. Jak drewno, to najlepiej w mocnym, głębokim kolorze, dlatego świetnie sprawdzi się kolor egzotycznego orzecha.

Stylowy marmur

Cenimy sobie elegancję i wykorzystujemy bardzo duże możliwości nadania takiego charakteru współczesnym wnętrzom. Od kilku sezonów dużym zainteresowaniem cieszy się biały marmur, bardzo dobrze prezentujący się na podłodze w salonie czy na blacie w kuchni. Pięknie wygląda również na podłodze, ścianie, ale i na meblach łazienkowych. Dla kontrastu można zdecydować się na czarne meble oraz oświetlenie. Chcąc stworzyć wnętrze total look, wybierz jednak jasne fronty i oczywiście białą ceramikę oraz armaturę.

Połysk wciąż na czasie

Fronty z wysokim połyskiem raczej nam się nie znudzą, a na pewno nic na to nie wskazuje, szczególnie że z każdym kolejnym rokiem zaznaczają one coraz silniej swoją obecność. Zatem w 2020 roku wybieramy meble i zabudowy do łazienki z lakierowanymi frontami na wysoki połysk. Elegancji nadamy całości, decydując się np. na czarne lub złote uchwyty, pierwsze do wnętrz nowoczesnych, drugie do stylu glamour, ale i retro. Ważne są też lustra, które nie tylko koniecznie muszą pojawić się nad umywalką, teraz powinno ich być więcej. Duże przeszklenia skutecznie powiększają wnętrza, ale też sprawiają, iż prezentują się one jeszcze bardziej stylowo. Dlatego też niech będą obecne na ścianie przy wannie czy też w dowolnym, innym wolnym miejscu. Urządzając łazienkę w 2020 roku, nie zapominaj o kolorze roku wybranym przez Pantone, czyli Classic Blue. Wciąż modne są szafki w kolorze naturalnego drewna, a także prysznice typu walk-in.

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami
Meble flaming - Telefon kontaktowy 519 133 311

Wysyłanie formularza

W czym możemy Ci pomóc?

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Wyślij formularz

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Czy na pewno chcesz zamknąć formularz?

Twój formularz został przesłany, dziękujemy!

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe i wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb.

Powrót na stronę główną

Wiadomość nie została wysłana

Twój wniosek o szybką wycenę nie został wysłany.

Zamknij