Blog

Kosz cargo - zawsze niezawodny. Kilka możliwości jego wykorzystania

03.03.2020

Co to kosz cargo? Wykonany został z drutów pokrytych chromem i zabezpieczonych lakierem, tworzącym ochronną powłokę. Kosze cargo to rodzaj szafek, a właściwie ich wypełnienia, najczęściej stosowany w przestrzeni kuchennej. Poruszają się po specjalnych prowadnicach, dzięki którym można je swobodnie wysuwać i chować. Takie rozwiązanie zwiększa funkcjonalność mebli, pozwala wykorzystać wąskie przestrzenie, w których nie sprawdzą się typowe szafki lub szuflady. Dzięki koszom cargo łatwiej jest zachować porządek, układając i sortując produkty, naczynia i akcesoria kuchenne. Jak wykorzystać kosz cargo w kuchni?

Wąska szafka cargo

To najpopularniejszy rodzaj koszy cargo, są po prostu wąskim szafkami, które wypełniają wąską wnękę, jaka pozostała podczas planowania i projektowania zabudowy kuchennej. Niektórzy decydują się ją przeznaczyć np. na butelki, pozostawiając w formie otwartej półki. Innym zależy na dużej przestrzeni do przechowywania i unikają otwartych półek w kuchni. To właśnie tej drugiej grupie do gustu przypadnie wąski kosz cargo. Wystarczy zaledwie 15 cm szerokości, aby można było go wykonać. Jeżeli znajduje się np. w sąsiedztwie zmywarki i zlewozmywaka, można przeznaczyć kosz na płyny, ściereczki i gąbki, a także środki do zmywarki. Kosz znajdujący się przy płycie grzewczej świetnie sprawdzi się jako miejsce na oleje, sosy czy też drewniane akcesoria do gotowania.

Wysoka szafka cargo

Potrzebujesz naprawdę dużo miejsca do przechowywania? Jesteś miłośnikiem gotowania, a coroczne przyrządzanie przetworów kończy się zawsze rekordową ilością słoików? Kosz cargo może być w formie XL, a więc być wysoką szafką, zajmującą całą wysokość ściany. To także idealny sposób na zwiększenie miejsca do przechowywania w małej kuchni. Wysoka szafka gospodarcza, będąca dużym koszem cargo, to idealna przestrzeń do składowania przetworów i zapasów. Zapewne wystarczy, aby pomieścić wszystkie artykuły spożywcze, których nie musisz trzymać w lodówce. Z wysokiego kosza cargo zrobisz więc zarówno domową spiżarnię, jak i przestrzeń gospodarczą i półkę na wszystkie artykuły spożywcze.

A może kosz cargo w szafce narożnej?

To oryginalny i niezwykle skuteczny sposób na wykorzystanie maksymalnie przestrzeni w narożnikach. To newralgiczne miejsca w zabudowie kuchennej. Bardzo często obawiamy się, że będziemy mieć trudności z dotarciem do ich najgłębszych stref. Rozwiązaniem jest narożny kosz cargo, pozwalający na zwiększenie miejsca do przechowywania w szafkach narożnych. To system składający się często z czterech półek na rolkach. Są ze sobą zintegrowane tak, że po otwarciu szafki mamy dostęp do każdej z nich. To dobre miejsce zarówno na artykuły spożywcze, jak i akcesoria oraz naczynia do gotowania.

Cargo w wersji szerokiej

To propozycja dla tych, którzy mają w szafkach naprawdę dużo naczyń i chcą zapewnić sobie komfort ich przechowywania. Kosz cargo możemy umieścić również w szerokiej, szczególnie głębokiej szafce. Montujemy wtedy dwa lub więcej pięter, które dodatkowo możemy wysuwać, podobnie jak w narożnej szafce. To świetne miejsce np. na garnki czy talerze.

Nie wiesz, jak zagospodarować wąską przestrzeń między szafkami? Potrzebujesz praktycznego miejsca do przechowywania? A możesz poszukujesz alternatywnego sposobu na przechowywanie prania w małej łazience? Zależy Ci też na maksymalnym wykorzystaniu narożników? Wszystko to osiągniesz, decydując się na kosz cargo.

W ofercie naszych kuchni na wymiar znajdziesz rozwiązania wykorzystujące kosze cargo. Zobacz przykładowe kolekcje mebli kuchennych na wymiar wraz z cennikiem lub skontaktuj się z nami.

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami
Meble flaming - Telefon kontaktowy 519 133 311

Wysyłanie formularza

W czym możemy Ci pomóc?

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Czy na pewno chcesz zamknąć formularz?

Twój formularz został przesłany, dziękujemy!

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe i wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb.

Wiadomość nie została wysłana

Twój wniosek o szybką wycenę nie został wysłany.