Blog

Efektowne i praktyczne oświetlenie. Jak stosować taśmy LED?

14.01.2020

Jest nie tylko energooszczędne i trwałe, ale też cechuje się szerokim spektrum możliwości wykorzystania we wnętrzach. Technologia LED znalazła swoje zastosowanie w typowym, powszechnie znanym nam oświetleniu, jak żyrandole, lampy stojące czy kinkiety, jak również w oświetleniu dekoracyjnym. Szczególnie dużą popularnością cieszą się taśmy LED, pełniące funkcję zarówno praktyczną, jak i estetyczną. Poznaj ich możliwości!

Kuchenne oświetlenie LED

Taśmy, w których wykorzystano technologię LED, szczególnie często są wykorzystywane jako dodatkowe oświetlenie kuchenne. Fantastycznie sprawdzają się pod górnymi szafkami, doświetlając lepiej blat roboczy. W ten sposób światło jest skierowane idealnie na powierzchnię, na której przygotowujemy posiłki. Ma to wpływ nie tylko na komfort pracy, ale i bezpieczeństwo. Taśmy LED można ponadto wbudować w podwieszany sufit, co w przypadku kuchni jest bardzo ciekawym i świetnie sprawdzającym się rozwiązaniem. Jest to pomieszczenie, w którym panują wyjątkowe warunki, wilgotność powietrza jest podwyższona, a tłuszcz wszechobecny. To niekorzystnie wpływa na typowe żyrandole, na których osadza się brud. Stosując taśmy LED wbudowane w sufit, eliminujemy ten problem.

Nowoczesna garderoba

Każdy marzy o dużej i przestronnej garderobie, w której mógłby pomieścić wszystkie swoje ubrania, obuwie, ale i sprzęty domowe. Dzięki temu zachowujemy w mieszkaniu porządek. Jeżeli masz taką możliwość, dysponujesz np. wnęką w sypialni lub przedpokoju bądź osobnym pomieszczeniu, warto skorzystać z tego udogodnienia. W garderobie jako oświetlenie bardzo dobrze sprawdzają się taśmy LED. Można je zamontować zarówno przy suficie, jak też przy konkretnych półkach, a nawet wieszakach. To pozwala na lepsze doświetlenie poszczególnych stref garderoby i tym samym ułatwia odnalezienie konkretnej rzeczy. Taśmy LED montowane są także w szafach, gdzie pełnią podobną funkcję.

Dekoracyjne oświetlenie sypialni

Taśmy LED znalazły swoje zastosowanie także w sypialni. Oprócz tego, że świetnie sprawdzają się w szafie i garderobie, to również fantastycznie prezentują się jako dekoracyjne oświetlenie łóżka. Zamontuj je np. przy zagłówku lub ramie łóżka. Innym przykładem zastosowania taśm LED w sypialni to oświetlenie kobiecej toaletki, w tym przede wszystkim znajdującego się przy niej lustra. Jest to też świetny sposób na udekorowanie wiszących półek i regałów, a nawet karnisza z zasłonami i firanami.

Taśmy LED w salonie

Salon to pomieszczenie, w którym spędzamy najwięcej czasu, pełni też funkcję reprezentacyjną, ponieważ to właśnie tutaj przyjmujemy gości i urządzamy imprezy. Taśmy LED mogą Ci posłużyć do wydzielenia w nim kilku stref, w tym wypoczynkowej, rozrywkowej i z jadalnianym stołem. W tym celu zamontuj taśmę LED przy suficie lub podłodze. Oświetlisz z ich pomocą przeszklone witryny, w których znajdują się piękna, porcelanowa zastawa, fotografie rodzinne, pamiątki z wakacji czy inne ozdoby. Taśma LED to też idealny sposób na odświeżenie już kilkuletniego regału z książkami, pełniącego funkcję domowej biblioteczki.

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami
Meble flaming - Telefon kontaktowy 519 133 311

Wysyłanie formularza

W czym możemy Ci pomóc?

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Czy na pewno chcesz zamknąć formularz?

Twój formularz został przesłany, dziękujemy!

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe i wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb.

Wiadomość nie została wysłana

Twój wniosek o szybką wycenę nie został wysłany.