Blog

Salon w stylu skandynawskim

07.01.2020

Jasno, ciepło i przyjemnie…tak jest we wnętrzu urządzonym w stylu skandynawski. Jest to trend, który Polacy bardzo polubili i chętnie wykorzystują przy aranżacji swojego mieszkania. Styl skandynawski pomimo kilku sztywnych zasad jest tak naprawdę bardzo uniwersalny, ponieważ można w nim wykorzystać zarówno sterylne biele, jak też klimatyczne pastele. Jest też drewno, jak również jasne fronty szafek z połyskiem. Naprawdę dużo dzieje się w takim wnętrzu. Czego nie powinno zabraknąć w skandynawskim salonie?

Drewno na podłodze

Niby klasyka, ale czasami o niej zapominamy. Drewno tworzy wyjątkowo ciepły klimat we wnętrzu, potrafi odmienić oblicze najbardziej chłodnej stylizacji, o którą nietrudno w skandynawskim wnętrzu, kiedy przesadzimy z bielą. Drewno doskonale komponuje się z jasnymi kolorami. Najlepiej zdecydować się na możliwie jak najbardziej naturalny odcień z wyraźnie zarysowanym usłojeniem, nawet jeżeli nie decydujemy się na drewniane deski, a tylko imitację tego naturalnego materiału. Aby uzyskać połyskującą powierzchnię, podłogę pokrywa się lakierem. Niekiedy też nadaje się jej białego koloru. Wtedy jednak trzeba pamiętać, aby intensywniejszy kolor pojawił się na ścianach, meblach lub w dodatkach.

Przytulne tekstylia

W skandynawskim wnętrzu pożądany jest minimalizm i umiar, a także powściągliwość w dodatkach. Nie rezygnujemy z nich jednak całkowicie, ponieważ to właśnie one nadają całej stylizacji pożądanego charakteru. Dzięki nim w łatwy sposób ocieplimy wnętrze, w którym zdecydowaliśmy się na dominację bieli. Najlepszym wyborem będą dodatki z naturalnych materiałów. Świetnie na sofie sprawdzi się lniana narzuta, podobnie jak zasłony w oknach wykonane z tej samej tkaniny. Wiklinowe kosze także idealnie dopełniają skandynawski salon. Ponadto niech pojawią dekoracyjne poduszki, których pastelowe odcienie ocieplą przyjemny kącik wypoczynkowy.

Naturalne światło

Oświetlenie także powinniśmy traktować jako element dekoracyjny wnętrza, oczywiście nie zapominając o jego podstawowej praktycznej funkcji. Oprawy najlepiej pasujące do stylu skandynawskiego wykonane są z drewna i wikliny. Wspaniale prezentować się będzie stojąca lampa na drewnianym trójnogu z lnianym, jasnym abażurem. Na suficie niech zawiśnie duża lampa wykonana z wikliny z dekoracyjną żarówką.

Skandynawia kojarzy nam się z chłodem. Mieszkania tam są jednak bardzo przytulne, są schronieniem przed wszechobecnym zimą mrozem. Podoba Ci się taki klimat?

Salon w stylu skandynawskim
Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami
Meble flaming - Telefon kontaktowy 519 133 311

Wysyłanie formularza

W czym możemy Ci pomóc?

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Czy na pewno chcesz zamknąć formularz?

Twój formularz został przesłany, dziękujemy!

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe i wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb.

Wiadomość nie została wysłana

Twój wniosek o szybką wycenę nie został wysłany.