Blog

Praktyczna meblościanka do salonu. Dużo miejsca do przechowywania i efektowny design

11.02.2020

Największą popularnością cieszyła się w latach 70. i 80. XX wieku. Kojarzy się z czasami PRL-u, kiedy problemem mieszkalnym ówczesnej społeczności był niewielki metraż domu. To oznaczało, że konieczne było poszukiwanie rozwiązań, które pozwoliłyby zaoszczędzić miejsca i jednocześnie pomieścić wszystkie rzeczy domowników. Dlatego też meblościanka w tym czasie sprawdzała się doskonale – praktyczna, funkcjonalna i z dużą przestrzenią do przechowywania. W późniejszych latach nie kojarzyła się więc najlepiej, uznawana była za symbol przestarzałego designu. A jednak meblościanka powróciła i ponownie jest obecna w naszych salonach.

Dlaczego meblościanka do salonu jest w największych trendach wnętrzarskich?

Przede wszystkim doceniono jej modułowość, a więc praktycznie nieograniczone możliwości tworzenia różnego rodzaju konfiguracji, indywidualnie dostosowanych do własnych potrzeb. Meblościanka może składać się zarówno z dużej ilości wiszących szafek z zamykaniem, szuflad oraz półek, zajmując większość powierzchni ściany, jak też łączyć tylko półkę RTV z kilkoma wiszącymi półkami. Meblościanka występuje w szerokiej palecie wzorów i kolorów, może być wykonana z różnych materiałów, istnieje nawet możliwość ich łączenia, co pozwala uzyskać naprawdę ciekawy efekt wizualny. Dużą jej zaletą jest również to, że w dowolnym momencie, jeżeli jest jeszcze wolne miejsce, można uzupełnić ją o dodatkowe elementy. Doceniają ją osoby, szukające dobrych rozwiązań z dużą ilością miejsca do przechowywania.

Funkcjonalna meblościanka

Jak powinna wyglądać, aby mogła pomieścić naprawdę wiele rzeczy i przy tym nie wyglądała na duży, dominujący całą aranżację pokoju dziennego mebel? Na pewno powinieneś zdefiniować swoje potrzeby, a więc zastanów się, co będziesz w niej przechowywał. Jeżeli są to dokumenty, elektronika, czy nawet ubrania, dodatki albo przekąski lub naczynia do kuchni, to potrzebujesz większej liczby szafek zamykanych. Aby meblościanka wyglądała przy tym na lekką, niech będą one zawieszane w „przypadkowej” konfiguracji. Możesz zdecydować się na jeden kolor frontów, tworząc jednolitą płaszczyznę lub też połączyć np. biel lub czerń z kolorem drewna. W ten sposób otrzymasz mebel, który wpisuje się zarówno w nowoczesne stylizacje, jak i nadaje wnętrzu nieco ciepła i przytulności.

W żadnej meblościance nie może zabraknąć półki RTV, która dla estetycznego wyglądu całości powinna mieć specjalny system ukrywający wszystkie kable. Chcąc utrzymać porządek, warto również ukryć sprzęt i modemy. Przeszklenia przydadzą się wtedy, jeżeli zależy nam na wyeksponowaniu niektórych przedmiotów, ale jednocześnie chcemy mieć zamykanie, które chroni przed kurzem. To dobry sposób na przechowywanie ceramiki i szklanych naczyń. Półki świetnie sprawdzają się na książki, zdjęcia w ramkach oraz inne dekoracje. Przestrzeń do przechowywania zwiększysz, decydując się na zabudowę ściany na całej jej wysokości. Górne szafki niech będą miejscem, gdzie przechowywać będziesz najrzadziej używane rzeczy.

Nowoczesne meblościanki posiadają dodatkowo dekoracyjne oświetlenie LED. Ma ono spełniać funkcję ozdobną, dlatego niekiedy wyposażone jest w sterowanie do zmiany koloru, ale też praktyczne, będąc dodatkowym źródłem światła. Meblościanka przestała być symbolem PRL-u, a stała się meblem idealnie wpisującym się w aktualne trendy wnętrzarskie.

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami
Meble flaming - Telefon kontaktowy 519 133 311

Wysyłanie formularza

W czym możemy Ci pomóc?

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Czy na pewno chcesz zamknąć formularz?

Twój formularz został przesłany, dziękujemy!

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe i wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb.

Wiadomość nie została wysłana

Twój wniosek o szybką wycenę nie został wysłany.