Blog

Idealnie dopasowane. Jakie barwy do koloru drewna?

04.02.2020

Wzór drewna pojawia się na frontach mebli, podłodze, ale też na dodatkach, np. oświetleniu, wazonach i donicach na kwiaty. Jest to też kolor idealnie prezentujący się na krzesłach i stole. Kojarzymy go bardziej z klasyką, niż z nowoczesnością, chociaż we współczesnych wnętrzach odnajduje się naprawdę dobrze. Drewno może być ciemne lub jasne, głębokie lub spłowiałe, z wyraźnie zarysowanym usłojeniem lub tylko delikatnie zdobiącym powierzchnię. A co z kolorami mu towarzyszącymi? Czy masz absolutną dowolność ich wyboru? A może są takie, które pasują do niego lepiej, niż pozostałe?

Drewno na szaro w nowoczesnych wnętrzach

To duet, który zyskał ogromną sławę wśród projektantów i osób, ceniących sobie nowoczesność i aktualne trendy. To także opcja dla tych, którzy chętnie łączą ponadczasową klasykę z chłodnym modernizmem. Drewno wspaniale prezentuje się w towarzystwie szarości. Może być to ciemny szary, grafitowy, stalowy lub mysi. Wszystkie odcienie tego koloru pięknie kontrastują się z ciepłem drewna. Szary jest idealnym tłem dla innych barw, dlatego jeżeli decydujesz się na drewniane meble i chcesz, aby odgrywały pierwszoplanową rolę, pomaluj ściany na jasny szary. Wybrałeś podłogę w kolorze drewna? W takim razie połyskujące szare fronty będą dla niej bardzo dobrymi sojusznikami. W mocno nowoczesnych i industrialnych wnętrzach odważnie łączy się szary beton z naturalnym drewnem. To pozwala podkreślić surowość stylistyki i jednocześnie wtłoczyć w nią nieco ciepła, pochodzącego prosto z natury.

W zielonym mu do twarzy

Drewno bardzo lubi kolory pochodzące z natury, czyli z jego środowiska. Trudno sobie wyobrazić lepsze połączenie niż brąz drewna z zielenią liści lub trawy. Dlatego też warto jest postawić na to ponadczasowe i sprawdzone połączenie. W ostatnich sezonach wśród trendów wnętrzarskich wysoką pozycję zajmował styl urban jungle, którego znakami rozpoznawczymi były drewno i zieleń. Na ścianach pojawiały się wielkoformatowe liście, a wielka sofa wyróżniała się mocnym kolorem butelkowej zieleni. Podłoga pokryta została pięknym rysunkiem drewna, a fronty mebli nawiązywały do pnia drzew. Wciąż pozostajemy w tym klimacie i kontynuujemy ten trend również w tym roku.

W towarzystwie kolorów ziemi

Drewno ma bardzo uniwersalny kolor, który tak samo dobrze jak z kontrastującymi się z nim barwami prezentuje się z odcieniami z jego palety. Bezpiecznym i sprawdzonym, ale też świetnie wyglądającym w klasycznych i nowoczesnych wnętrzach połączeniem jest drewno z beżem i brązem. Tworzą bardzo subtelną i klimatyczną stylizację. W otoczeniu takich barw możemy się odprężyć, wyciszyć i uspokoić, dlatego bardzo często stosuje się je w sypialni oraz w strefie wypoczynkowej salonu.

Drewno znalazło swoich sojuszników wśród barw intensywnych i wyrazistych, jak też stonowanych i uniwersalnych. Zieleń można z powodzeniem zastąpić kolorem niebieskim, a nawet czerwonym. Jeżeli chodzi o kolory ziemi, to dobrym wyborem będzie też odcień piaskowy i kości słoniowej.

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami
Meble flaming - Telefon kontaktowy 519 133 311

Wysyłanie formularza

W czym możemy Ci pomóc?

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Czy na pewno chcesz zamknąć formularz?

Twój formularz został przesłany, dziękujemy!

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe i wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb.

Wiadomość nie została wysłana

Twój wniosek o szybką wycenę nie został wysłany.