Blog

Najwygodniejsze meble na wymiar do przedpokoju - jakie wybrać?

29.02.2024

Nie da się ukryć, że pierwsze wrażenie jest niezwykle istotne i zazwyczaj świadczy o odbiorze całego domu. Właśnie takie zadanie pełni przedpokój.

  • Najwygodniejsze meble na wymiar do przedpokoju to szafa z lustrem, siedzisko i komoda. Świetnym rozwiązaniem są również panele tapicerowane.
  • W małym przedpokoju dobrze sprawdzą się wielofunkcyjne meble na wymiar, jak na przykład szafa połączona z siedziskiem.
  • W aranżacji przedpokoju ogromną rolę grają dodatki i detale - szczególnie te funkcjonalne.

Czym kierować się przy wyborze mebli do przedpokoju?

Decydując się na zakup mebli na wymiar do przedpokoju, warto wziąć pod uwagę kilka kwestii, które mogą okazać się kluczowe i przełożą się na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia pewnych problemów w przyszłości.

Przede wszystkim, należy kierować się trwałością danych elementów. Przed ostateczną decyzją, jakiej firmie chcesz zlecić zaprojektowanie swoich wymarzonych mebli do przedpokoju na wymiar, zorientuj się, z jakich materiałów ona korzysta. Istotne jest to, skąd pochodzą, w jaki sposób są impregnowane… Pominięcie tej kwestii może wiązać się z koniecznością wymiany lub odnowienia konkretnego elementu krótko po zakupie. Współpracując z Meble Flaming masz pewność wytrzymałości na długie lata - jako doświadczony producent mebli na wymiar oferujemy naszym klientom gwarancję aż do 7 lat!

Flaming - meble na wymiar.

Ważna jest estetyka. Zorientuj się, czy wybrany przez Ciebie producent mebli na wymiar do przedpokoju jest w stanie zaprojektować przestrzeń w stylu, jaki Ci się podoba. Pamiętaj, że nie musisz iść na półśrodki - w końcu przedpokój powinien powstać dokładnie tak, jak sobie to wymarzyłeś. Meble na zamówienie dają niemal całkowitą dowolność, więc nie pozwól się ograniczać!

Nie da się ukryć, że niezwykle istotna jest również funkcjonalność - wiele osób uznaje ją za najważniejszą cechę zakupionych mebli na wymiar. Nic dziwnego! Przedpokój ze względu na swoją charakterystykę jest miejscem, które powinno być szczególnie przemyślane pod kątem wygody, ponieważ to tam ściąga się buty, odzież wierzchnią, czy przechowuje akcesoria, takie jak czapki, rękawiczki, parasolkę, itp. Warto jednak podkreślić, że decydując się na współpracę z odpowiednim producentem, z pewnością nie trzeba będzie wybierać pomiędzy komfortem, trwałością, a estetyką.

Flaming - meble na wymiar.

Jakie meble warto mieć w swoim przedpokoju?

Decydując się na konkretne rozwiązania do swojego przedpokoju, warto przede wszystkim kierować się tym, jakie ta przestrzeń powinna spełniać funkcje. Czy posiadasz wystarczająco miejsca, aby uwzględnić przechowywanie dużej ilości ubrań i butów, a może chcesz je umieścić w zupełnie innym pomieszczeniu? To ważne, aby określić swoje potrzeby. A teraz przedstawimy Ci kilka przydatnych pomysłów na to, co być może warto umieścić w Twoim przedpokoju!

Pojemna szafa na wymiar z lustrem i siedziskiem

Najwygodniejszym z punktu widzenia przechowywania meblem na wymiar w Twoim przedpokoju będzie oczywiście szafa z lustrem. Pozwoli ona schować wszystkie ubrania wierzchnie oraz buty. Decydując się na zakup takiej na wymiar masz pewność, że zostanie ona stworzona tak, aby spełnić wszystkie Twoje wymagania, a co za tym idzie, będzie znacznie wygodniejszym rozwiązaniem niż szafa ze sklepu. Dlaczego? Ponieważ to ty decydujesz, jakie elementy będą się w niej znajdowały - możesz zażyczyć sobie na przykład umieszczenia w niej długiego drążka na kurtki i płaszcze, lub specjalnej przestrzeni na buty, dzięki której będą one estetycznie poukładane. W szafie na wymiar dobrze sprawdzą się także pojemniki na konkretne akcesoria, takie jak na przykład czapki i szaliki, które można umieścić na samej górze. Więcej na temat szaf na wymiar znajdziesz w innym wpisie na naszym blogu.

Siedzisko z kolei przypadku sprawi, że Twój przedpokój nabierze charakteru, a jednocześnie zapewni ono komfort wszystkim mieszkańcom domu. To doskonałe rozwiązanie, jakie znacznie ułatwia zakładanie butów - można śmiało stwierdzić, że nie ma wygodniejszej opcji do przedpokoju niż właśnie siedzisko połączone z szafą na wymiar. Nie da się ukryć, że oprócz swojej funkcjonalności, jest także świetnym dodatkiem pod kątem estetyki. Dowiedz się więcej na temat siedzisk w przedpokoju, czyli wygodnie od wejścia, odwiedzając inny wpis.

Odpowiednio skonfigurowana pod kątem przechowywanych przedmiotów komoda

W większych domach czy mieszkaniach można pozwolić sobie na postawienie w przedpokoju komody na wymiar. Można do niej schować przedmioty, które nie zmieściły się w szafie, lub po prostu potrzebny jest do nich łatwiejszy dostęp. To doskonały mebel przechowywania okularów przeciwsłonecznych, torebek, czapek, szalików lub - jeśli nie było na to miejsca w szafie - butów. To także niezwykle komfortowa opcja, dzięki której z łatwością zachowasz porządek i zyskasz łatwy dostęp do potrzebnych akcesoriów. Warto dodać, że na komodzie na wymiar w przedpokoju można ustawić również roślinkę czy inne ozdobne elementy, jakie wpłyną na spójność całej aranżacji i nadadzą wnętrzu niepowtarzalnego charakteru.

Tapicerowane panele

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak ciekawym urozmaiceniem aranżacji są tapicerowane panele na ścianie. Często stosuje się je w sypialni, ale to fantastyczna opcja w przedpokoju! Jeśli zostaną zamontowane w pobliżu siedziska, sprawią, iż będzie ono miękkie i co za tym idzie - znacznie wygodniejsze. Bogactwo faktur i kolorów dodatkowo wpływa korzystnie na odbiór całego wnętrza.

Niewielki przedpokój - o czym warto pamiętać, by był komfortowy?

W niewielkim, wąskim przedpokoju często trudno jest pomieścić wszystkie istotne elementy. Warto w takiej sytuacji rozważyć zakup wielofunkcyjnych mebli na wymiar - na przykład szafy połączonej z siedziskiem i wieszakami, lub komodę połączoną z półkami na buty. Tego typu opcje pozwolą wygodnie przechowywać wszystkie konieczne przedmioty, a przy tym pomogą zmaksymalizować ilość dostępnego miejsca. Jeśli w przedpokoju nie starczyło miejsca na obuwie, warto rozważyć montaż ławki z pojemnikiem na nie. To kolejny ciekawy pomysł na wielofunkcyjny mebel, jaki może doskonale sprawdzić się w mniejszej przestrzeni, a jednocześnie zapewni komfort na najwyższym poziomie.

Nie zapomnij o istotnych detalach - akcesoria wpływające na komfort w przedpokoju

Projektując swój wymarzony przedpokój, oprócz wyboru funkcjonalnych mebli na wymiar, warto pamiętać o detalach, które mogą sprawić, iż będzie on niezwykle komfortowym pomieszczeniem. Przede wszystkim pomyśl o zakupie (bądź uwzględnieniu tego w projekcie szafy na wymiar) szafki na klucze. Bardzo łatwo jest je zgubić, a więc porządek w tej kwestii jest bardzo ważny. Co więcej, zastanów się również nad dywanikiem, na którym goście będą mogli zostawić swoje buty. Ten wygodny dodatek wyznaczy miejsce, w jakim powinni oni je zdjąć, a dodatkowo sprawi, że przedpokój wyda się znacznie bardziej przytulny.

Ciekawym rozwiązaniem jest także zakup specjalnego wieszaka na parasole - z doświadczenia wiemy, że praktycznie zawsze brakuje na nie miejsca, a im mniej walających się po pomieszczeniu przedmiotów, tym lepiej. Obecnie dostępnych jest na rynku tak wiele modeli, że każdy z pewnością znajdzie odpowiedni i dopasowany do stylu wystroju wnętrza. Na koniec podpowiemy, żebyś na pewno nie zapomniał o zegarze w swoim przedpokoju! Ten pozornie nieistotny element może okazać się bardzo wygodną opcją.

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami
Meble flaming - Telefon kontaktowy 519 133 311

Wysyłanie formularza

W czym możemy Ci pomóc?

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Czy na pewno chcesz zamknąć formularz?

Twój formularz został przesłany, dziękujemy!

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe i wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb.

Wiadomość nie została wysłana

Twój wniosek o szybką wycenę nie został wysłany.