Blog

Meble na wymiar w zabudowie — ukryj nawet kocią kuwetę! Najciekawsze rozwiązania.

19.01.2024

Każdy, kto marzy o pięknym wnętrzu domu (a to przecież ważne, ponieważ w estetycznym miejscu znacznie przyjemniej spędza się czas) z pewnością chce, aby było ono również funkcjonalne, ponieważ nawet zachwycające aranżacje, niewłaściwie przemyślane, bywają problematyczne. Jak już nieraz wspominaliśmy, zdecydowanie się na zakup mebli na wymiar rozwiązuje wiele problemów w tej kwestii, a dodatkowo masz szansę na skonsultowanie wszelkich swoich wątpliwości z profesjonalnym projektantem. Może on zaproponować wiele wygodnych rozwiązań, o jakich dotąd nie miałeś pojęcia. W tym artykule podpowiemy Ci, jakie są najciekawsze opcje w kwestii dbania zarówno o estetykę, jak i funkcjonalność wnętrza, co więcej, zaproponujemy między innymi innowacyjne sposoby na ukrycie kosza na pranie w małej łazience!

Meble na wymiar w zabudowie - ale w jakim celu?

Zanim przejdziemy do naszych propozycji ciekawych rozwiązań, warto wyjaśnić sobie na początku wszystkie kwestie budzące wątpliwości. Zacznijmy od tego, czy warto w ogóle decydować się na meble na wymiar w zabudowie. Odpowiadając, oczywiście, że tak! Są z nimi związane liczne plusy. Po pierwsze, ułatwione jest utrzymanie porządku. Dobrze zaprojektowana zabudowa sprawia, że w pomieszczeniu nie ma pustych przestrzeni pomiędzy sufitem a szafkami. Dzięki temu nie gromadzi się na nich kurz, a w kuchni, także tłuszcz.

Bez wątpienia drugą zaletą jest to, że możesz z pomocą zabudowy stworzyć spójną całość i idealnie podkreślić nietuzinkowy, oryginalny i Twój indywidualny klimat! To super sprawa, jeśli chcesz cieszyć się podkreśleniem pięknego wystroju w całym domu. Rozwiązuje się wtedy problem z doborem konkretnych elementów, bo wszystko masz w całości.

Trzecią zaletą jest fakt, że masz znacznie więcej przestrzeni do przechowywania, bo meble na wymiar w zabudowie tworzone są w taki sposób, aby idealnie wypełniały każdy, nawet najmniejszy i pozornie najtrudniejszy (ze względu na np. skosy) element pomieszczenia. Należy bezwzględnie podkreślić, iż szczególnie polecane jest to w małych kuchniach, ponieważ tworząc szafki aż do sufitu, można stworzyć przestrzeń do chowania rzadziej użytkowanych rzeczy!

Absolutnie nie można zaprzeczyć, że przykładowo kuchnia na wymiar w zabudowie tworzy tak niezwykły klimat, iż trudno w jakikolwiek inny sposób go zastąpić. Najczęściej projektuje się z jej pomocą modernistyczną, lub futurystyczną przestrzeń, ale tak naprawdę ograniczenia są jedynie w Twojej głowie. Warto zaznaczyć, że jeśli zdecydujesz się na współpracę z doświadczonym i obecnym od wielu lat na rynku projektantem, będzie on dokonywał starań, aby przewyższyć Twoje oczekiwania bez względu na to, jaki styl najbardziej lubisz.

Meble na wymiar w zabudowie - poznaj najciekawsze rozwiązania

Nie da się zaprzeczyć, że tak jak inne sektory rynku, branża meblarska stale się rozwija. Wraz z tym idzie wiele pojawiających się innowacji. Z ich pomocą możliwe jest projektowanie coraz bardziej nowoczesnych i minimalistycznych aranżacji, na którym wielu osobom zależy. Nic dziwnego, bo tego typu rozwiązania to nie tylko estetyka w pokoju, ale też funkcjonalność!

Kosz na pranie w zabudowie

O tym, jak sprawnie ukryć kosz na pranie w małej łazience, pisaliśmy już kiedyś na naszym blogu. Zdecydowanie zapraszamy do odwiedzenia tego wpisu, bo przekazywaliśmy tam cenne informacje. Meble na wymiar pozwalają w pełni wykorzystać każdą przestrzeń nawet w małym pomieszczeniu, dzięki czemu również takie elementy jak kosz na pranie z łatwością można ukryć. Osoby lubiące niebanalne rozwiązania powinny rozważyć umieszczenie go nad pralką, w szafce! Tak jest, choć może się to wydawać niektórym dziwne, szczególnie w łazienkach z wnękami, ten sposób doskonale się sprawdza. Innym rozwiązaniem jest też kosz cargo, czyli taki wysuwany, podobny do tych stosowanych w kuchni. Wybierając tę opcję, możesz cieszyć się znacznie większą ilością miejsca w niewielkim pomieszczeniu, a dodatkowo nowoczesnym wyglądem!

Kosz na pranie w zabudowie

Kuweta dla kota w zabudowie

Czy są tutaj jacyś fani puszystych przyjaciół? Każdy kociarz powinien (w miarę możliwości) rozważyć uwzględnienie w swojej szafie na wymiar np. w przedpokoju, kuwety dla kota. Działa to w ten sposób, że we froncie wycina się pasującą do otworu kuwety dziurę, następnie montuje się klapkę, służącą zwierzakowi za drzwi (ewentualnie można zostawić sam otwór). Taka zabudowa to nie tylko estetyczne rozwiązanie dla właścicieli, ale także komfortowe dla kota. Te pupile lubią ciasne i ciemne kąty, dlatego zamontowanie kuwety w szafie pewnie sprawi im wiele radości.

Kuweta w zabudowie

Akwarium w zabudowie

Teraz przejdziemy do najmniej popularnego rozwiązania z tych, jakie zaproponowaliśmy do tej pory. Nie oznacza to jednak, że nie warto rozważyć takiego rozwiązania. Wbrew pozorom, wiele osób może stwierdzić, iż jest ono najbardziej efektowne i w zupełności się z tym zgadzamy! Jeśli jesteś zapalonym akwarystą i nie wyobrażasz sobie salonu bez tego typu ozdoby, to przedstawiamy Ci akwarium w zabudowie. Tylko spójrz, jak niesamowicie się ono prezentuje. Gwarantujemy, że każdy gość odwiedzający Twój dom, zapamięta je na długo.

Akwarium w zabudowie

Biurko w zabudowie

Znacznie bardziej popularnym rozwiązaniem od akwarium w zabudowie, jest biurko na wymiar. Umieszczenie go w taki sposób sprawia, że w pomieszczeniu zyskasz o wiele więcej miejsca - jak wiadomo, meble do biura, czy pokoju nastolatka potrafią zajmować naprawdę dużo miejsca. Tego typu zabudowa jest idealnym rozwiązaniem w przypadku małych pokoi, w których lokator sporo pracuje przy komputerze, lub potrzebuje przestrzeni roboczej. Tylko spójrz, jak elegancko prezentuje się poniższe biurko w zabudowie!

Biurko w zabudowie

W meblach na wymiar nie masz ograniczeń - zapytaj projektanta o możliwości umieszczenia konkretnych elementów w zabudowie

Nie jest tajemnicą, że meble na wymiar pozwolą Ci w pełni zrealizować swoje oczekiwania i potrzeby. Co więcej, decydując się na to rozwiązanie masz do dyspozycji doświadczonego projektanta, który pomoże dokonać najlepszego wyboru i być może zaproponuje ciekawe rozwiązania, jakich dotąd nie znałeś. Jeśli masz małe mieszkanie, nie bój się zapytać o możliwość umieszczenia w zabudowie jak największej ilości elementów. To pozwoli zyskać dodatkową przestrzeń, bez konieczności rezygnowania z tak istotnych mebli jak na przykład biurko.

Meble na wymiar w zabudowie wyglądają ekstrawagancko, niebanalnie i pomogą Ci stworzyć w swoim domu indywidualny klimat. Co prawda kojarzą się głównie z nowoczesnymi aranżacjami, ale współpracując z godną zaufania firmą produkującą tego typu produkty, na pewno znajdziesz idealne rozwiązanie dla siebie, nawet w nieco bardziej klasycznym stylu. Wybierz profesjonalistów i skontaktuj się z nami, jesteśmy doświadczoną firmą produkującą meble na wymiar na terenie Wrocławia.

Nie bój się eksperymentować - na etapie określania Twoich preferencji możesz dowolnie zmieniać projekt i stale się inspirować. Serdecznie polecamy przeglądanie jak największej ilości aranżacji w Internecie, ponieważ pozwoli to lepiej określić, czego oczekujesz. Co więcej, dowiesz się o istnieniu zestawień i technologii, o których pewnie wcześniej nie wiedziałeś - a może teraz będą gościły w Twoim domu?

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami
Meble flaming - Telefon kontaktowy 519 133 311

Wysyłanie formularza

W czym możemy Ci pomóc?

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Czy na pewno chcesz zamknąć formularz?

Twój formularz został przesłany, dziękujemy!

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe i wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb.

Wiadomość nie została wysłana

Twój wniosek o szybką wycenę nie został wysłany.