Wielu ludzi zastanawia się, jakie meble dobrać do swojego domu – czy takie z katalogów firm meblowych, czy raczej takie, które wykonywane są idealnie pod wymiar danego pomieszczenia. Jedne lepiej pasują do wnętrz, a inne są dostępne od ręki i nie trzeba na nie czekać. Miłośników obu rozwiązań jest wielu – jednak co się bardziej opłaca? Która z tych opcji jest w stanie dłużej wytrzymać, ma lepszą jakość i dobrze wygląda? Zamierzamy znaleźć plusy i minusy obydwu tych rozwiązań, aby przekonać się, które warto zastosować w swoim domu.

Meble z katalogu – plusy i minusy

Pierwsze pod lupę idą meble z katalogu. Wielu ludzi je uwielbia, inni nienawidzą – ale jakie są ich autentyczne wady i zalety? Co sprawia, że cieszą się taką popularnością i nadal tak wiele osób decyduje się właśnie na nie? Pierwsze będą zalety. Meble z katalogu dużych firm meblowych są zdecydowanie rozwiązaniem tańszym, a więc zdecydowanie łatwiej jest sobie na nie pozwolić. Dodatkowo meble katalogowe można wymienić – skoro mniej kosztowały, to mniej jest ich żal podczas wymiany. Dzięki temu osoby, które chcą, aby ich dom wyglądał modnie, mogą tego dokonać. Oprócz tego dodatkową zaletą mebli katalogowych jest bez wątpienia ich duży wybór, dzięki czemu z pewnością każdy znajdzie coś, co chociaż w jakimś stopniu mu się spodoba. Ogromnym plusem dla wielu będzie też czas oczekiwania – często na meble z katalogu czeka się zaledwie kilka dni, aż zostaną dostarczone do domu. Jak więc widać, zalet mebli katalogowych jest naprawdę całkiem sporo – jednak równie dużo można znaleźć wad. Przede wszystkim, meble katalogowe wykonywane są z gorszej jakości materiałów, przez co po jakimś czasie mogą się na nich pojawić różnego rodzaju uszkodzenia. Dodatkowo chcąc wymieniać meble katalogowe co chwilę, aby były modne, w ostateczności traci się więcej pieniędzy i niczego się nie oszczędza. Warto też wspomnieć, że katalogowe meble nigdy nie będą idealnie pasować do pomieszczeń w domu i rzadko kiedy będą spełniać w całości twoje wymagania dotyczące wyglądu.

Meble na wymiar – plusy i minusy

Z drugiej strony są meble wykonywane na wymiar, które także cieszą się coraz większym zainteresowaniem. One także mają wielu zwolenników. Jakie są zatem wady i zalety tego rozwiązania? Zaletą jest bez wątpienia fakt, że tego typu meble pasują idealnie do pomieszczenia, do którego wymiarów zostały wykonane. Dzięki temu doskonale się prezentują nie tylko na pierwszy rzut oka. Kolejną zaletą jest jakość wykonania – meble wykonywane są na zamówienie z takich materiałów, na jakich najbardziej ci zależy, masz więc większą pewność co do żywotności każdego elementu mebla. Ogromną zaletą jest także wygląd – takie meble świetnie się prezentują i mogą być wykonane w taki sposób, aby nigdy nie traciły modnego wyglądu i zawsze były na czasie. A jakie są minusy takiego rozwiązania? Chyba największym minusem, szczególnie dla osób niecierpliwych, jest czas oczekiwania na wykonanie mebli, ponieważ może to trwać nawet kilka tygodni. Oprócz tego także cena – meble na wymiar są droższe od mebli katalogowych, niemniej jednak jest to związane z ich jakością i żywotnością.

Może zainteresuje Cię też...

Otwórz się na nowe perspektywy

Mamy dostęp do szerokiego wachlarza materiałów. Można u nas zamówić szafy i inne meble wykonane z materiałów ekskluzywnych w przystępnych cenach jak i również na materiałach bardzo powszechnych, przy czym nie zapominamy o trzymaniu standardu jakości. Wszystkie stosowane u nas materiały są produkowane w Europie, nie korzystamy z chińskich podróbek.

kuchnie na wymiar Wrocław
Cookies settings
Powrót na górę