Blog

Jak optycznie powiększyć pomieszczenie

20.12.2020

Ceny mieszkań rosną z roku na rok. Dlatego wielu ludzi, zamiast decydować się na większe mieszkania, wolą te mniejsze. Coraz więcej osób żyje na bardzo małych powierzchniach. Co więcej, coraz więcej osób decyduje się też na tak zwane mini domy, na które nie trzeba mieć pozwolenia na budowę, ale które nie mogą w całości przekraczać 25 m2. Niemniej, nie oznacza to zgody na brak wygody. Każdy chce się czuć przytulnie i po prostu dobrze w swoim domu. Jak jednak to zrobić, gdy wszystkie pomieszczenia są klaustrofobicznie małe? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: wystarczy sprawić, aby pomieszczenia optycznie wydawały się większe, niż są w rzeczywistości.

Wpuść więcej słońca do pomieszczenia

Światło słoneczne bardzo dobrze wpływa na człowieka i jest najzdrowsze dla ludzkiego oka. Dlatego, warto mieć w domu duże okna, aby przedostawało się przez nie wiele światła do wnętrza. Warto także odsłaniać okna, gdy jest jasno. Ta rada oczywiście działa wyłącznie wtedy, gdy jest jasno – niemniej duża ilość okien, lub po prostu duże okna, to zawsze dobry pomysł. Warto zastanowić się nad modelami sięgającymi od podłogi aż po sufit.

Używaj jasnych kolorów, które nie pochłaniają światła

Aby pomieszczenie wydawało się większe, warto używać jasnych kolorów, które nie pochłaniają światła. Świetnie radzą sobie biele, jasne odcienie szarości, beże czy kolor ecru. Lepiej natomiast unikać kolorów ciemnych – brązów, czarnego, granatów, czy bardzo intensywnej czerwieni i fioletu. Takie kolory pochłaniają światło i sprawiają, że pomieszczenie będzie prezentować się mrocznie, a co za tym idzie, będzie wyglądać na mniejsze.

Zainstaluj dużo luster

Instalacja dużej ilości luster także pozwoli na optyczne powiększenie każdego, nawet najmniejszego pomieszczenia. Przede wszystkim dlatego, że lustra odbijają to, co się przed nimi znajduje. Zawsze więc można zamontować lustra naprzeciwko siebie, w ten sposób, by odbijały odbicie tego, co znajduje się w drugim lustrze. Warto także postawić na przeszklenia i ogólnie zwiększoną ilość szła w pomieszczeniach. Zamiast mebli z drewna, warto jest wybierać takie ze szklanymi drzwiczkami bądź blatami. Zamiast dekoracji z drewna, plastiku lub kamienia – dekoracje szklane. To naprawdę może wiele dać.

Wiele źródeł światła

Jeżeli nie można zastosować dużych okien, lub w momencie, w którym dni są krótkie, a noce długie – warto zainstalować wiele źródeł światła w pomieszczeniu. Działa to dokładnie na tej samej zasadzie, na jakiej działa światło słoneczne. Wiele punktów świetlnych sprawi, że małe pomieszczenia będą prezentować się przestronniej, ponieważ nie będą pomniejszane przez niechciane cienie, które tworzą się wtedy, gdy jest w pomieszczeniu za mało światła.

Nawet małe pomieszczenie może wyglądać na duże!

Dzięki zastosowaniu podanych tricków, nawet małe pomieszczenie może wyglądać jakby było większe i przyjemniejsze. W tak urządzonym domu lub mieszkaniu aż przyjemnie będzie przebywać, ponieważ wszystko będzie prezentować się bardzo komfortowo.

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami
Meble flaming - Telefon kontaktowy 519 133 311

Wysyłanie formularza

W czym możemy Ci pomóc?

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Czy na pewno chcesz zamknąć formularz?

Twój formularz został przesłany, dziękujemy!

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe i wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb.

Wiadomość nie została wysłana

Twój wniosek o szybką wycenę nie został wysłany.