Jeżeli zastanawiasz się nad urządzeniem wnętrza swojego domu w odcieniach szarości, to musisz uważać, aby pomieszczenie nie było zbyt ciemne i ponure. Szary to naprawdę wspaniały kolor, jednak jego odcienie mogą się między sobą naprawdę bardzo różnić. Niektóre niemal przypominają biel, ale są również takie, którym bliżej do czarnego. Jak zatem urządzić wnętrze w szarościach tak, aby jednocześnie ci się podobało i było funkcjonalne? Jakie dodatki dobrać i czy trzeba je wprowadzać, aby szare wnętrze nie było monochromatyczne?

Czy szare wnętrza są praktyczne?

Wiele osób zastanawia się, czy szare wnętrza są praktyczne. Prawda jest taka, że będą praktyczne, jeżeli je odpowiednio urządzisz. Duża ilość ciemnych szarości może jednak sprawić, że we wnętrzu cały czas będzie ciemno, nawet jeżeli znajduje się w nim duże okno, przez które będzie wpadało słońce. Jeżeli nie chcesz mieszkać w ciemnym pomieszczeniu, to zdecydowanie warto przełamać czymś szarość – jakimś innym, jaśniejszym kolorem. A jakie kolory pasują do szarości?

Jakie kolory będą odpowiednie do szarego wnętrza?

Prawda jest taka, że z szarościami doskonale komponuje się naprawdę wiele kolorów. Warto zwrócić uwagę chociażby na trzy z nich.

Granat – chociaż jest kolorem ciemnym, doskonale pasuje do szarych aranżacji. Sprawia, że prezentują się one bardziej elegancko i klasycznie, wręcz luksusowo.

Zieleń – dobre będą wszystkie jej odcienie. Butelkowa sprawia, że pomieszczenie prezentuje się luksusowo, jak w przypadku granatu, a jaskrawsze odcienie mogą sprawić, że całe pomieszczenie będzie wyglądać świeżo.

Żółć – jeżeli chcesz doskonale rozświetlić pomieszczenie, niezależnie od tego, w jakim kolorze jest urządzone, to dodaj do niego dodatki w kolorze żółtym.

Czy można łączyć kolory w szarych wnętrzach?

A co, jeżeli chcesz połączyć ze sobą kilka kolorów w szarym wnętrzu? Czy nadal będzie się ono prezentowało dobrze? Co, jeżeli połączysz szarość, zieleń, granat i żółć? Albo inne kolory, jeżeli wolisz. Musisz zastanowić się nad tym, które elementy będą w jakim kolorze. Być może zdecydujesz się na różnokolorowe poduszki? A może będziesz wolał ciekawe dodatki, które będą zdobić półki w pokojach? Niezależnie od tego, co wybierzesz, pamiętaj, że czasami mniej znaczy więcej.

Jakie meble do szarego wnętrza?

A jakie meble pasują do szarego wnętrza? Czy one także mają być szare, czy jednak mają przełamywać tę szarość? I tutaj znowu – wszystko zależy od ciebie i od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Jeżeli zależy ci na wyjątkowym wnętrzu, to powinieneś zdecydować się na meble wykonywane na wymiar. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że u nikogo nie zobaczysz takich samych mebli.

Może zainteresuje Cię też...

Otwórz się na nowe perspektywy

Mamy dostęp do szerokiego wachlarza materiałów. Można u nas zamówić szafy i inne meble wykonane z materiałów ekskluzywnych w przystępnych cenach jak i również na materiałach bardzo powszechnych, przy czym nie zapominamy o trzymaniu standardu jakości. Wszystkie stosowane u nas materiały są produkowane w Europie, nie korzystamy z chińskich podróbek.

kuchnie na wymiar Wrocław
Cookies settings
Powrót na górę