Blog

Jak urządzić wnętrze bez zatrudniania projektanta?

15.05.2021

Urządzenie mieszkania jest procesem pracochłonnym i nie każdy ma na to czas. Niektórzy jednak nie chcą mimo wszystko korzystać z pomocy projektanta wnętrz, bo obawiają się, że nie będzie on w stanie oddać w aranżacji mieszkania ducha jego przyszłym mieszkańców. Nie wspominając o tym, że dobry projektant może naprawdę sporo kosztować. Jak zatem samodzielnie urządzić dowolne wnętrze, nie zatrudniając przy tym projektanta i nie mając na to mnóstwa czasu? Gdzie szukać inspiracji do aranżacji wnętrz?

Najważniejsza jest baza

Jeżeli chcesz samodzielnie urządzić wnętrze swojego domu, to musisz zacząć od bazy. Czym jest owa baza? Można ją również nazwać podkładem. Chodzi o wszystko, co jest duże – podłogi, ściany, sufity. Jakie będą ich kolory? Czy zastosujesz jakieś wykończenia, dzięki którym te najbardziej rzucające się w oczy powierzchnie będą prezentowały się inaczej? A może postawisz na całkowitą prostotę, dzięki czemu baza będzie niemal niewidoczna, a wzrok będą przyciągały dodatki? Wszystko zależy od ciebie.

Gdzie szukać inspiracji do aranżacji wnętrz?

Ważnym krokiem przy samodzielnej aranżacji wnętrz jest szukanie inspiracji wszędzie tam, gdzie się da. Na szczęście jest wiele miejsc, z których możesz czerpać inspiracje. Jednym z nich jest Internet – na różnych stronach możesz znaleźć zdjęcia różnorodnych, wspaniałych aranżacji wnętrz. Oczywiście możesz także wzorować się na wnętrzach, które odwiedzasz, np. chodząc do restauracji czy salonu fryzjerskiego. Możesz również porozglądać się za inspiracjami. Ciekawych wnętrz uświadczysz także w katalogach firm meblowych.

Jak łączyć różne style we wnętrzach?

Czasami chce się samodzielnie połączyć we wnętrzu różne style. W jaki sposób to zrobić? Przede wszystkim należy zastanowić się, który styl ma być dominujący. Możesz także zdecydować się na urządzenie jednego pomieszczenia w jednym stylu, a drugiego w innym. Dzięki temu unikniesz dezorientacji i nie przesadzisz ze stylizowaniem jednego wnętrza. Warto też wybierać style, które są do siebie podobne –takie są np. styl paryski i nowojorski.

Materiały i kolory – w jaki sposób je łączyć?

Równie ważne są materiały oraz kolory. Jak je ze sobą łączyć? Przede wszystkim nie warto przesadzać – jeżeli zależy ci na intensywnych barwach, to najlepszym pomysłem będzie użycie ich w detalach i dodatkach, które nie zajmują dużo przestrzeni. Dzięki temu nie będziesz czuć się przytłoczony. A co jeżeli chodzi o materiały? Wybieraj takie, które są naturalne, ponieważ one wystarczą ci na znacznie dłużej i przez cały czas będą się dobrze prezentowały. Jeżeli zależy ci na eleganckim wnętrzu, które będzie prezentowało się luksusowo, to najlepsze będą materiały, które nie są gładkie, tylko mają wyraźną teksturę.

Jak sprawić, aby dom był przytulny?

Przy urządzaniu wnętrza pamiętaj o tym, aby było ono dla ciebie wygodne i przytulne. Tylko wtedy będziesz z niego zadowolony. W innym przypadku może się okazać, że nie czujesz się komfortowo, mieszkając we własnym mieszkaniu.

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami
Meble flaming - Telefon kontaktowy 519 133 311

Wysyłanie formularza

W czym możemy Ci pomóc?

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Wyślij formularz

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Czy na pewno chcesz zamknąć formularz?

Twój formularz został przesłany, dziękujemy!

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe i wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb.

Powrót na stronę główną

Wiadomość nie została wysłana

Twój wniosek o szybką wycenę nie został wysłany.

Zamknij