Łazienka to niezwykle ważne pomieszczenie w każdym domu. Powinna być klimatyczna, sprzyjająca relaksowi po całym dniu. Istnieje wiele ciekawych i funkcjonalnych rozwiązań, na jakie możemy się zdecydować, aby doskonale spełniała wszystkie nasze potrzeby. Największym problemem w jej aranżacji może być podjęcie decyzji, czy zależy nam, aby znajdowała się w niej wanna, czy może prysznic.

Prysznic w Twojej łazience — funkcjonalność i oszczędności

Dla wszystkich właścicieli niewielkich łazienek doskonale sprawdzi się prysznic. Wymaga on posiadania znacznie mniejszej ilości przestrzeni, przez co może też wydawać się wygodniejszą opcją niż wanna. Łatwy dostęp do kabiny oraz spora oszczędność wody to dla wielu osób podstawowe zalety takiego rozwiązania. Nie ma nic lepszego niż zimny, orzeźwiający prysznic po porannej aktywności! Sprawdzi się on fantastycznie w domu, gdzie praktykuje się szybki i aktywny tryb życia.

Prysznic jest także odpowiednim rozwiązaniem w przypadku, gdy mieszkamy z wieloma współlokatorami. Przyspiesza on korzystanie z łazienki, dzięki czemu pozostali nie muszą długo czekać. Dodatkowo przez swoją zamkniętą konstrukcję, generuje mniejszy bałagan — trudniej zachlapać podłogę, niż w przypadku korzystania z wanny. Nie jest to jednak wyjście idealne. Wanna zagwarantuje nam znacznie większy komfort i relaks po całym dniu. Istnieje jednak możliwość, aby urozmaicić sobie codzienny wieczorny rytuał kąpieli pod prysznicem. W przypadku, gdy zależy nam na dodatkowych udogodnieniach, można zdecydować się na taki posiadający opcję hydromasażu. To ciekawa opcja, szczególnie dla osób lubiących niebanalne rozwiązania, choć wiąże się z dodatkowymi kosztami. Uciążliwą kwestią może być jego czyszczenie — w kabinie osadza się spora ilość kamienia, przez co szybko przestaje ona wyglądać estetycznie. Warto zainwestować w przyrząd do ściągania wody ze ścianek, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się porządkiem przez dłuższy czas.

Wybierając prysznic na wymiar, mamy ogromną dowolność, jeśli chodzi o jego wygląd oraz sposób otwierania się drzwi. W zależności od stylu, w jakim urządzimy łazienkę, prysznic może być zarówno minimalistyczny i nowoczesny, jak i niebanalny, posiadający większą ilość udogodnień czy ozdobnych elementów.

Wanna, czyli niezastąpiony relaks po wyczerpującym dniu

Nie da się zaprzeczyć — długa, aromatyczna kąpiel w wannie to doskonały sposób na relaks w domu. Prysznic nigdy nie pozwoli nam odpocząć w takim stopniu jak wylegiwanie się w gorącej wodzie w towarzystwie świec zapachowych i piany. Wanna posiada sporo zalet. Po pierwsze, powinni o niej pomyśleć wszyscy posiadający małe dzieci, gdyż jest w tym przypadku znacznie wygodniejszym rozwiązaniem niż prysznic. Kolejną zaletą jest fakt, iż łatwiej jest zmieścić na niej wszystkie potrzebne kosmetyki — w kabinie często trudniej jest o taką ilość miejsca.

Wanna jest też często mniej kosztowną opcją niż prysznic oraz może okazać się lepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o regenerację mięśni czy ulgę w różnych schorzeniach, na przykład w chorobie stawów. Łatwiej jest w niej wykonać domowe zabiegi pielęgnacyjne oraz peelingi.

Wanna czy prysznic — co wybrać?

Aby mieć pewność, że wybrana przez nas opcja idealnie spełni wszystkie oczekiwania, należy dokładnie przeanalizować wady i zalety. W małej łazience lepiej sprawdzi się prysznic. Jeśli zależy nam na relaksie i posiadamy dzieci, odpowiedniejszym rozwiązaniem będzie wanna. Idealnie jest wtedy, gdy wielkość łazienki pozwala nam na montaż obydwu opcji, albo w domu posiadamy więcej niż jedną z nich — wtedy ta kwestia przestaje być problematyczna.

Może zainteresuje Cię też...

Otwórz się na nowe perspektywy

Mamy dostęp do szerokiego wachlarza materiałów. Można u nas zamówić szafy i inne meble wykonane z materiałów ekskluzywnych w przystępnych cenach jak i również na materiałach bardzo powszechnych, przy czym nie zapominamy o trzymaniu standardu jakości. Wszystkie stosowane u nas materiały są produkowane w Europie, nie korzystamy z chińskich podróbek.

kuchnie na wymiar Wrocław
Cookies settings
Powrót na górę