Blog

Jak urządzić przedpokój?

23.12.2022

Przedpokój to niezwykle istotne miejsce w każdym domu czy mieszkaniu, o którym często zapominamy, projektując wystrój pozostałych wnętrz - to błąd! Kiedy dobierzemy do niego odpowiednie meble i dodatki, będzie doskonałym wprowadzeniem. Aranżacja przedpokoju jest tak ważna z jednego głównego powodu - stanowi on swoistą wizytówkę całego domu. Jak wiadomo, pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Chcąc zaprojektować swój wymarzony przedpokój, możemy natrafić na trudności. Jest on często wąski i mały, co nie znaczy, że jego wystrój musi być zachowawczy.

Zasady, jakimi warto się kierować urządzając przedpokój

Urządzając przedpokój, warto skupić się na kilku zasadach, które znacznie usprawnią nam ten proces i pomogą sprawić, by stał się oryginalny i funkcjonalny. Pierwsza z nich to zdecydowanie dobieranie takich dodatków, by optycznie powiększyć wnętrze. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, przedpokoje zazwyczaj są małe i wąskie, ale to nie oznacza, że dobierając odpowiednie ozdoby, nie możemy sprawić, by wydawały się bardziej przestrzenne! Doskonale sprawdzą się w tej roli lustra - niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na duże, osobne, zawieszane bezpośrednio na ścianie, czy może na lustrzany front rozsuwanej szafy, jest to gwarancja sukcesu. Sprawiają one wrażenie, że w przedpokoju znajduje się znacznie więcej miejsca.

Podobny efekt uzyskamy, decydując się na tapetę w odpowiednim wzorze. Okazuje się, iż pionowe pasy optycznie podwyższają pomieszczenie. Dzięki temu nasz przedpokój będzie wydawał się odrobinę bardziej przestrzenny. Ciekawym urozmaiceniem domu będzie także tapeta np. w drzewa, która nada wnętrzu oryginalnego klimatu. To pozwoli także na dopasowanie reszty dodatków w podobnym stylu - wieszaki na ubrania mogą być gałązkami, a wspomniane wcześniej lustro sprawi wrażenie głębi.

Kolejną zasadą, jakiej warto się trzymać, urządzając przedpokój, jest funkcjonalność. Ze względu na niewielką przestrzeń w tej części domu, należy postawić na wielofunkcyjne meble - idealnym rozwiązaniem będą szafy na wymiar z ławeczką. Świetnie sprawdzi się przedpokoju, gdyż można na niej usiąść, na przykład ubierając buty. Kolejnym funkcjonalnym elementem wyposażenia domu będzie wysoka szafka na buty - zajmie niewiele miejsca, a stanie się dodatkową przestrzenią do przechowywania.

Jakie dekoracje warto umieścić w przedpokoju?

Jak już pisaliśmy - przedpokój to wizytówka domu. Dlatego też warto zadbać o to, by przyciągał uwagę i tworzył spójną całość z pozostałymi pomieszczeniami. Mimo iż należy postawić w głównej mierze na funkcjonalność, nie oznacza to, że trzeba zrezygnować z dodatków czy dekoracji.

Praktyczną ozdobą przedpokoju będzie wpisująca się w klimat pomieszczenia szafka na klucze. Jest ona obowiązkowym elementem wyposażenia, a wybierając taką, w odpowiednim stylu, może stanowić idealne dopełnienie. Kiedy zdecydujemy się na tapetę nawiązującą do natury, szafka na klucze powinna być wykonana z naturalnego drewna - ciekawym urozmaiceniem jest taka przypominająca karmnik dla ptaków. Wtedy dobrze dopasuje się do wieszaków na ubrania, wyglądających jak gałązki.

W przedpokoju warto postawić świecę zapachową bądź odświeżacz powietrza z patyczkami nasączonymi olejkami eterycznymi. Jest to wizytówka domu dlatego warto, by wszyscy goście wchodzący do przedpokoju, od razu poczuli piękny zapach.

Przedpokój - istotne miejsce w każdym domu

Mimo że przedpokój nie jest najważniejszym elementem każdego domu, nie wolno zapominać o tym, alby odpowiednio dopasować go do reszty wnętrz. Odpowiednio zaprojektowany będzie funkcjonalną, oryginalną przestrzenią, wprowadzającą do pozostałych pomieszczeń. Przedpokój ma za zadanie zrobić dobre pierwsze wrażenie, dlatego istotne jest zadbanie o odpowiedni wystrój.

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami
Meble flaming - Telefon kontaktowy 519 133 311

Wysyłanie formularza

W czym możemy Ci pomóc?

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Wyślij formularz

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Czy na pewno chcesz zamknąć formularz?

Twój formularz został przesłany, dziękujemy!

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe i wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb.

Powrót na stronę główną

Wiadomość nie została wysłana

Twój wniosek o szybką wycenę nie został wysłany.

Zamknij