W dzisiejszych czasach, gdy coraz więcej miejsc jest betonowanych, a drzewa i krzewy są wycinane pod różnego rodzaju inwestycje, ludzie zaczynają otaczać się roślinami chociażby we własnym domu. Szczególnie w dużych miastach coraz większą popularnością cieszy się styl urban jungle, który najłatwiej opisać słowami: duża ilość roślin. Kwiaty i rośliny domowe stały się popularne właśnie dlatego, że coraz częściej doskwiera nam ich brak w przestrzeni publicznej. Jak zatem zaaranżować wnętrze w stylu urban jungle? Jakie kolory i materiały wykorzystać? Jakie meble i dodatki wybrać? I przede wszystkim – jakie rośliny wstawić do swojego domu?

Urban jungle – jakie kolory i materiały?

Podstawami stylu urban jungle są kolory i materiały. Jeżeli chodzi o kolory, to najpopularniejsze są beże, brązy, złota, złamane biele, odcienie kremowe i przede wszystkim zieleń – duża ilość zieleni. Dobrze sprawdzi się również kolor miedziowy. A materiały? Warto, aby były naturalne – dobrze więc sprawdzi się przede wszystkim drewno. Mogą być z niego zrobione nie tylko meble, ale także dodatki czy podłoga. Oprócz drewna we wnętrzu w stylu urban jungle sprawdzą się jeszcze naturalne tekstylia, które mogą mieć nadrukowane motywy roślinne. Dobrze, aby były to produkty naturalne, takie jak len, bawełna czy wełna.

Urban jungle – jakie meble?

Jakie meble będą najlepsze w pomieszczeniu, które zostało zaaranżowane w stylu urban jungle? Jak już zostało powiedziane, powinny być to meble drewniane, których konstrukcja nie jest ciężka. Ważne jest to, aby meble nie tylko dobrze wyglądały, ale przede wszystkim były autentycznie funkcjonalne. Warto mieć świadomość tego, że meble nie muszą być w pełni drewniane – mogą mieć delikatne zdobienia, najlepiej złote – dzięki temu będą się prezentować naprawdę zjawiskowo.

Urban jungle – rośliny

Najważniejsze w urban jungle są chyba jednak przede wszystkim rośliny – duża ich ilość. Oczywiście trzeba je umieścić w taki sposób, aby nie przeszkadzały w codziennym życiu i aby jednocześnie miały odpowiedni dostęp do światła słonecznego, nawet podczas chłodniejszych miesięcy. Jakie rośliny sprawdzą się w mieszkaniu urządzonym w stylu urban jungle? Przede wszystkim z takimi pomieszczeniami kojarzą się monstery, bananowce, fikusy, juki czy palmy. Także zamiokulkasy, bluszcze czy paprocie będą właściwym wyborem. Dobrze sprawdzą się również kaktusy czy sukulenty. Jak więc widać, wybór jest naprawdę duży. Każdy będzie w stanie znaleźć coś dla siebie.

Urban jungle – dodatki

A jakie dodatki sprawdzą się w pomieszczeniu zaaranżowanym w stylu urban jungle? Najpopularniejsze zdają się być plakaty z motywami botanicznymi. Warto również wybrać odpowiednie lustro, najlepiej takie, które swoim kształtem przypomina słońce. Ważnymi dodatkami są także donice, które powinny być wykonane z naturalnych materiałów, takich jak szkło czy ceramika.

Może zainteresuje Cię też...

Otwórz się na nowe perspektywy

Mamy dostęp do szerokiego wachlarza materiałów. Można u nas zamówić szafy i inne meble wykonane z materiałów ekskluzywnych w przystępnych cenach jak i również na materiałach bardzo powszechnych, przy czym nie zapominamy o trzymaniu standardu jakości. Wszystkie stosowane u nas materiały są produkowane w Europie, nie korzystamy z chińskich podróbek.

kuchnie na wymiar Wrocław
Cookies settings
Powrót na górę