Blog

Styl skandynawski – jak wprowadzić go do domu? Czym się charakteryzuje?

14.08.2021

W ostatnich latach styl skandynawski stał się coraz bardziej popularny. Coraz więcej osób decyduje się na to, aby urządzać wnętrza swoich domów właśnie w tym stylu. Z pewnością ma to coś wspólnego ze zwiększającą się popularnością samych krajów skandynawskich, ale prawda jest taka, że styl skandynawski jest po prostu bardzo wygodny i komfortowy. Jest całkowitym przeciwieństwem reszty popularnych stylów, które cechują się przede wszystkim maksymalizmem i potrzebą posiadania dużej liczby rzeczy. Czym więc charakteryzuje się styl skandynawski? Dla kogo będzie on najlepszym wyborem? Jakie meble najlepiej sprawdzą się w tym konkretnym stylu?

Styl skandynawski – cechy charakterystyczne

Na samym początku warto dowiedzieć się, czym dokładnie charakteryzuje się styl skandynawski. Jest on podobny do stylu minimalistycznego, jednak jest od niego bardziej praktyczny i funkcjonalny. Kolory wykorzystywane w aranżacjach skandynawskich są stonowane i nie przyciągają wzroku. Najbardziej popularne są biele, beże, brązy, a także odcienie kremowego i szarości. Czasami widuje się również przykurzone pastele, jednak należą one do rzadkości. A jak się ma sprawa, jeżeli chodzi o materiały, które używane są w stylu skandynawskim? Przede wszystkim styl ten stawia na naturalność – a więc dobrym wyborem będą wszystkie przedmioty wykonane z naturalnych materiałów, takich jak szkło, ceramika, drewno, bawełna czy len.

Styl skandynawski – jakie meble?

Jeżeli chodzi o styl skandynawski, to preferowane są meble drewniane. Najlepiej, aby wykonane były solidnie, dzięki czemu będą mogły przetrwać wiele lat. Ważne, żeby meble te były nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale również funkcjonalne i użyteczne. A jakie meble warto wstawić do domu w stylu skandynawskim? Oczywiście łóżko, szafę, komodę, stół, a także krzesła i szafki nocne. Zdecydowanie nie warto przesadzać z liczbą mebli. Ważne, aby dawało się łatwo utrzymać porządek w mieszkaniu. Dlatego warto również zrezygnować z nadmiernej liczby dodatków.

Styl skandynawski – dla kogo?

Dla kogo styl skandynawski będzie najlepszy? Kto będzie się dobrze czuł w mieszkaniu urządzonym w ten sposób? Przede wszystkim osoby, które lubią spokój i harmonię. Także te osoby, które doceniają porządek, ale jednocześnie nie lubią zbytnio męczyć się podczas sprzątania. Jeżeli nie przepadasz za dużą liczbą dodatków, to styl skandynawski będzie dla Ciebie idealny. Warto podkreślić, że jest to styl dobry dla tych wszystkich, którzy po prostu lubię kraje Skandynawii. Jeżeli jednak lubisz gadżety, nowoczesność i różne udogodnienia, to może się okazać, że styl skandynawski nie spełni Twoich oczekiwań.

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami
Meble flaming - Telefon kontaktowy 519 133 311

Wysyłanie formularza

W czym możemy Ci pomóc?

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Wyślij formularz

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Czy na pewno chcesz zamknąć formularz?

Twój formularz został przesłany, dziękujemy!

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe i wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb.

Powrót na stronę główną

Wiadomość nie została wysłana

Twój wniosek o szybką wycenę nie został wysłany.

Zamknij