Rok 2020 dla wielu osób był ciężki. Nikt nie spodziewał się, że na świecie wybuchnie groźna pandemia koronawirusa, która postawi życie wielu osób na głowie. Niemniej jednak nie oznacza to, że trendy, szczególnie wnętrzarskie, zatrzymały się i przestały rozwijać. Wręcz przeciwnie – w 2021 rok weszliśmy z nowymi trendami, które będą dominować na rynku wnętrzarskim. O jakich trendach mowa? Czego można się spodziewać? Czy warto urządzić wnętrze swojego domu bądź mieszkania w oparciu o najnowsze trendy?

Jakie kolory będą popularne w 2021 roku?

Ludzie powoli zaczynają nudzić się wnętrzami urządzonymi w stonowanej kolorystyce, z dominującą bielą, szarościami i drewnem. Aby mieszkanie prezentowało się nowocześniej, warto wprowadzić nieco bardziej wyraziste kolory, takie jak pomarańcz, stłumiona żółć czy błękit. Oczywiście w kwestii kolorów nie należy przesadzać. Dobrym pomysłem jest postawienie na kolorowe dodatki, które ożywią każde pomieszczenie. W ten sposób po sezonie nie trzeba będzie zmieniać kolorów całych ścian czy mebli.

Jakie meble będą popularne w 2021 roku?

Ogromną popularność w 2021 roku zyskują meble o bardziej zaokrąglonych i opływowych kształtach. Dużą rolę będą odgrywały solidne obicia z wysokich jakościowo materiałów, a także pikowania, które po wielu latach powracają do łask. Dużym zainteresowaniem będą się cieszyć także konkretne kolory, przyciągające wzrok każdego, kto zobaczy mebel na własne oczy.

Materiały pochodzenia naturalnego

W 2021 roku na znaczeniu zyskają bardzo wszelkiego rodzaju materiały naturalne. Na topie będą przedmioty wykonane z drewna, bambusa czy szkła. Dużą popularnością cieszyć się też będą rzeczy wykonane z kamienia czy ceramiki. Miłośników wikliny ucieszy zapewne, że w tym roku i ona wraca do łask. Ogromną zaletą tego trendu jest fakt, że promuje on produkty wysokiej jakości, które mogą służyć w domu przez wiele lat.

Minimalizm i ekologia

W 2021 roku w branży wnętrzarskiej i meblarskiej modny będzie recykling i ekologia. Mowa tutaj przede wszystkim o meblach wykonanych z solidnych materiałów, które jednak są biodegradowalne, takich jak bioplastik wytwarzany z roślin. W 2021 roku popularnością będą się także cieszyć meble z recyklingu, czyli zrobione np. z palet lub innych przedmiotów, którym daje się drugie życie. Trend ten obejmuje również meble vintage, czyli meble z drugiej ręki.

Ciekawe style, które zdobędą popularność w 2021 roku

Oczywiście 2021 rok nie będzie jednolity pod względem panującego we wnętrzarstwie stylu. Warto wspomnieć chociażby o połączeniu dwóch minimalistycznych stylów w jeden – japandi. Jest to styl, który łączy minimalizm japoński ze skandynawskim. Idealny dla osób, które chcą się czuć swobodnie w swoim domu i które chcą z łatwością utrzymać w nim porządek. Innym stylem, który będzie popularny w 2021 roku, jest art déco, prezentujący się niezwykle elegancko i szykownie. Taki styl przypadnie do gustu miłośnikom ciekawych dekoracji i opływowych kształtów.

Może zainteresuje Cię też...

Otwórz się na nowe perspektywy

Mamy dostęp do szerokiego wachlarza materiałów. Można u nas zamówić szafy i inne meble wykonane z materiałów ekskluzywnych w przystępnych cenach jak i również na materiałach bardzo powszechnych, przy czym nie zapominamy o trzymaniu standardu jakości. Wszystkie stosowane u nas materiały są produkowane w Europie, nie korzystamy z chińskich podróbek.

kuchnie na wymiar Wrocław
Cookies settings
Powrót na górę