Chociaż styl klasyczny nadal cieszy się sporą popularnością, coraz częściej ludzie sięgają po rozwiązania nowoczesne. Powodów jest wiele. Przede wszystkim, styl nowoczesny jest subtelniejszy, schludniejszy i prostszy. Uwielbiają go nie tylko osoby, które cenią sobie designerskie rozwiązania, ale również miłośnicy minimalizmu. W jaki jednak sposób wprowadzić ten styl do własnego domu? Co sprawi, że twoje mieszkanie będzie prezentować się nowocześniej?

Duże, przestronne przestrzenie

Przede wszystkim warto zadbać o to, aby pomieszczenia w nowocześnie urządzonym domu prezentowały się przestronnie. Można to zrobić na kilka sposobów. Dużą rolę, bez wątpienia, odgrywają okna – im większe, tym lepiej. Bardzo wielu ludzi decyduje się na okna porte fenetre, czyli takie, które sięgają od podłogi, aż po sam sufit. Dzięki temu do pomieszczenia wpada mnóstwo światła słonecznego, co sprawi, że będzie prezentowało się bardziej okazale. Niemniej, nie tylko okna będą dobrym rozwiązaniem, aby uzyskać wrażenie przestronności pomieszczenia. Dobrze sprawdzą się także lustrzane, bądź szklane dodatki. Lustra umiejscowione w kilku punktach w pomieszczeniu, mogą doskonale odbijać promienie słoneczne i zwiększać wrażenie dużej ilości miejsca, jaka jest w danym pokoju. Natomiast szkło stanowi dobry dodatek chociażby do mebli, które staną się dzięki temu nieco mniej widoczne – a co za tym idzie, wizualnie będą zajmować mniej miejsca.

Odpowiednia kolorystyka

Nowoczesny styl można wprowadzić do swojego mieszkania bądź domu za pomocą odpowiednich kolorów. Przeważnie, jeżeli chce się, aby pomieszczenie prezentowało się schludnie i minimalistycznie, wybiera się odcienie jasne – biały, beż, bądź ecru. Wiele osób jednak decyduje się na całkowicie odmienne kolory – szarości, brązy, a nawet intensywne odcienie takich kolorów, jak turkusowy, czerwony, zielony czy różowy. Nowoczesność pozwala na wszystko to, co jest niedopuszczalne w klasyce.

Ważna rola oświetlenia

Oświetlenie także gra istotną rolę w nowoczesnym wnętrzu. Ważne jest przede wszystkim to, aby pomieszczenie było naprawdę dobrze oświetlone – a taki efekt najłatwiej jest uzyskać, mając wiele mniejszych źródeł światła. Bardzo popularne są podświetlane meble, które dzięki temu są lepiej widoczne, nawet wieczorami. Sporą popularnością cieszy się także podświetlenie w podłodze, dzięki któremu, gdy jest już ciemno, nie trzeba zapalać światła, aby z jednego miejsca, dojść bez przeszkód w inne.

Zalety nowoczesnej aranżacji wnętrz

Nowoczesna aranżacja wnętrz ma naprawdę wiele zalet. Przede wszystkim prezentuje się bardzo schludnie, co z pewnością przypadnie do gustu osobom lubiącym dbać o porządek. Ogromną zaletą jest także łatwość przearanżacji – jasne odcienie łatwo zakryć ciemniejszymi, proste meble można ozdobić, a duże okna zawsze można zasłonić. Nie jesteś więc niewolnikiem jednego stylu przez wiele lat.

Może zainteresuje Cię też...

Otwórz się na nowe perspektywy

Mamy dostęp do szerokiego wachlarza materiałów. Można u nas zamówić szafy i inne meble wykonane z materiałów ekskluzywnych w przystępnych cenach jak i również na materiałach bardzo powszechnych, przy czym nie zapominamy o trzymaniu standardu jakości. Wszystkie stosowane u nas materiały są produkowane w Europie, nie korzystamy z chińskich podróbek.

kuchnie na wymiar Wrocław
Cookies settings
Powrót na górę