Blog

4 pomysły na wnętrze z marmuru

29.11.2020

Marmur jest niezwykle luksusowym materiałem budowlanym. Jest znany już od starożytności – pierwsze budowle z tego kamienia pojawiły się już w starożytnej Grecji. Wiele słynnych budynków, a także rzeźb, wykonanych jest z marmuru. Wśród najpopularniejszych budowli przygotowanych z tego budulca można wymienić Taj Mahal w Indiach, czy Partenon w Grecji.

Marmur można znaleźć także na znajdującej się w Turcji Hagii Sophia. Ponadto, marmur wykorzystywany jest także do produkcji naczyń. Nic zatem dziwnego, że materiał ten jest uważany za bardzo snobistyczny i drogi – i że bardziej kojarzy się z wnętrzem bogato zdobionego kościoła, aniżeli przytulnego domu. Niemniej, marmur można wpasować we wnętrze w taki sposób, aby wyglądał wspaniale.

Marmur w połączeniu z kolorem kontrastującym

Miłośnicy nowoczesnych wnętrz, mogą wkomponować marmur na dużych powierzchniach takich jak podłoga czy ściana. Aby całość nie wyglądała jednak jak wnętrze kaplicy – warto zastosować elementy, które kolorystycznie będą kontrastować z kolorem marmuru. Jeżeli zatem użyty marmur będzie ciemny, warto wybrać jasne – białe lub beżowe dodatki. Natomiast jeżeli zastosowany zostanie marmur jasny, wtedy warto postawić na ciemne dodatki. Dzięki temu całość będzie prezentować się naprawdę elegancko i nowocześnie.

Marmurowe dodatki

Innym pomysłem na marmurowe wnętrze jest stawienie nie na marmurowe ściany czy podłogi – a na marmurowe dodatki. Wiele firm wykonuje na zamówienie marmurowe meble, lub meble, które mają marmurowe blaty. Takie rozwiązanie będzie prezentować się znacznie subtelniej i może być wkomponowane zarówno we wnętrze urządzone nowocześnie, jak i klasycznie. Ogromną zaletą tego rozwiązania, jest bez wątpienia delikatność i minimalizm. Każdy również może samodzielnie dobrać ilość marmurowych dodatków, jakie wkomponuje w pomieszczenie.

Marmur połączony ze szkłem

Marmur i szkło to dobra kombinacja do wnętrza łazienki, ale nie tylko. Przede wszystkim, jeżeli zostanie wybrany jasny odcień marmuru oraz wiele przeszkleń – to nawet najmniejsza łazienka będzie wydawać się przestronna. Ta sama zasada działa z wykorzystaniem luster, które odbijając to, co się przed nimi znajduje, zwiększają wrażenie przestrzeni.

Marmur połączony z drewnem

Marmur i drewno także prezentują się nad wyraz dobrze. Dzięki takiemu połączeniu marmur przestaje wyglądać snobistycznie, a zaczyna prezentować się przytulnie. Każdy miłośnik domowego ciepła z pewnością pokocha to połączenie, przede wszystkim ze względu na jego unikatowość, a jednocześnie uniwersalność.

Marmur można łączyć niemal ze wszystkim

Jak widać, marmur można łączyć praktycznie ze wszystkim, ponieważ jest to materiał, który po prostu dobrze się prezentuje. Wszystko zależy od tego, jakiego efektu końcowego oczekujesz – bardziej nowoczesnego, a może klasycznego? A może zależy ci na tym, aby marmur prezentował się w całej swojej okazałości i by wyglądał naprawdę elegancko? Cóż, wtedy wystarczy go połączyć z dodatkami w kolorze złota i dzięki temu będzie wyglądać naprawdę zjawiskowo!

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami
Meble flaming - Telefon kontaktowy 519 133 311

Wysyłanie formularza

W czym możemy Ci pomóc?

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Wyślij formularz

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Czy na pewno chcesz zamknąć formularz?

Twój formularz został przesłany, dziękujemy!

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe i wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb.

Powrót na stronę główną

Wiadomość nie została wysłana

Twój wniosek o szybką wycenę nie został wysłany.

Zamknij