Tak wiele osób kocha słoneczną Italię, że aż ciężko znaleźć kogoś, kto nie lubiłby tego miejsca na Ziemi. Włochy kojarzą się ze wszystkim, co dobre – pysznym jedzeniem, wspaniałą architekturą, bogatą historią, niesamowitymi dziełami sztuki, przyjaznymi ludźmi czy nieprawdopodobnym i niepodrabialnym stylem. Każdy, kto choć raz był w tym wspaniałym kraju, doskonale zdaje sobie sprawę, jaka cudowna atmosfera w nim panuje. Nic dziwnego, że coraz więcej osób pragnie w swoim domu urządzić małą namiastkę Italii, dzięki której każdego dnia czuliby się dobrze i mogliby bez krztyny sarkazmu mówić do siebie la vita e bella – życie jest piękne.

Dwa główne składniki włoskiego stylu – prostota i elegancja

Włosi słyną ze swojego stylu. Włoskie aranżacje można opisać jednym słowem: perfekcja. Całość wnętrza jest urządzona bardzo prosto, ale jednocześnie można w nim wyczuć klasę i elegancję. Zdecydowanie lepiej jest zrezygnować z nadmiernych dodatków, które tylko zagracają mieszkanie. Zamiast nich warto sprawić, aby poszczególne rzeczy po prostu przyciągały wzrok. Chodzi o to, aby to przedmioty codziennego użytku były finezyjne i piękne. Cudownie zdobiona rama lustra? Ciekawa faktura na ścianach? To wszystko jest niezwykle ważne w stylu włoskim, dlatego też osoby chcące nadać swoim wnętrzom właśnie taki wygląd nie powinny decydować się na półśrodki.

Jakie meble i materiały wybrać do mieszkania w stylu włoskim?

To, co jest niezwykle ważne w stylu włoskim, to jakość, która powinna być bardzo wysoka. Dlatego też ważne, aby inwestować wyłącznie w najlepsze rozwiązania. Wybierając meble, warto je zamówić na wymiar, aby idealnie pasowały do konkretnych pomieszczeń. Dzięki temu będą one prezentowały się znacznie wykwintniej, niż gdyby zostały kupione z katalogu wielkiego sklepy sieciowego. Jeżeli zaś chodzi o materiały, które mogą znaleźć się w mieszkaniu w stylu włoskim, to i w tym przypadku należy inwestować w jakość. Warto podkreślić, że Włosi uwielbiają naturalne materiały – dlatego też drewno, jedwab czy porcelana to bardzo dobre wybory.

Oświetlenie i kolory – nie zapomnij o tym!

Chyba każdy wie, że włoskie wnętrza skąpane są w słońcu – nic dziwnego, że Włosi są tak zadowolonym z życia narodem. Jeżeli chcesz, aby twoje wnętrze prezentowało się włosko, to musisz zrobić wszystko, aby wpadało do niego jak najwięcej słońca. Im większe okna, tym lepiej! Ważne jest również to, aby były one czyste. Jeżeli zaś chodzi o kolorystykę typową dla wnętrz włoskich, to zdecydowanie powinieneś inwestować w kolory subtelne i ponadczasowe, takie jak biel, beż, brąz czy szarość. Dzięki temu twoje wnętrze zawsze będzie prezentować się bardzo dobrze i nigdy nie wyjdzie z mody. Tak samo, jak Włochy, które już od setek lat cieszą się niesłabnącą popularnością.

Może zainteresuje Cię też...

Otwórz się na nowe perspektywy

Mamy dostęp do szerokiego wachlarza materiałów. Można u nas zamówić szafy i inne meble wykonane z materiałów ekskluzywnych w przystępnych cenach jak i również na materiałach bardzo powszechnych, przy czym nie zapominamy o trzymaniu standardu jakości. Wszystkie stosowane u nas materiały są produkowane w Europie, nie korzystamy z chińskich podróbek.

kuchnie na wymiar Wrocław
Cookies settings
Powrót na górę