Każdego roku wiele osób staje przed wyborem, czy kupić meble nowe czy też te pochodzące z tzw. drugiej ręki? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, ponieważ wymaga wzięcia pod uwagę wielu, różnorodnych czynników. Jak zatem zdecydować, które meble będą dla Ciebie najlepsze? Na co zwrócić uwagę przy kupowaniu mebli i gdzie kupować produkty używane, aby być z nich zadowolonym? Jakie są wady kupowania mebli z drugiej ręki?

Meble używane — gdzie kupić?

Każdy wie, gdzie kupować meble nowe. Rozwiązań jest wiele — sklepy sieciowe lub firmy, które wykonują meble na wymiar. Gdzie w takim razie kupować meble używane, aby nie przepłacać i aby nie kupować “kota w worku”? Wszystko wskazuje na to, że najlepszym miejscem kupowania mebli używanych jest internet. Jest to bardzo wygodna opcja kupna najróżniejszych mebli, które doskonale wpasują się w aranżacje wnętrz. Oprócz tego można również skorzystać ze sklepów z antykami. Co prawda częstym minusem tego typu miejsc jest to, że proponowane produkty mają zawyżone ceny, jednak jeżeli ktoś szuka czegoś konkretnego, dzięki czemu uzyska w swoim mieszkaniu bardzo konkretną aranżację, to takie miejsca są warte odwiedzenia.

Meble używane — na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Meble kupowane z drugiej ręki mogą nie być w stanie idealnym, jednak zawsze warto mieć z tyłu głowy to, że wiele uszkodzeń można po prostu naprawić. Na co zatem zwracać uwagę przy kupowaniu mebli używanych? Przede wszystkim na to, z jakich materiałów są wykonane, im solidniejsze i trwalsze będą, tym bardziej będzie się je opłacało kupić. Oczywiście ważny jest stan mebla, który chcesz kupić — naprawienie jednej wady nie będzie czasochłonne, ale odrestaurowanie dużej ilości uszkodzeń może zająć już znacznie więcej czasu. Przy kupowaniu kanap lub foteli ważne jest również to, aby uważnie przyjrzeć się siedzisku, które może być po prostu zniszczone. Jeśli siedzisko wygląda w porządku, to taki fotel bądź kanapa mogą Ci posłużyć jeszcze przez długi czas. Jeżeli kupujesz meble nie przez internet, warto również, abyś sprawdził, czy nie są one przypadkiem zainfekowane pluskwami. Za odpluskiwanie mebla i domu trzeba słono zapłacić profesjonalnym firmom, które się tym zajmują.

Meble używane — wady ich kupowania

Jest zarówno wiele zalet, jak i wiele wad kupowania mebli pochodzących z drugiej ręki. Na pewno sporym problemem może okazać się transport takich mebli z miejsca na miejsce. Osoby prywatne nie będą, tak samo jak sklepy, proponowały własnego transportu, trzeba więc go zorganizować samodzielnie. Oczywiście taki problem można rozwiązać, zatrudniając przykładowo firmę transportową, która przywiezie do nas zamówiony mebel za dodatkową opłatą.

Lepsze będą meble używane czy nowe?

To, czy w danym przypadku lepsze okażą się meble nowe, czy używane, tak naprawdę zależy od człowieka, który te meble kupuje. Oczywiście nowe przedmioty mają wiele zalet, nie mają żadnych wad, mają gwarancję i zostaną przywiezione pod drzwi. Z kolei meble używane będą tańsze i jest szansa, że będą prezentowały się unikatowo.

Może zainteresuje Cię też...

Otwórz się na nowe perspektywy

Mamy dostęp do szerokiego wachlarza materiałów. Można u nas zamówić szafy i inne meble wykonane z materiałów ekskluzywnych w przystępnych cenach jak i również na materiałach bardzo powszechnych, przy czym nie zapominamy o trzymaniu standardu jakości. Wszystkie stosowane u nas materiały są produkowane w Europie, nie korzystamy z chińskich podróbek.

kuchnie na wymiar Wrocław
Cookies settings
Powrót na górę