W życiu każdego dziecka nadchodzi czas, kiedy pragnie mieć własną przestrzeń w domu. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe od razu, ale gdy nareszcie znajdzie się odpowiednia ilość miejsca na urządzenie mu osobnego pokoju, warto zrobić to mądrze. Pomieszczenie dla nastolatka powinno uwzględniać zarówno miejsce na ulubione aktywności, jak i naukę. W tym artykule podpowiemy Ci, jak urządzić pokój dla ucznia z pomocą mebli na wymiar.

Meble na wymiar — stwórz idealną przestrzeń do nauki!

Decydując się na zakup mebli na wymiar, masz przed sobą ogrom możliwości. Po pierwsze — samodzielnie ustalasz (w tym przypadku najlepiej z nastolatkiem), jakich wymiarów będą konkretne elementy w pokoju. Na przykład, jeśli wiesz, że Twoje dziecko ma sporo nauki i przyborów z tym związanych, doskonałym rozwiązaniem będzie zaprojektowanie wraz z doświadczonym producentem mebli na zamówienie, dużego i pojemnego biurka na wymiar. To ty wybierasz, jak wiele szuflad będzie ono miało, jakiej będą głębokości. Możesz nawet dodać specjalne ulepszenia, takie jak wbudowane oświetlenie — z pewnością poprawi to komfort nauki.

Warto podkreślić, że zaprojektowane biurko na wymiar może być wykonane z dowolnego materiału. To istotne, aby dobrze wkomponowało się w całość pomieszczenia, ponieważ spójność bardzo korzystnie wpływa na odbiór całej przestrzeni. Dowolnie wybierasz również, jak będą wyglądały fronty szuflad — my serdecznie polecamy te zaprojektowane na wysoki połysk, ponieważ dodają wnętrzu nowoczesnego klimatu. Nawet sposób ich zamykania ustalasz samodzielnie. To idealnie pokazuje, że dopasowane do potrzeb nastolatka, trwałe i estetyczne biurko na wymiar, to wybór doskonały.

Uczeń przy biurku

Szafki i regały na wymiar — przestrzeń do przechowywania w pokoju ucznia

Jak wiadomo, w biurku — bez względu na to, jak pojemne by ono nie było — nie zmieszczą się wszystkie przedmioty potrzebne uczniowi. Z pomocą przychodzą regały lub szafki na wymiar. Pierwsza opcja sprawdzi się doskonale w przypadku posiadania dużej ilości książek. Dużą zaletą regału na wymiar jest także to, że można dobrać do swoich potrzeb dowolną ilość półek o odpowiednich szerokościach i głębokościach. Co więcej, można również dodać do niego oświetlenie. Elegancki mebel tego typu to estetyczne dopełnienie pokoju, szczególnie kiedy ustawisz na nim oprócz książek odpowiednie ozdoby.

Drugą możliwością jest pakowna szafa na wymiar, dająca ci jeszcze więcej możliwości niż każda wcześniej wymieniona. Idealnie sprawdzi się ona w pokoju ucznia, gdyż pomieści dosłownie wszystko — od ubrań, po dodatki, przez książki, artykuły szkolne, czy niezbędne przybory. Polecamy dodać do niej szuflady, ponieważ będą idealne do przechowywania nieco mniejszych przedmiotów. Pamiętaj, że to od ciebie zależy jej wygląd. U młodszego dziecka ciekawym rozwiązaniem będzie umieszczenie jakiejś grafiki na froncie szafy. Można również pomyśleć o zaprojektowaniu jej w niecodziennych kolorach, aby ożywiały wnętrze. Jeśli jednak urządzasz pokój dla nastolatka, polecamy szafę na wymiar z dużymi lustrami — pozwolą one na stworzenie w sypialni ucznia garderoby.

Pokój dla ucznia — jakie meble na wymiar wybrać dla nastolatka?

Choć prawda jest taka, że niezbędnymi elementami pokoju ucznia są biurko i pojemna szafa na wymiar, my polecamy zainwestować we wszystkie 3 rozwiązania i zdecydować się dodatkowo na regał. Idealnie dopełni on wnętrze, a gustownie dobrane ozdoby pozwolą stworzyć niezwykły klimat.

Może zainteresuje Cię też...

Otwórz się na nowe perspektywy

Mamy dostęp do szerokiego wachlarza materiałów. Można u nas zamówić szafy i inne meble wykonane z materiałów ekskluzywnych w przystępnych cenach jak i również na materiałach bardzo powszechnych, przy czym nie zapominamy o trzymaniu standardu jakości. Wszystkie stosowane u nas materiały są produkowane w Europie, nie korzystamy z chińskich podróbek.

kuchnie na wymiar Wrocław
Cookies settings
Powrót na górę