Blog

Szafki kuchenne na wymiar, czy ze sklepu?

15.09.2023

Kuchnia to dla wielu osób najważniejsze pomieszczenie w domu. To tutaj przygotowuje się posiłki oraz je spożywa. To miejsce, gdzie często przebywają nasi goście, jak i członkowie rodziny — warto, aby była zarówno stylowa, jak i funkcjonalna. Zapewne każdy, kto stanął przed wyborem zaprojektowania swojej wymarzonej kuchni, zastanawiał się choć przez chwilę, na jakie rozwiązanie lepiej się zdecydować — szafki na wymiar, czy może ze sklepu? W tym artykule pomożemy Ci podjąć właściwą decyzję!

Szafki kuchenne ze sklepu — szybko, łatwo, ale…

Najpopularniejszym rozwiązaniem jest pojechanie do sklepu meblowego i wybranie tam konkretnych modeli szafek kuchennych. Ta opcja jest najszybsza, ponieważ od razu po zakupie możesz odebrać swoje meble i zamontować je w domu — bez czekania, czy wywiadu z projektantem. Sklepowe szafki to jednak nie same zalety! Chcąc zakupić je właśnie w sklepie meblowym, musisz liczyć się z wieloma ograniczeniami. Przede wszystkim, musisz zdecydować się na konkretny model z asortymentu. Nie ma opcji jego modyfikacji, czy choćby wykonania w innym kolorze. Jeśli spodoba Ci się szafka kuchenna z frontem na wysoki połysk, nie ma możliwości zakupu jej z matowym frontem. Musisz wziąć pod uwagę rezygnację z wielu elementów, jakie mogą być dla Ciebie ważne.

Po drugie, dane modele występują w konkretnych wymiarach. To problem, szczególnie kiedy masz małą kuchnię, albo wnęki. Na pewno trudno będzie Ci dopasować nieidealnie dobrane rozmiarowo szafki do swojej kuchni. Problemem jest także często jakość wykonania. Masowo produkowane meble to często gorsze, szybciej ulegające uszkodzeniu materiały i brak wieloletniej gwarancji — jeśli chcesz cieszyć się idealnie dopasowanymi szafkami kuchennymi na lata, zdecydowanie nie polecamy tego rozwiązania

Szafki kuchenne na wymiar — odpowiedź na wszystkie problemy?

Dosłownie odpowiedzią na wszystkie wyżej wymienione kwestie, są meble na wymiar. Dają Ci one niemal nieograniczone możliwości i idealnie dopasujesz je nawet do pozornie trudniejszych wnętrz. Co więcej, to ogrom materiałów, wykończeń i kolorów szafek sprawia, że nieważne, jaki masz styl, z pewnością dopasujesz je idealnie do swoich potrzeb. Jeśli chodzi o jakość materiałów, to możesz być spokojny. Co więcej, decydując się na zakup od doświadczonego i profesjonalnego producenta mebli na wymiar, możesz dowolnie wybrać, czy chcesz zakupić szafki kuchenne z drewna, czy każdego innego materiału. Otrzymasz także wieloletnią gwarancję — meble na zamówienie to inwestycja na długie lata, w przeciwieństwie do tych ze sklepu. Nie musisz obawiać się o uszkodzenia.

Meble kuchenne

A co z ceną? Czy warto zainwestować w meble na wymiar?

Głównym powodem, dla którego ludzie decydują się na zakup szafek kuchennych ze sklepu, jest ich cena. Nadal często słyszy się, że meble na wymiar to znacznie większy wydatek — nie zawsze jest to prawda! Warto także wziąć pod uwagę fakt, iż jest to pewnego rodzaju inwestycja. Sklepowe szafki nie będą tak trwałe, a ich estetyka z roku na rok zapewne się pogorszy. Te na zamówienie mogą okazać się droższe, ale w perspektywie czasu znacznie trwalsze. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, zastanów się, co jest dla Ciebie najważniejsze. Pamiętaj, że wybrane przez Ciebie szafki kuchenne powinny być jak najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb i oczekiwań!

Podsumuj wszystkie za i przeciw. Weź również pod uwagę wystrój całego domu, aby wybrane przez Ciebie szafki kuchenne były odpowiednio dopasowane do całości — utworzy to spójną aranżację o niezwykłym klimacie.

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami
Meble flaming - Telefon kontaktowy 519 133 311

Wysyłanie formularza

W czym możemy Ci pomóc?

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Czy na pewno chcesz zamknąć formularz?

Twój formularz został przesłany, dziękujemy!

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe i wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb.

Wiadomość nie została wysłana

Twój wniosek o szybką wycenę nie został wysłany.