Można tak po prostu, zwyczajnie zaprojektować kuchnię ponadczasową z powszechnie dostępnymi i wszystkim dobrze znanymi rozwiązaniami. Można też podejść do tematu nieco inaczej, bardziej kreatywnie, nieszablonowo, ale przy tym ze zwróceniem szczególnej uwagi na funkcjonalność i ergonomię. Co sprawia, że niektóre kuchnie są inne niż wszystkie? Kolory, ozdobne fronty szafek, nietypowe płytki lub coś zupełnie innego.

Narożna szuflada alternatywą dla szafki

Kuchnia w kształcie litery L i U wymaga zagospodarowania narożników. Zazwyczaj umieszczamy tam głębszą szafkę, która skrywa naprawdę dużo tajemnic. Bardzo trudno jest się dostać do jej zawartości. Czasem powoduje to nawet, że zapominamy o nowo zakupionym garnku czy szukamy wszędzie ulubionej patelni, a ona w zapomnieniu czeka w szafce, aby pomóc w kuchennych wariacjach. Coraz więcej jest praktycznych rozwiązań do narożnych szafek kuchennych. Rzadziej jednak, a szkoda, pojawiają się narożne szuflady. Bardzo łatwo się otwierają, a po ich wysunięciu mamy dostęp do całej ich zawartości. To świetne miejsce na sypkie produkty w słoikach i pudelkach, ale też akcesoria kuchenne, a nawet garnki, jeśli planujemy duże szuflady.

Warto wspomnieć, że ciekawym i niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem jest montaż kosza cargo w zabudowie narożnej. To niezwykle skuteczny sposób na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się we wpisie: https://www.meble-flaming.pl/strefa-wiedzy/blog/kosz-cargo.

 

Sprzęt kuchenny sprytnie ukryty

Robot kuchenny, ekspres do kawy i czajnik mogą po prostu stać na blacie i zabierać dużo cennego miejsca. Ponadto bardzo łatwo osadza się na nich brud w postaci nie tylko kurzu, ale i tłuszczu. Każdy dodatkowy sprzęt to więcej powierzchni do sprzątania i mniej miejsca na blacie roboczym. Można takie małe AGD ukryć w szafkach. Ważne jest jednak, aby w tylnej ściance takiej szafki powstał specjalny otwór i gniazdko – sprzęt, aby działał, musi być podłączony do prądu. Kolejną ważną kwestią jest unosząca się przy pracy ekspresu do kawy i czajnika para, która następnie skrapla się i osadza na powierzchni szafek. To jeden z czynników skracających żywotność zarówno płyty meblowej, jak i drewna. Warto więc zadbać o to, aby taka szafka posiadała opcję wysuwania. Kiedy będziemy korzystać ze sprzętu, wystarczy go wysunąć z szafki.

Wysuwany blat roboczy

Pozostajemy w temacie elementów wysuwanych z zabudowy kuchennej. To rozwiązanie, które staje się coraz popularniejsze, szczególnie w małych kuchniach, gdzie brakuje miejsca na przygotowywanie posiłków. Taki blat powstanie najprawdopodobniej kosztem jednej z szuflad lub też sprawi, że jedna będzie o połowę płytsza. Blat chowany jest w szufladzie. Po wysunięciu rozkładamy specjalne nóżki, stanowiące dla niego podporę. Inną opcją jest blat wysuwany już z rozłożoną podstawą. W takim przypadku potrzebujemy dodatkowej przestrzeni na całej wysokości szafek, gdzie można będzie ukryć nóżki.

Szafki podwieszane

Nie zawsze szukamy dodatkowego miejsca do przechowywania czy też przygotowywania posiłków. Czasem po prostu kuchnia jest na tyle duża, że można sobie pozwolić na bardzo oryginalne rozwiązania, w których stawia się bardziej na wygląd niż na funkcjonalność. Przykładem są podwieszane szafki. Są one mocowane do ściany i są zdecydowanie mniejsze niż standardowe szafki kuchenne. Ich dużą zaletą jest lekkość i bardzo nowoczesny design. Świetnie sprawdzają się więc w kuchni otwartej na salon. Można nawet zdecydować się na takie same meble w kuchni i salonie. Kuchnia to pomieszczenie, w którym bardzo docenia się praktyczne rozwiązania. Dla wielu osób to wciąż ten obszar w domu, którego nie mogą zagospodarować tak, jak by tego chcieli. Zazwyczaj brakuje metrażu, czasem po prostu kształt pomieszczenia jest nietypowy, a innym razem brakuje dobrego planu i organizacji. Takie ciekawe patenty są wtedy bardzo pomocne.

Może zainteresuje Cię też...

Otwórz się na nowe perspektywy

Mamy dostęp do szerokiego wachlarza materiałów. Można u nas zamówić szafy i inne meble wykonane z materiałów ekskluzywnych w przystępnych cenach jak i również na materiałach bardzo powszechnych, przy czym nie zapominamy o trzymaniu standardu jakości. Wszystkie stosowane u nas materiały są produkowane w Europie, nie korzystamy z chińskich podróbek.

kuchnie na wymiar Wrocław
Cookies settings
Powrót na górę