Blog

Czarne AGD w kuchni. Gdzie sprawdzi się najlepiej?

02.03.2022

Zazwyczaj jest chromowane i do takiego przywykliśmy, dlatego dla wielu dużym zaskoczeniem jest czarne AGD. Jest jednak ono coraz popularniejsze, pojawia się we współczesnych kuchniach w różnych stylizacjach. Okazuje się, że świetnie wpisuje się w klimat wnętrza nowoczesnego, ale też industrialnego i skandynawskiego. Czarne AGD ma ogromny potencjał i szansę zająć miejsce chromowanych sprzętów kuchennych.

Czarny total look w kuchni

Czarna kuchnia wciąż nie jest taką oczywistą. Meble w tym kolorze wydają się przytłaczające i sprawiają, że wnętrze wygląda na mniejsze. Tymczasem z wykorzystaniem czerni można zaaranżować bardzo stylowe wnętrze, co więcej, ten kolor może być tym dominującym. Czarne meble o matowym wykończeniu wyróżniają się bardziej uniwersalnym charakterem. Można je wykorzystać przy aranżacjach nowoczesnych i industrialnych. Czarne AGD do takich mebli będą pasowały idealnie, szczególnie jeśli na ścianie pojawią się płytki w ciemnej szarości o połyskującym wykończeniu. Można też przełamać czerń innym kolorem na ścianie, jednak zachowując monochromatyczny charakter wnętrza. W tym celu świetnie sprawdzą się szarość lub granat. Meble mogą mieć też połyskujące wykończenie. To świetna opcja dla małych kuchni. Takie powierzchnie pięknie odbijają światło i sprawiają, że małe pomieszczenia są optycznie większe i bardziej przestronne.

Kontrastowo – biała kuchnia z czarnym AGD

Są mile widziane we współczesnych wnętrzach – kontrasty doskonale sprawdzają się do zaakcentowania konkretnych elementów wyposażenia wnętrza i powierzchni. Sprawiają również, że wnętrze jest bardziej trójwymiarowe. Białe meble kuchenne kojarzą się nam zdecydowanie z nowoczesnymi aranżacjami, szczególnie o połyskującym wykończeniu. W macie pojawiają się w stylizacjach skandynawskich. Czarne AGD w takiej kuchni na pewno nie pozostanie w cieniu. Ma idealne tło, aby stać się ciekawym elementem wyposażenia wnętrza. Dodatkowo można zdecydować się na czarne uchwyty oraz wielkoformatowe płytki na ścianie w kolorze ciemnego marmuru. Wnętrze dzięki temu nabierze elegancji i szyku. Biało-czarna kuchnia to też idealne miejsce na uzupełnienie jej o dodatkowy bardziej wyrazisty kolor. Dobrym wyborem będą pastelowe kolory, ale również odcienie niebieskiego i zieleni. Dzięki temu całość będzie bardziej przytulna, a także nabierze swoistego charakteru.

Industrialne wnętrze – drewno i czerń

Zarówno czerń, jak i drewno są znakami rozpoznawczymi wnętrza urządzonego w stylu industrialnym. Oczywiście w takiej aranżacji jest też beton i cegła. Czarne AGD w otoczeniu drewna wciąż będzie stylowe i eleganckie, jednak zyska bardziej surowy charakter. Ścianę możemy pokryć betonowymi płytkami, z kolei na podłodze mogą pojawić się płytki w kolorze betonu. Dodatkowo zabudowa kuchenna będzie jeszcze bardziej wyrazista, jeśli wybierzemy czarne, podłużne uchwyty. W czarnym kolorze niech będą jeszcze metalowe oprawy oświetleniowe, a także akcesoria kuchenne. W takiej industrialnej aranżacji czarne może być zarówno duże, jak i małe AGD. Jeśli decydujesz się na robot kuchenny, czajnik, ekspres do kawy czy inne mniejsze urządzenia, również warto jest wybrać te w czarnym kolorze. Dzięki temu cała aranżacja będzie spójna i harmonijna. Czarne AGD ma swój mocny charakter, jest wyraziste, chociaż też może świetnie wkomponować się w zabudowę kuchenną, np. czarną lub w kolorze drewna. Tworzy idealny duet z białymi frontami, ale też sprzyja eksperymentom z dodatkami w nieco bardziej wyrazistych odcieniach. Czarne AGD ma potencjał, który staramy się coraz lepiej wykorzystywać.

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami
Meble flaming - Telefon kontaktowy 519 133 311

Wysyłanie formularza

W czym możemy Ci pomóc?

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Wyślij formularz

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Czy na pewno chcesz zamknąć formularz?

Twój formularz został przesłany, dziękujemy!

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe i wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb.

Powrót na stronę główną

Wiadomość nie została wysłana

Twój wniosek o szybką wycenę nie został wysłany.

Zamknij