Pokój gościnny to dodatek, który nie jest obecny w każdym mieszkaniu. Pełni on jednak ważną funkcję — goście powinni poczuć się w nim jak najlepiej, by dobrze wspominać pobyt w Twoim domu. Jest to pomieszczenie, w którym będą przechowywali swoje ubrania, spali i odpoczywali. Warto zadbać o to, by niezależnie od tego, czy jest to rodzina, czy przyjaciele, poczuli przytulny klimat.

Pokój gościnny — od czego zacząć

Aranżacja pokoju gościnnego może być dla niektórych dość problematyczna. W tym przypadku musimy określić funkcje, jakie ma pełnić to pomieszczenie. Oczywistym i najważniejszym elementem jest oczywiście łóżko. Najlepiej, aby było duże, dwuosobowe. Jako alternatywa dobrze sprawdzi się rozkładana kanapa, dzięki czemu zyskamy w pokoju więcej przestrzeni. Przydatnym elementem będzie również fotel — ważne, aby był dopasowany do kanapy lub łóżka. Spójność kolorystyczna pozwoli na osiągnięcie klimatycznego wnętrza, w którym każdy poczuje się dobrze. Niektórzy decydują się również na umieszczenie tam stolika z krzesłami, który jest dodatkową przestrzenią użytkową.

Meble niezbędne w pokoju gościnnym

Wymieniliśmy już popularne opcje, jednak warto dokładnie określić, jakie elementy są absolutnie niezbędne. Jak już pisaliśmy — obowiązkowe jest duże łóżko. Decydując się na takie tworzone dla nas od podstaw na wymiar, mamy pewność, że będzie dokładnie takie, jak to sobie zaplanowaliśmy. Kolejnym meblem, jaki musi znaleźć się w pokoju gościnnym, jest szafa, w której goście będą mogli przechowywać swoje ubrania. Ważne by była dostosowana do potrzeb przyjezdnych, czyli posiadała zarówno szuflady, jak i półki oraz miejsce na wieszaki. Jeśli nie zdarza nam się przyjmować rodziny czy przyjaciół na dłużej, nie musi być duża — powinna być po prostu odpowiednio rozplanowana. Jeśli projektowany przez nas pokój gościnny będzie mały, alternatywą dla szafy może być komoda. Ona również pozwoli na przechowywanie ubrań i potrzebnych przedmiotów, co przełoży się na mniejszy bałagan i większy komfort gości. Niezbędne będą również dwa stoliki nocne dopasowane stylem do reszty mebli.

Oświetlenie, lustro oraz rolety

Bardzo ważne jest odpowiednie oświetlenie w pokoju gościnnym. Jeśli umieścimy tam jeszcze lustro, w towarzystwie odpowiedniej lampy będzie to doskonałe miejsce pełniące funkcję toaletki, przy której można się przygotować do wyjścia. Pozwoli to też gościom poczuć się swobodnie — nie każdy lubi przygotowywać się w łazience, dodatkowo ją blokując dla reszty domowników. Aby przyjezdni mieli zachowaną prywatność, należy zadbać o zasłony i firanki w pokoju. Będą one ciekawie dopełniały całą aranżację, jednocześnie pozostając funkcjonalnym elementem przestrzeni. Tego typu dodatki wpływają korzystnie na klimat pomieszczenia i czynią je bardziej przytulnym. Do tego warto zakupić dodatki, takie jak świece zapachowe czy roślinki w doniczkach, dzięki czemu goście poczują się jak w domu.

Pokój gościnny — czy warto?

Jeśli ktoś jeszcze zastanawia się nad tym, czy warto przeznaczyć jedno pomieszczenie w domu na pokój gościnny, odpowiedź jest jedna — to zależy. Jeśli lubimy odwiedziny bliskich i chcemy, aby poczuli się u nas jak najlepiej, dodatkowa przestrzeń przeznaczona tylko dla nich z pewnością przyczyni się do zwiększenia ich komfortu. Odpowiednio i przemyślanie zaprojektowany pokój gościnny pięknie dopełni dom, a spójne dodatki sprawią, iż będzie on przytulny i na długo zapadnie w pamięci odwiedzających nas osób. Warto dopasować go do wystroju pozostałych pomieszczeń.

Może zainteresuje Cię też...

Otwórz się na nowe perspektywy

Mamy dostęp do szerokiego wachlarza materiałów. Można u nas zamówić szafy i inne meble wykonane z materiałów ekskluzywnych w przystępnych cenach jak i również na materiałach bardzo powszechnych, przy czym nie zapominamy o trzymaniu standardu jakości. Wszystkie stosowane u nas materiały są produkowane w Europie, nie korzystamy z chińskich podróbek.

kuchnie na wymiar Wrocław
Cookies settings
Powrót na górę