Blog

Meble na wymiar - co warto wiedzieć przed zakupem?

15.03.2023

Każdy z nas, urządzając swoje wymarzone wnętrze, staje przed wyborem: czy zakupić gotowe meble ze sklepu, a może zdecydować się na te produkowane na wymiar. Decyzja czasami wcale nie jest prosta. W poniższym artykule postaramy się rozwiać towarzyszące osobom aranżującym wnętrze wątpliwości w taki sposób, by ostatecznie dokonały najlepszego wyboru.

Po pierwsze: meble na wymiar są trwalsze od tych gotowych

Pierwszą rzeczą, jaką powinien wiedzieć każdy, przygotowując się do zakupu mebli na wymiar (bądź nadal odrobinę się wahając) jest fakt, iż są one znacznie trwalsze od tych gotowych. Z czego to wynika? Te zamówione specjalnie na projekt Klienta stworzone są z dbałością o każdy szczegół, by spełnić, a być może nawet przewyższyć jego oczekiwania. Meble ze sklepu często są produkowane z gorszej jakości materiałów, takich jak np. sklejka. Łatwo wtedy o uszkodzenia, odpryski i zadrapania, nawet jeśli posiadamy je stosunkowo krótko. W przypadku tych na zamówienie mamy pewność, że jeśli będziemy o nie odpowiednio dbać, posłużą nam na lata. Co więcej, często przyznawana jest na nie o wiele dłuższa gwarancja — w naszym przypadku aż 7 lat!

Prześledź trendy i określ swój styl!

Wybierając meble na wymiar, masz całkowitą dowolność, jeśli chodzi o ich wygląd. Często zdarza się, że jeśli możliwości jest zbyt wiele, trudno zaprojektować konkretny model. Z tego też względu, warto zbierać jak najwięcej inspiracji. Przydatne może okazać się przeglądanie stron, takich jak na przykład Pinterest, czy poszukiwanie pięknie zaaranżowanych pomieszczeń po hasztagach na Instagramie. Bez względu na to, skąd pozyskasz swoje inspiracje, miej ich jak najwięcej — dzięki temu z pewnością będziesz w stanie trafnie przekazać firmie produkującej meble na zamówienie, co konkretnie Ci się podoba i w jakim kierunku chcesz dążyć.

Weź pod uwagę funkcjonalność i wygodę

Oczywiście estetyka jest niezwykle istotna, ale przed zakupem swoich wymarzonych mebli na wymiar należy wziąć pod uwagę również funkcjonalność. Zdarza się, że przedstawione na zdjęciach piękne aranżacje wnętrz robią wrażenie, ale na co dzień mogą okazać się niewygodne. W tej kwestii warto poradzić się specjalisty, który pomoże nam określić, czy wybrane przez nas rozwiązania będą zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne.

Zadbaj o wymiary!

Co prawda nasi specjaliści udadzą się na miejsce realizacji, by dokonać wszelkich potrzebnych wymiarów, ale aby mieć realny pogląd na to, czego oczekujesz i ile miejsca ma zajmować konkretny mebel, przygotuj odpowiednio pomieszczenie do samodzielnego pomiaru. Co to oznacza? Odsłoń przyłącza wody, gazy i prądu. Istotne jest też zabranie wszelkich przedmiotów, które mogłyby utrudnić ich dokładne dokonanie.

Materiały, z jakich tworzone są meble na wymiar

Na rynku dostępnych jest mnóstwo różnych rozwiązań, jeśli chodzi o materiały, z których produkowane są meble na wymiar. Warto dowiedzieć się, które z nich są najtrwalsze i do jakiego rodzaju mebli sprawdzą się najlepiej. Powierzchnie takie jak blat kuchenny czy biurko zużywają się najszybciej — z tego też względu najlepiej jest dobrać do nich te najbardziej wytrzymałe tworzywa.

Meble na wymiar — doskonałe rozwiązanie do Twojego domu

Ogromną zaletą mebli na wymiar jest to, że praktycznie na każdym kroku można zwrócić się po pomoc do doświadczonego specjalisty, który z pewnością rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości. Nie ma potrzeby zbyt długo zastanawiać się nad szczegółami. Warto umówić się na spotkanie w biurze projektowym, gdzie można wszystko dokładnie ustalić.

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami
Meble flaming - Telefon kontaktowy 519 133 311

Wysyłanie formularza

W czym możemy Ci pomóc?

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Wyślij formularz

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Czy na pewno chcesz zamknąć formularz?

Twój formularz został przesłany, dziękujemy!

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe i wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb.

Powrót na stronę główną

Wiadomość nie została wysłana

Twój wniosek o szybką wycenę nie został wysłany.

Zamknij