Urządzanie swojego domu lub mieszkania to duże przedsięwzięcie, szczególnie jeśli oprócz estetyki, zależy Ci na funkcjonalności i trwałości mebli. Oczywiście dobór takich spójnych z Twoim gustem jest niezwykle istotny, ale nie najważniejszy. W tym artykule podpowiemy Ci, jak przygotować się do zamówienia mebli na wymiar, które są najlepszą inwestycją do domu, jaką tylko możesz sobie sprawić.

Po pierwsze — określ swój gust i styl wystroju konkretnych pomieszczeń!

Jak wiadomo, meble na wymiar gwarantują ogrom możliwości, jeśli chodzi o wykończenia, czy styl, w jakim zostaną stworzone. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że tak wiele opcji wyboru sprawia, iż często trudno jest jednoznacznie określić swój gust. Co zrobić w takiej sytuacji? Oczywiście możesz zwrócić się po pomoc do profesjonalisty, który odpowiednio dobierze konkretne elementy tak, aby wspólnie tworzyły spójną całość. My jednak polecamy najprostszą metodę określania swoich oczekiwań, czyli przeglądanie jak największej ilości gotowych aranżacji oraz wybór tych, jakie najbardziej trafiają w Twój gust. W tym celu doskonały jest Pinterest — znajdziesz tam ogrom inspiracji na podstawie zapisywanych przez Ciebie pomysłów.

Meble na wymiar

Planując zakup mebli na wymiar do domu, pamiętaj także o wcześniej wspomnianej spójności — jest ona niezwykle istotnym elementem, który decyduje o odbiorze całości mieszkania. Co z tego, że doskonale urządzisz poszczególne pomieszczenia, jeśli nie będą się one w żaden sposób uzupełniały? Priorytetową kwestią powinno być to, aby wszystkie dobrane przez Ciebie meble były w podobnym stylu.

Chcąc zaprojektować idealnie dopasowane do Twoich potrzeb i oczekiwań meble na wymiar, koniecznie weź pod uwagę to, że będą Ci one służyły na lata. Nie ulegaj chwilowym trendom, tylko poważnie zastanów się, co tak naprawdę Ci się podoba. Czy styl glamour będzie odpowiadał Twoim oczekiwaniom za 5 lat? W przypadku mebli sklepowych są one znacznie słabszej jakości, przez co nie przetrwają tak długo, jak te na wymiar, na które masz gwarancję aż 7 lat!

Po drugie — przygotuj rzut deweloperski i znajdź odpowiedniego projektanta

Drugim etapem jest znalezienie odpowiedniego producenta mebli na wymiar i umówienie się z nim na spotkanie. Wielu z nich oferuje darmową wycenę, na której zaprezentowane będą możliwe rozwiązania i materiały. Aby jednak otrzymać jak najwięcej wartościowych informacji, koniecznie zabierz ze sobą rzut deweloperski swojego domu/mieszkania, albo przybliżone wymiary miejsca realizacji.

Po wycenie następuje spotkanie na miejscu i sporządzenie wraz z wybraną firmą profesjonalnych i dokładnych pomiarów każdego pomieszczenia. Na jego podstawie otrzymasz wizualizację, która pomoże Ci lepiej wyobrazić sobie, jak to wszystko będzie wyglądało naprawdę.

Po trzecie - konsultacje, wykonanie i montaż

Trzeci etap to konsultacje podczas tworzenia konkretnych mebli na wymiar. Często są one oferowane w formie online, aby zapewnić jak największy komfort. Pamiętaj, aby na tego typu spotkaniach poruszać wszystkie kwestie, które są dla Ciebie niejasne lub budzą wątpliwości. Profesjonalny i doświadczony producent mebli na zamówienie z pewnością odpowie na pytania.

Może zainteresuje Cię też...

Otwórz się na nowe perspektywy

Mamy dostęp do szerokiego wachlarza materiałów. Można u nas zamówić szafy i inne meble wykonane z materiałów ekskluzywnych w przystępnych cenach jak i również na materiałach bardzo powszechnych, przy czym nie zapominamy o trzymaniu standardu jakości. Wszystkie stosowane u nas materiały są produkowane w Europie, nie korzystamy z chińskich podróbek.

kuchnie na wymiar Wrocław
Cookies settings
Powrót na górę