Dom, w którym są obecne zwierzęta, nabiera energii — czworonożni przyjaciele sprawiają, że panuje w nim niesamowity klimat. Nie da się zaprzeczyć, iż wnoszą oni w nasze życie radość i szczęście. Niestety, zdarzają się sytuacje, w których sieją także pewnego rodzaju zniszczenia. O ile stłuczoną doniczkę łatwo jest posprzątać, inaczej to wygląda w przypadku elementów, za jakie zapłaciliśmy znacznie większą kwotę i powinny służyć nam na lata. Mowa tutaj na przykład o meblach na wymiar — decydując się na to rozwiązanie, zapewne masz w głowie wieloletnią inwestycję, a znudzony kot czy pies może skutecznie sprawić, by na przykład piękna i szczegółowo wykończona komoda stała się nieestetyczna. W tym wpisie poruszymy ważną kwestię — podpowiemy, w jaki sposób chronić meble na wymiar przed zwierzętami!

Kot na biurku

Konstrukcje mebli na wymiar, nieco bardziej odporne na zwierzęta

Musimy to powiedzieć wprost: meble na wymiar w stu procentach odporne na zwierzęta domowe nie istnieją. Nie oznacza to jednak, iż nie ma opcji doboru takich, których uszkodzenia są nieco mniej prawdopodobne. Przykładem takiego rozwiązania może być kanapa na wymiar z wyższymi metalowymi nogami. Czworonożni przyjaciele zazwyczaj upatrują sobie do drapania czy gryzienia drewniane konstrukcje, więc tego typu opcja może okazać się przydatna.

Jeśli chodzi o miękkie elementy mebli na wymiar, warto zdecydować się w tym przypadku na rozwiązania posiadające powłokę hydrofobową, które będą dodatkowo łatwe w czyszczeniu. Nie jest tajemnicą, że koty czy psy potrafią zostawić na kanapie mokre ślady łapek czy śliny. Wybierając wcześniej wspomniany materiał, masz chociaż pewność, iż bez większych trudności przywrócisz estetyczny wygląd swojego mebla na wymiar. Koniecznie zapytaj producenta o tkaniny odporne na przyczepianie się sierści. Choć wydaje się to błaha sprawa, potrafi naprawdę ułatwić życie.

Jak ochronić swoje meble na wymiar przed czworonogami?

W tej części wpisu podpowiemy Ci konkretne metody, jakie pomogą ochronić zakupione przez Ciebie meble na wymiar przed czworonogami. Pamiętaj, że podstawą jest obserwacja zwierząt i poświęcanie im wystarczającej ilości uwagi!

  • Zamiast delikatnego weluru, wybierz skórzane obicia! Jak już wcześniej wspomnieliśmy, materiały, z jakich wykonane są Twoje meble na wymiar, mają duże znaczenie w kwestii odporności na zwierzęta. Delikatne tkaniny nie są tutaj wskazane, nawet jeśli zwierzak do tej pory nie wykazywał szczególnie niszczycielskich skłonności. Różnie to bywa, a przezorny zawsze ubezpieczony!
  • Zaufaj najprostszym sposobom — użyj specjalnych plandek! Zwierzęta najczęściej uszkadzają meble podczas nieobecności właścicieli, dlatego jeśli wiesz, że nie będzie Cię dłuższy czas w domu, chroń najbardziej narażone na uszkodzenia elementy za pomocą specjalnych plandek. Unikniesz w taki sposób głębokich zarysowań.
  • Zakup estetyczne i spójne z całością pokrowce ochronne! To doskonały sposób na ochronę na przykład kanapy na wymiar. Obecnie dostępnych jest tak wiele wzorów i kolorów, że na pewno znajdziesz coś dla siebie! To idealna opcja do zabezpieczenia przed plamami również foteli na zamówienie. W razie potrzeby wystarczy zdjąć i uprać pokrowiec.

Jeśli chcesz dodatkowo ochronić swoje meble na wymiar przed zwierzętami, stwórz w swoim domu dedykowaną dla nich przestrzeń, w której będą mogły swobodnie się pobawić. Uszkodzenia często są efektem nudy, dlatego to istotna droga do zminimalizowania tego problemu! Przydatne może się również okazać wzmacnianie mebli za pomocą specjalnych dodatkowych elementów, takich jak specjalne ochraniacze. Jeśli jesteś dopiero na etapie projektowania swoich wymarzonych mebli na wymiar, koniecznie poinformuj projektanta o tym, że posiadasz w domu pupile — z pewnością weźmie on to pod uwagę!

Może zainteresuje Cię też...

Otwórz się na nowe perspektywy

Mamy dostęp do szerokiego wachlarza materiałów. Można u nas zamówić szafy i inne meble wykonane z materiałów ekskluzywnych w przystępnych cenach jak i również na materiałach bardzo powszechnych, przy czym nie zapominamy o trzymaniu standardu jakości. Wszystkie stosowane u nas materiały są produkowane w Europie, nie korzystamy z chińskich podróbek.

kuchnie na wymiar Wrocław
Cookies settings
Powrót na górę