Wiele osób, które postanowiły zakupić swój własny dom bądź mieszkanie, chcą też samodzielnie zabrać się za jego urządzenie. Oczywiście, aby pięknie urządzić wnętrze, wcale nie trzeba zatrudniać architekta wnętrz i jak najbardziej można zrobić to samemu. Problem pojawia się wtedy, gdy po urządzeniu wnętrza okazuje się, że nie wygląda ono dokładnie tak, jak byśmy chcieli. Jak zatem nie urządzać wnętrz? Czego nie robić, aby nie zniechęcić się do własnego mieszkania? Czego unikać, aby nie stracić ciężko zarobionych pieniędzy?

Różne style w każdym pomieszczeniu

Pierwszym poważnym błędem, jaki jest popełniany przez osoby zaczynające swoją przygodę z urządzaniem mieszkania, jest urządzanie każdego pomieszczenia w innym stylu. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać dobrym pomysłem, szczególnie jeżeli podoba ci się wiele stylów, jednak w ten sposób twój dom będzie wyglądał jak jeden wielki miszmasz. Pamiętaj – konsekwencja to klucz do sukcesu. Jeśli nie będziesz konsekwentny, może się okazać, że wnętrza twojego domu będą cię przytłaczać.

Byle jak poustawiane meble

Wiele osób uważa, że wystarczy postawić meble pod ścianą, aby były one dobrze ustawione. Tego rodzaju rozwiązanie może i sprawdza się w małych pomieszczeniach, ale na pewno nie w tych dużych. Warto chociażby wyobrazić sobie szafkę RTV ustawioną pod jedną ścianą, a pod drugą ścianą sofę, z której ogląda się telewizję. Przestrzeń pomiędzy tymi meblami może być naprawdę ogromna, a co za tym idzie – może ona utrudnić oglądanie telewizji. Czasami warto więc nie decydować się na stawianie wszystkich mebli pod ścianą, ponieważ po prostu nie jest to praktyczne rozwiązanie.

Za dużo ekstrawaganckich kolorów

Zarówno za duża liczba nudnych kolorów, jak i tych bardziej ekstrawaganckich nie jest dobrym pomysłem aranżacyjnym. Bardzo ekstrawaganckie kolory w nadmiarze mogą być nieprzyjemne dla oka i w najgorszych przypadkach mogą nawet powodować ból głowy. Z kolei za duża liczba nudnych kolorów sprawi, że pomieszczenie nie będzie prezentowało się ciekawie i nie będzie niczego, na co można by było zwrócić uwagę.

Uleganie modzie panującej obecnie

Uleganie obecnej modzie również jest czymś, czego nie powinno się robić, urządzając swoje mieszkanie bądź dom. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że obecnie mody zmieniają się bardzo szybko i to, co było modne w tym miesiącu, za dwa miesiące może już takie nie być. Oczywiście jedynym wyjątkiem od tej reguły są rzeczy, które są modne obecnie, ale podobały ci się już od dłuższego czasu. Być może jakiś styl skradł twoje serce lata temu, a obecnie przeżywa swój renesans? Jeżeli tak, to zdecydowanie możesz go wprowadzić do swojego domu.

Kafle i pałacowe wnętrza

Kafle doskonale sprawdzają się w łazience czy w kuchni, jednak nie oznacza to, że trzeba nimi okleić wszystkie ściany oraz sufit. Niestety są osoby, które tak robią. Nie trzeba aż tyle kafli, aby zabezpieczyć kuchnię czy łazienkę przed wilgocią. Także pałacowe wnętrza nie sprawdzą się na dłuższą metę i będą prezentowały się kiczowato. Problem z wnętrzami stylizowanymi na pałacowe jest taki, że często są one wykonywane z mebli sieciówkowych o słabej jakości, które po prostu prezentują się tandetnie.

Może zainteresuje Cię też...

Otwórz się na nowe perspektywy

Mamy dostęp do szerokiego wachlarza materiałów. Można u nas zamówić szafy i inne meble wykonane z materiałów ekskluzywnych w przystępnych cenach jak i również na materiałach bardzo powszechnych, przy czym nie zapominamy o trzymaniu standardu jakości. Wszystkie stosowane u nas materiały są produkowane w Europie, nie korzystamy z chińskich podróbek.

kuchnie na wymiar Wrocław
Cookies settings
Powrót na górę