Kiedy już podejmiesz ostateczną decyzję o zakupie mebli na wymiar, stają przed Tobą niemal nieograniczone możliwości — to Ty narzucasz, w jaki sposób powinny wyglądać i z jakich materiałów mają być wykonane. To właśnie jest ich główna zaleta — ogrom dostępnych rozwiązań i niezliczone opcje łączenia faktur czy wykończeń.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że pośród tak wielu możliwości, często trudno jest jednoznacznie wybrać materiał, a przecież aranżacja wymarzonego wnętrza jest bardzo istotną sprawą, do jakiej należy podejść z należytą starannością. W tym wpisie omówimy, jakie wady i zalety ma stosowanie drewna w meblach na wymiar. Być może artykuł pomoże Ci podjąć ostateczną decyzję co do tego, z czego będą wykonane Twoje.

Meble z drewna

Drewniane meble na wymiar — trwałość, piękny wygląd i wiele, wiele więcej!

Bezwzględnie pierwszą zaletą mebli na zamówienie wykonanych z drewna jest ich ponadczasowość. Bez względu na to, czy chcesz urządzić swoje wnętrze w stylu nowoczesnym, czy może jednak lubisz wystrój nieco bardziej w klimacie vintage, drewniane meble na wymiar idealnie dopełnią przestrzeń, dodając jej niezwykłego klimatu. Możesz mieć pewność, że wszyscy odwiedzający Cię goście zapamiętają go na długo! Ten materiał rozwiązuje wiele problemów — nie musisz zastanawiać się, czy dasz radę odpowiednio dopasować go do danego pomieszczenia, bo pasuje wszędzie!

Kolejną zaletą mebli na wymiar wykonanych z drewna jest ich trwałość. Ta cecha często sprawia, że mimo niższej ceny tych sklepowych, konsumenci decydują się na założenie zamówienia u profesjonalnego producenta. Wybierając to rozwiązanie, gwarantujesz sobie nienaganny wygląd mebli przez długie lata. Taki zakup to inwestycja, ponieważ w przeciwieństwie do tych sklepowych, będą one służyły swoją funkcjonalnością i estetyką znacznie dłużej.

Kolejną korzyścią płynącą z kupna mebli na wymiar z drewna jest łatwość pielęgnacji. Na pewno doświadczyłeś już zacieków czy odcisków palców, które pojawiają się na tych wykonanych ze sztucznych materiałów — wpływają one w negatywny sposób na odbiór całego pomieszczenia. Wybierając meble z drewna, całkowicie pozbywasz się tego problemu. Co więcej, aby je wyczyścić, wystarczy Ci nawilżona ściereczka. Pozwoli ona dokładnie usunąć kurz i powierzchowne zabrudzenia. Zależy Ci na wygodzie i nie chcesz martwić się o to, że Twoje meble na wymiar mogą wyglądać na niedoczyszczone? Wybierz drewno!

Wady drewnianych mebli na wymiar

Jak zapewne wiesz, idealne rozwiązania nie istnieją — w każdym przypadku występują cechy czy właściwości, które są negatywnym aspektem danej możliwości. W przypadku mebli na wymiar z drewna nie jest inaczej. Pierwszą i najczęściej wskazywaną wadą tej opcji jest oczywiście cena. Meble na wymiar z drewna będą kosztować znacznie więcej, niż takie wykonane ze sztucznych materiałów. Jeśli zależy Ci na budżetowym rozwiązaniu, pomyśl o innych możliwościach.

Kolejną wadą mebli na zamówienie z drewna jest ich waga. Tego typu produkty bywają naprawdę trudne do montażu i wniesienia, szczególnie jeśli Twoje mieszkanie znajduje się na wysokim piętrze w budynku bez windy. Warto wspomnieć, że zamawiając je u nas, te kwestie leżą po naszej stronie, więc nie musisz się o nie zbytnio martwić.

Meble na zamówienie z drewna nie sprawdzą się także u perfekcjonistów. Jest to materiał naturalny, a co za tym idzie, posiada nieidealną, porowatą strukturę. Na zamówionych produktach mogą być widoczne minimalne ubytki czy nierówności — choć wiele osób uważa je za niezaprzeczalną zaletę, na pewno istnieją osoby preferujące nieskazitelne powierzchnie. Pamiętaj, aby dokonując ostatecznego wyboru przekalkulować sobie wszystkie “za” i “przeciw”. Pozwoli to na jednoznaczne określenie, czy meble na wymiar z drewna są dla Ciebie!

Może zainteresuje Cię też...

Otwórz się na nowe perspektywy

Mamy dostęp do szerokiego wachlarza materiałów. Można u nas zamówić szafy i inne meble wykonane z materiałów ekskluzywnych w przystępnych cenach jak i również na materiałach bardzo powszechnych, przy czym nie zapominamy o trzymaniu standardu jakości. Wszystkie stosowane u nas materiały są produkowane w Europie, nie korzystamy z chińskich podróbek.

kuchnie na wymiar Wrocław
Cookies settings
Powrót na górę