Bezustanny rozwój branży meblowej skutkuje pojawianiem się na rynku wielu ciekawych i nieoczywistych rozwiązań, które pomagają w aranżacji wymarzonego domu czy mieszkania. Zapewne każdy, kto ma przed sobą to wyzwanie, wielokrotnie zastanawiał się, w co lepiej zainwestować — wybrać meble na wymiar, czy może te gotowe, ze sklepu? W dzisiejszych czasach ekologia to trend, który wyznacza nowe kierunki. Nic więc dziwnego, iż to, czy dany produkt został wykonany z dbałością o planetę, jest istotną dla konsumenta kwestią. W dzisiejszym artykule poruszymy ważną kwestię, a mianowicie wyjaśnimy, dlaczego meble na wymiar są bardziej ekologiczne od tych ze sklepu.

Ekologiczne meble na wymiar

Po pierwsze: trwałość przekładająca się na możliwość wieloletniego użytkowania

Już kiedyś wspominaliśmy o tym, dlaczego zakup mebli na wymiar od sprawdzonego i profesjonalnego producenta należy potraktować jako inwestycję, a nie wydatek. Choć sklepowe produkty często kuszą niską ceną, idzie to w parze ze zdecydowanie niższą jakością.

Jak wiadomo — chcąc dbać o środowisko, należy wybierać długoletnie rozwiązania, które pozwolą na zminimalizowanie ilości wytwarzanych odpadów. Decydując się na zakup mebli na wymiar, możesz mieć pewność, że zostały one wytworzone z najwyższej jakości materiałów, co realnie przekłada się na ich trwałość. Przykładowo, kupując drewnianą szafę z lustrzanym frontem od producenta mebli na zamówienie, zyskujesz aż 7 lat gwarancji! Te sklepowe są często tworzone ze sklejki, czyli tworzywa o znacznie niższej jakości — istnieje zagrożenie, że mebel uszkodzi się już podczas montażu, a powstałych w ten sposób nieestetycznych ukruszeń nie uda się w żaden sposób ukryć.

Po drugie: naturalne materiały

Kolejnym niezaprzeczalnym argumentem przemawiającym na korzyść mebli na wymiar jest to, że masz niemal całkowitą dowolność wyboru w kwestii materiału, z jakiego zostaną one wykonane. Ze swojej strony najbardziej polecamy klasyczne i naturalne rozwiązania, które nie przyczyniają się w żadnym stopniu do niszczenia środowiska.

Naturalne materiały mebli

Decydując się na gotowe opcje, nie masz pewności, z czego zostały wytworzone. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, w tego typu produktach popularnością cieszy się sklejka, czyli materiał drewnopochodny. Nie masz jednak nigdy pewności, czy dany mebel został uzyskany w sposób zrównoważony, przy wykorzystaniu naturalnych surowców.

Po trzecie: kontrolowanie procesów wytwarzania mebli na wymiar

Trzeba to przyznać — w każdym wypadku, masowa produkcja będzie znacznie gorzej wpływała na naszą planetę, niż ta detaliczna. Fabryki, w jakich wytwarzane są meble sklepowe, emitują ogromne ilości zanieczyszczeń. Produkując meble na wymiar, sprawa wygląda zupełnie inaczej. Każdy etap produkcji naszych mebli jest starannie kontrolowany, aby zapewnić Klientom najwyższej jakości rozwiązania, neutralne dla środowiska naturalnego. Czerpiemy materiały z natury, dlatego traktujemy ją z należytym szacunkiem.

Dbaj o naszą planetę — wybierz meble na wymiar!

Podane przez nas argumenty jasno wskazują na fakt, iż zakup mebli na wymiar jest znacznie bardziej ekologicznym rozwiązaniem, niż wybór gotowych rozwiązań ze sklepu. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że niskie ceny bywają kuszące, lecz warto zastanowić się nad tym, czy nie przełożą się one na niską jakość, a później konieczność wydania pieniędzy po raz kolejny. W Meble Flaming chcemy pokazać swoją wdzięczność — w końcu nasze produkty tworzone są z wykorzystaniem naturalnych materiałów, więc dbałość o ekologię traktujemy jako obowiązek.

Może zainteresuje Cię też...

Otwórz się na nowe perspektywy

Mamy dostęp do szerokiego wachlarza materiałów. Można u nas zamówić szafy i inne meble wykonane z materiałów ekskluzywnych w przystępnych cenach jak i również na materiałach bardzo powszechnych, przy czym nie zapominamy o trzymaniu standardu jakości. Wszystkie stosowane u nas materiały są produkowane w Europie, nie korzystamy z chińskich podróbek.

kuchnie na wymiar Wrocław
Cookies settings
Powrót na górę