Kuchnia powinna być jasna, zgodnie z nowoczesnymi trendami biała, a nawiązując do klasyki drewniana. Tymczasem coraz bardziej eksperymentujemy, decydujemy się na inne kolory w kuchni, chcąc stworzyć aranżację unikalną, a czasem nawet bardzo nietypową. Okazuje się, że czerń też może być dobrym wyborem do kuchni, takie wnętrze nie musi przytłaczać, a w połączeniu z innymi kolorami i naturalnymi materiałami będzie nawet przytulne.

Czarny total look, czyli maksymalnie nowocześnie

Wszechobecna czerń w kuchni to propozycja dla odważnych osób, które nie boją się niebanalnych rozwiązań i niekoniecznie podążają przetartymi szlakami designu. Taka kuchnia na pewno będzie elegancka i stylowa, ale też nieco futurystyczna. Ponadto najlepiej czarny total look sprawdzi się w dużym pomieszczeniu lub w kuchni otwartej na salon. Trzeba też zwrócić uwagę, że wnętrze ma zapewnioną dużą ilość naturalnego światła, nie jest to dobre rozwiązanie do kuchni bez okien. W takiej kuchni meble niech będą oczywiście czarne o matowym wykończeniu. Jeśli chodzi o blaty, to bardzo dobrym wyborem będzie czarny granit z wyrazistym użyleniem, w wersji z połyskiem. Na ścianach pięknie będą prezentowały się wielkoformatowe płytki granitowe lub też w kształcie cegiełek. Jeśli chodzi o podłogę, to jest to idealne miejsce w takim wnętrzu na ciemny beton. Jest to nieco jaśniejszy kolor niż pozostałe, ale dzięki temu wnętrze staje się bardziej trójwymiarowe.

Kuchnia industrialna (nie) cała w czerni

Kolor czarny należy m.in. do palety barw stylu industrialnego. Najczęściej pojawia się oczywiście na metalowych elementach. W kuchni industrialnej idealnie wyglądać będą czarne meble, ale z drewnianym blatem. Czerń zaznaczy swoją obecność także na metalowych loftowych oprawach oświetleniowych oraz sprzętach AGD. Czerń złagodnieje w towarzystwie pomarańczowej cegły na ścianach. Na podłodze ponownie występuje beton, którego nie może zabraknąć w takim otoczeniu. Czerni w kuchni industrialnej może być również nieco więcej. Oprócz na szafkach niech wystąpi jeszcze na ścianach lub podłodze. Drewniany blat oraz metalowe, miedziane dodatki rozjaśnią całą aranżację.

Czarna kuchnia ocieplona drewnem

Kuchnia w czarnym kolorze może być przytulna, jeśli uzupełnimy ją o naturalne materiały, zapewne w większości przypadków będzie to drewno. Postaw na dwukolorową zabudowę kuchenną – fronty niech będą częściowo czarne, a pozostałe drewniane. Blat również niech pojawi się w wersji drewnianej, a jeśli w kuchni jest wyspa, to ją niech dla odmiany przykryje blat drewniany. Podłogę dekorujemy drewnianymi deskami charakterystycznymi dla stylu rustykalnego. Jeśli chodzi o ściany, to ciekawie wyglądać będą zarówno czarne płytki granitowe, wielkoformatowe w kolorze szarego betonu lub też ciemne lastryko.

Black and white, czyli kontrastowe wnętrze

To już sprawdzony duet, który świetnie odnajduje się w nowoczesnych aranżacjach. Czarny i biały tworzą efektowny kontrast, wzajemnie się uzupełniają, dlatego można je zastosować zarówno w małej, jak też dużej kuchni. Jeśli ma być we wnętrzu przewaga czerni, to w tym kolorze niech będzie zabudowa kuchenna i płytki na ścianie. Na podłogę wybieramy płytki kwadratowe w bieli i czerni, układając z nich szachownicę. Biel występuje na blacie, a także na dodatkach i akcesoriach. W przypadku koloru białego odgrywającego dominującą rolę, to właśnie on występuje na frontach szafek i ścianach. Czarna w takim wnętrzu niech będzie podłoga, blat, oprawy oświetleniowe, dodatki, akcesoria, a nawet duże i małe AGD. Czarna kuchnia przypadnie do gustu fanom elegancji, szyku i oczywiście ciemnych kolorów. Może jednak spodobać się również tym, którzy lubią przytulny i klimatyczny nastrój. Wystarczy czerń uzupełnić o drewno. Czerń bardzo dobrze czuje się w towarzystwie bieli, co też warto wykorzystać.

Może zainteresuje Cię też...

Otwórz się na nowe perspektywy

Mamy dostęp do szerokiego wachlarza materiałów. Można u nas zamówić szafy i inne meble wykonane z materiałów ekskluzywnych w przystępnych cenach jak i również na materiałach bardzo powszechnych, przy czym nie zapominamy o trzymaniu standardu jakości. Wszystkie stosowane u nas materiały są produkowane w Europie, nie korzystamy z chińskich podróbek.

kuchnie na wymiar Wrocław
Cookies settings
Powrót na górę