Ściany to największa powierzchnia, jaka znajduje się w każdym z pomieszczeń, która może być w jakiś sposób ozdobiona. Dlatego wiele osób bardzo dba o to, aby ściany prezentowały się nienagannie. W dzisiejszych czasach jest wiele możliwości ozdabiania ścian – do wyboru są tapety, farby oraz płytki. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Co jednak jest najlepsze do ścian? Co będzie prezentować się elegancko i będzie łatwe w utrzymaniu w czystości? Oto zalety, każdego z tych wyborów.

Zalety płytek na ścianie

Płytki są coraz częściej wybierane do tego, aby zdobiły ściany nie tylko w łazience czy kuchni, ale także w pomieszczeniach takich, jak sypialnia czy salon. Ogromną zaletą płytek jest bez wątpienia łatwość w utrzymaniu ich w czystości – ze względu na to, że często mają śliską powierzchnię, łatwo jest je wytrzeć z zabrudzeń, jednocześnie nie wycierając ich wzoru czy koloru. Bardzo ważną zaletą płytek jest także ich wykończenie – każdy znajdzie coś dla siebie. Są wykończenia gładkie, matowe, połyskujące, a także z delikatnymi żłobieniami. Nie można zapomnieć także o bardzo dużym wyborze płytek – nie tylko jeśli chodzi o ich kolory, ale także wzory, jakie prezentują. Na rynku można z łatwością znaleźć płytki ze wzorami przedstawiającymi kamień, beton czy cegły. I są to wzory naprawdę bardzo realistyczne.

Dlaczego warto wybrać farbę?

Farba na ścianie to nadal najpopularniejszy wybór – przede wszystkim ze względu na łatwość jej aplikacji. Wystarczy kilka godzin, aby całkowicie zmienić wygląd pomieszczenia za pomocą farby. Farbę łatwo też można zamalować nową warstwą – jeżeli znudzisz się jednym kolorem, zawsze możesz kupić puszkę farby i odmienić wszystkie ściany w swoim domu. Współczesne farby są także bardzo odporne na działanie wilgoci czy przecieranie ściereczką. Ściany pomalowane farbą można spokojnie utrzymywać w czystości – nie trzeba się już obawiać tego, że zostaną zabrudzone. Na pewno sporą zaletą farb jest to, że występują one w naprawdę ogromnej palecie kolorystycznej, w której znajdują się zarówno kolory głębokie, jak i pastelowe.

Tapeta – dlaczego warto położyć ją na ścianę?

Przez pewien czas tapety przestały być popularne, ale w ostatnich latach coraz częściej ludzie wracają do tego rozwiązania. Dlaczego? Rynek tapet jest przede wszystkim mocno rozbudowany. Można znaleźć modele z delikatnymi wzorkami, a także takie, które stworzą jeden, wielki wzór na całej ścianie. Ponadto, dobrej jakości tapety są łatwe w utrzymaniu w czystości i w aplikacji na ścianę. Nie trzeba się martwić o to, że podrą się podczas któregoś z tych procesów.

Co na ścianę?

Wszystko zależy tak naprawdę od tego, jaki styl chcesz uzyskać we wnętrzu swojego domu oraz jak pewny jesteś tego, jak ma wyglądać twój dom. Jeżeli często zmieniasz zdanie, to farba będzie lepsza od płytek. Jednak, jeżeli zależy ci na czymś, co przetrwa wiele lat – to wtedy sięgnij po płytki. Tapeta będzie dobrym wyborem, jeżeli postanowisz dodać pomieszczeniu nowoczesnego wyglądu i zależy ci na obrazie, który zajmowałby całą ścianę.

Może zainteresuje Cię też...

Otwórz się na nowe perspektywy

Mamy dostęp do szerokiego wachlarza materiałów. Można u nas zamówić szafy i inne meble wykonane z materiałów ekskluzywnych w przystępnych cenach jak i również na materiałach bardzo powszechnych, przy czym nie zapominamy o trzymaniu standardu jakości. Wszystkie stosowane u nas materiały są produkowane w Europie, nie korzystamy z chińskich podróbek.

kuchnie na wymiar Wrocław
Cookies settings
Powrót na górę