Kuchnia musi inspirować, przecież jest to miejsce pracy twórczej, dlatego warto zaaranżować wnętrze tak, aby przyjemnie spędzało się w nim czas. Wpływ na to mają kolory, ich połączenia, materiały, a także styl. Poszczególne elementy muszą do siebie pasować, tworząc spójną, harmonizującą aranżację. Wybierając fronty szafek, szukamy też współgrającego z nimi blatu. Jest kilka sprawdzonych sposobów, aby zrobić to dobrze, bez wizualnej wpadki.

Drewno nie tylko w klasycznych wnętrzach

Jednym z częściej wybieranych dekorów jest kolor drewna. Dużą popularnością cieszą się też blaty wykonane z naturalnego drewna, np. z litego dębu. Kojarzymy je z klasycznymi wnętrzami, czyli z frezowanymi frontami, które również wykonane są z trwałego drewna. Chcąc jednak stworzyć nowoczesną aranżację, o minimalistycznym charakterze i jednocześnie wykorzystać w niej drewniany blat, warto zdecydować się na biel z połyskiem, niezwykle popularne rozwiązanie we współczesnym designie. Oryginalnie prezentować się będą też szare fronty, a jeżeli preferujesz odważne stylizacje, to możesz zdecydować się na głęboką czerń. W towarzystwie ciemnych szafek pięknie prezentować się będą blaty w kolorze jasnego drewna.

Blat w intensywnym kolorze? Czemu nie!

Blat zazwyczaj jest w uniwersalnym kolorze, stonowanym, mającym pasować do każdej zabudowy kuchennej. Nie traktujemy go jako wyróżniającego się we wnętrzu elementu, a dostrzegamy jedynie jego praktyczną funkcję. Tymczasem stwarza on ogromne możliwości ożywiania wnętrza oraz zmiany jego charakteru. W takich zestawieniach to szafki będą tłem dla wyróżniającego się blatu, dlatego też fronty niech będą w kolorze drewna, delikatnej szarości lub beżu, a blat niech ma kolor mocnej butelkowej zieleni, głębokiego granatu czy też soczystej pomarańczy. Dzięki temu to właśnie blat uczynisz bohaterem swojej kuchni. Nie jest to często stosowane rozwiązanie, dlatego z pewnością wyróżnisz swoje wnętrze spośród wszystkich innych u swoich znajomych i rodziny.

Szlachetny kamień

Chciałbyś, aby Twoja kuchnia emanowała elegancją, szykiem, a może nawet wytworną galanterią? Jeżeli planujesz aranżację w stylu glamour, nawiązującą do stylu angielskiego i prowansalskiego, to zdecyduj się na kamienny blat lub powierzchnię imitującą marmur lub granit. Możesz zdecydować się na kolor jasny, biały lub w kolorze kości słoniowej, który będzie idealnie kontrastował z ciemną szarością i brązem. Jeżeli jednak chcesz, aby blaty były w kolorze ciemnego granitu, to najlepszym wyborem będą meble w jaśniejszych odcieniach, np. biel z połyskiem lub beż. Jesteś zwolennikiem total look? W takim razie blaty i fronty szafek niech będą w podobnym kolorze, pamiętaj jednak, że jasne barwy optycznie powiększają wnętrze, natomiast ciemne je pomniejszają, ale też nadają głębi. Elegancję zaakcentujesz m.in. złotą armaturą kuchenną i uchwytami w tym samym kolorze, a także kryształowym żyrandolem. Blatu w kuchni nie traktuj tylko jako kolejnego elementu układanki, który być musi, ale już niekoniecznie powinien się rzucać w oczy. Niech ma indywidualny charakter, którym zaznaczy swoją obecność i jednocześnie podkreśli styl całej aranżacji.

Może zainteresuje Cię też...

Otwórz się na nowe perspektywy

Mamy dostęp do szerokiego wachlarza materiałów. Można u nas zamówić szafy i inne meble wykonane z materiałów ekskluzywnych w przystępnych cenach jak i również na materiałach bardzo powszechnych, przy czym nie zapominamy o trzymaniu standardu jakości. Wszystkie stosowane u nas materiały są produkowane w Europie, nie korzystamy z chińskich podróbek.

kuchnie na wymiar Wrocław
Cookies settings
Powrót na górę