Blog

Zrelaksuj się! Łazienka w stylu skandynawskim

24.03.2020

Skandynawia zdecydowanie nas inspiruje, bardzo polubiliśmy styl, który wywodzi się od naszych kreatywnych przyjaciół ze Szwecji czy Danii. Świetnie czujemy się we wnętrzach, które są urządzone na wzór tych, jakie możemy podziwiać praktycznie w każdym mieszkaniu skandynawskich rodzin. W łazience w stylu skandynawskim nie może zabraknąć jasnych barw, naturalnych materiałów i oczywiście funkcjonalnych i praktycznych rozwiązań. To podstawowe założenia tego nurtu w designie.

Minimalistycznie i funkcjonalnie

W stylu skandynawskim wyraźnie zaznacza się połączenie funkcjonalności z estetyką. Rezygnujemy ze zbędnych elementów, koncentrując się na tym, co jest naprawdę potrzebne i niezbędne. Szafki powinny być pojemne, a ich kształt prosty, geometryczny. Bardzo dobrze sprawdzają się wszelkie zabudowy, które stwarzają wrażenie, że szafki zostają wtopione w ścianę. Powierzchnie najlepiej, jak są gładkie, dekory stonowane, a całość jasna i sterylnie czysta. Przestrzeń musi być dobrze zaplanowana, w łazience w stylu skandynawskim zagospodarowany jest każdy zakamarek, najmniejsza wnęka, a także miejsce pod wanną, np. z wykorzystaniem panelu do zabudowy z praktycznymi szafkami. We wnętrzu nie może jednak zabraknąć natury, która odgrywa bardzo ważną rolę w stylu scandi. Niech pojawi się np. w dodatkach i akcesoriach, aby nieco ożywić sterylne wnętrze, nadając mu przytulności i ciepła.

Kolorystyka i meble

W skandynawskich aranżacjach dominują jasne barwy. Często jest to biel, beż, jasne szarości i brązy. Bardzo dobrze sprawdzają się też pastelowe odcienie, które sprawiają, że wnętrze jest bardziej przytulne. Możesz zdecydować się na połączenie bieli z miętową zielenią lub beżu z delikatnym różem. Jeżeli chodzi o szafki, to masz dwa podstawowe, sprawdzone rozwiązania. Meble mogą być w białym kolorze, zarówno o matowym, jak też połyskującym wykończeniu. Druga opcja to drewno, które świetnie się sprawdzi, jako element kontrastujący z chłodną bielą. Powinny być to jednak szafki o prostych kształtach, najlepiej przestrzenne bryły z frontami pozbawionymi uchwytów. Wybierając urządzenia sanitarne, zwróć uwagę na możliwość ich zabudowy lub połączenia z meblami. Umywalka niech będzie nablatowa lub wpuszczona w blat, a wanna z panelem z praktycznymi szafkami. Dobrym pomysłem jest też kabina prysznicowa bez brodzika typu walk-in.

Dodatki i akcesoria od natury

To one będą uzupełnieniem wnętrza, sprawiając, że stanie się kompletne. W stylu skandynawskim natura bardzo wyraźnie zaznacza swoją obecność. Jest drewno, wiklina, len, a także kamień. Wykorzystaj je również w łazience. Na kosmetyki możesz przeznaczyć wiklinowe koszyki, dzięki którym wnętrze nabierze nieco charakteru SPA. Drewniane mogą być fronty szafek i blat, jak również w kolorze drewna wspaniale prezentują się akcesoria, tj. dozownik do mydła i kubki na szczoteczki do zębów. Ręczniki także możesz wykorzystać jako element dekoracyjny, zawieszając je na uchwytach lub układając na półkach, niech będą wtedy w kolorze, pasującym do aranżacji. Jeżeli powierzchnia Twojej łazienki jest stosunkowo duża, wyposaż ją w dodatkowy stolik na drewnianych nóżkach, przyda Ci się np. na świece, które uprzyjemnią Ci wieczorną kąpiel. Proste formy, stonowane barwy, ciepło natury i oczywiście ponadprzeciętna funkcjonalność… - tak, jesteś w skandynawskiej łazience.

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami
Meble flaming - Telefon kontaktowy 519 133 311

Wysyłanie formularza

W czym możemy Ci pomóc?

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Czy na pewno chcesz zamknąć formularz?

Twój formularz został przesłany, dziękujemy!

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe i wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb.

Wiadomość nie została wysłana

Twój wniosek o szybką wycenę nie został wysłany.