Kuchnia jest jednym z najtrudniejszych pomieszczeń do aranżacji. Aby była możliwie jak najbardziej funkcjonalna i praktyczna, a także cała jej przestrzeń została maksymalnie wykorzystana, potrzebne jest wsparcie eksperta, często projektanta, innym razem wystarczy pomoc stolarza. Coraz częściej w nowoczesnych kuchniach stosuje się AGD do zabudowy, wolnostojące nieco straciły na popularności. Czy jest to dobry wybór do każdej kuchni czy może czasem warto postawić na klasykę?

Estetyczny i spójny design

AGD do zabudowy to integralne elementy całej konstrukcji szafek, półek i szuflad. Stanowią z nimi jedną całość, a w niektórych z nich, np. w lodówce stosuje się fronty takie same, jak przy meblach. Dzięki temu mamy ujednoliconą całą powierzchnię zabudowy. Nie zawsze biała lodówka idealnie pasuje do kuchni, w której np. zdecydowaliśmy się na meble w kolorze drewna i czarne blaty. Nie najlepiej też musi prezentować się mikrofalówka inox stojąca na marmurowym blacie, znacznie lepiej prezentuje się w zabudowie w białym kolorze ze srebrnymi uchwytami. Dodatkowo w ten sposób zaoszczędzamy miejsce na blacie roboczym. AGD do zabudowy to elementy, które na pewno spełnią oczekiwania osób, którym zależy na harmonijnej stylizacji i estetycznym wyglądzie kuchni.

Łatwiejsze utrzymanie czystości

Fani czystości ucieszą się z możliwości szybkiego usunięcia zabrudzeń z powierzchni kuchennych. Jest to łatwiejsze w przypadku AGD do zabudowy. Fronty szafek łatwiej jest utrzymać w czystości, niż np. połyskujący inox. Powierzchnia jest jednolita, ograniczona jest ilość zakamarków, wszystkie elementy do siebie idealnie przylegają. Jak wiadomo, brud gromadzi się tam, gdzie jest tylko niewielka ilość wolnego miejsca. Jeżeli go nie ma, zanieczyszczenia się nie nawarstwiają.

Optycznie większa

Pomieszczenie z AGD do zabudowy łatwiej jest też optycznie powiększyć. Jednolita płaszczyzna mebli stwarza wrażenie wnętrza bardziej przestronnego. Jeżeli kuchnia jest wyjątkowo mała, to warto zdecydować się na fronty w jasnym kolorze, np. białym lub beżowym. Dodatkowo połyskujące wykończenie będzie odbijało światło, co też sprzyja optycznemu powiększeniu. Wydaje nam się, że w pomieszczeniu jest jaśniej, dopływa do niego więcej światła, a to z kolei przekłada się na wrażenie przestronności.

Ekonomiczna i tańsza opcja

Nie bez znaczenia są jednak kwestie finansowe. AGD do zabudowy są droższe niż AGD wolnostojące. Zapłacimy za nie więcej, a dodatkowo jeszcze może wzrosnąć cena za meble kuchenne. Różnica może być w niektórych przypadkach niewielka, w innych znacząca i przewyższająca budżet przeznaczony na wykończenie i remont kuchni. Ponadto trzeba mieć świadomość, że przy AGD do zabudowy w przypadku ich awarii trudności w naprawie są większe. Kuchnia z zabudowanymi AGD jest z pewnością bardziej estetyczna, bliżej jej do najnowszych trendów i cechuje się idealną spójnością wizualną. Chcąc tak ją wyposażyć, musimy pamiętać o kosztach, które będą wyższe niż przy zakupie AGD wolnostojących. Pamiętaj jednak, że kuchnia jest inwestycją na długie lata. Nie przeprowadzasz w niej remontów tak często, jak np. w salonie czy sypialni.

Może zainteresuje Cię też...

Otwórz się na nowe perspektywy

Mamy dostęp do szerokiego wachlarza materiałów. Można u nas zamówić szafy i inne meble wykonane z materiałów ekskluzywnych w przystępnych cenach jak i również na materiałach bardzo powszechnych, przy czym nie zapominamy o trzymaniu standardu jakości. Wszystkie stosowane u nas materiały są produkowane w Europie, nie korzystamy z chińskich podróbek.

kuchnie na wymiar Wrocław
Cookies settings
Powrót na górę