Blog

Jak optycznie powiększyć małą łazienkę? Skuteczne sposoby

19.09.2020

Większość łazienek cechuje się małą powierzchnią. Ich aranżacja wymaga ogromnej kreatywności, aby wnętrze było funkcjonalne, ergonomiczne, wygodne i przyjemne dla oka. Kolorami, formami, wykończeniem powierzchni możemy skutecznie powiększyć optycznie małą łazienkę, przez co będzie wydawała się zdecydowanie większa, niż jest w rzeczywistości. Jak dodać pomieszczeniu kilku dodatkowych metrów kwadratowych bez wyburzania ścian?

W małej łazience postaw na jasne kolory

W każdym wnętrzu bazą aranżacji są kolory. To od nich w znaczącym stopniu zależą styl, charakter i efekt wizualny całości. W małych pomieszczeniach najlepiej sprawdza się paleta jasnych barw. W łazience są one często wykorzystywane, zarówno jeżeli chodzi o ściany i podłogę, jak też meble i dodatki. Dobrym wyborem będą wielkoformatowe białe płytki lub też wzory imitujące naturalny marmur, wtłaczający we wnętrze elegancję i szyk. Na podłodze możemy zdecydować się na jasną szarość, bądź kolor kości słoniowej. W przypadku frontów mebli warto eksperymentować. Biel na wszystkich elementach sprawi, że aranżacja będzie chłodna i sterylna. Aby nieco ją ocieplić, wybierzmy kilka frontów w kolorze jasnego świerku. Dodatki mogą być w delikatnych odcieniach pasteli, aby łazienka nabrała nieco kolorów.

Zaufaj połyskującym powierzchniom

Błyszczące materiały skutecznie odbijają światło, co stwarza efekt przestrzenności i większego pomieszczenia. Połysk może pojawić się zarówno na ścianach i podłodze, jak też meblach i dodatkach. Obok frontów i płytek ceramicznych o błyszczącym wykończeniu do dyspozycji mamy armaturę łazienkową w złotym i chromowanym kolorze oraz akcesoria łazienkowe w metalicznych odcieniach. Należy jednak zachować umiar w blasku, aby nie wywołać efektu chaosu, który nie jest pożądany w żadnej aranżacji. Zdecyduj się na kilka połyskujących powierzchni i detali, jednak połącz je z eleganckim matem dla zachowania harmonii.

Do małej łazienki wybierz meble wiszące

W małych pomieszczeniach powinno być widoczne jak najwięcej podłogi. Dzięki temu mamy wrażenie, że wnętrze ma nieco większą powierzchnię. Dlatego zamiast mebli stojących, wybierz wiszące, które są mocowane na ścianie za pomocą specjalnych profili i systemów. Dotyczy to m.in. szafki z umywalką, dodatkowych półek na kosmetyki i akcesoria łazienkowe, ale też urządzeń sanitarnych. Zamiast kompaktu WC niech w łazience zawiśnie podwieszana misa WC. Pralkę ukryj w zabudowie, która również znajdzie się nad powierzchnią podłogi.

Przygotowaliśmy również artykuł dotyczący mebli w małej łazience. Zobacz, jakie rozwiązania najbardziej pasują do niedużych łazienek.

Więcej przeszkleń w łazience

Obowiązkowym wyposażeniem każdej łazienki jest lustro. Jego miejsce jest oczywiście nad umywalką, czyli w strefie pielęgnacyjnej. Możemy wybierać spośród luster w ramie oraz luster wklejanych, małych i dużych, okrągłych, prostokątnych i o nietypowych kształtach. W małej łazience powinno znaleźć się większe lustro, najlepiej bez ramy, co pozwoli nam osiągnąć łagodność i subtelność formy. Jeżeli to możliwe niech drugie lustro znajdzie się w innym miejscu łazienki, np. nad wanną, gdzie zazwyczaj mamy niewykorzystaną przestrzeń na ścianie. Mała łazienka ma swoje zalety. Jest przytulna, łatwo jest stworzyć w niej ciepłą aranżację i przyjemny klimat, których nierzadko brakuje dużym metrażom.

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami
Meble flaming - Telefon kontaktowy 519 133 311

Wysyłanie formularza

W czym możemy Ci pomóc?

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Czy na pewno chcesz zamknąć formularz?

Twój formularz został przesłany, dziękujemy!

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe i wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb.

Wiadomość nie została wysłana

Twój wniosek o szybką wycenę nie został wysłany.