Blog

Inspiracja Mediolanem – jak urządzić wnętrze w stylu mediolańskim?

19.06.2021

Mediolan to jedna ze światowych stolic mody. To właśnie tutaj w latach 70. powstała marka Versace. To tutaj od samego początku funkcjonuje Prada czy Armani. To właśnie stąd pochodzi również Dolce & Gabbana. Tyle high fashion wokół sprawiło, że także inne elementy życia Włochów z Mediolanu stały się niezwykle dopracowane, szykowne i po prostu stylowe. Jednym z takich elementów są projekty wnętrz, które naprawdę robią wrażenie i wręcz proszą się o to, aby być inspiracją. Jak zatem wyglądają włoskie domy z okolic Mediolanu? Co takiego niesamowitego jest we wnętrzach urządzonych w stylu mediolańskim? Jakich materiałów używać, chcąc uzyskać w swoim domu mediolański szyk?

Mediolan – włoska stolica mody i stylu

Włochy to niezwykłe miejsce na ziemi, pełne stylu i mody. Wiąże się ono też z pewnym specyficznym podejściem do życia. Każdy region Włoch jest inny – dotyczy to także Lombardii, której stolicą jest właśnie Mediolan. Na miejscu można znaleźć dziesiątki różnorodnych muzeów, a także wiele zabytków, zarówno świeckich, jak i sakralnych. Nic więc dziwnego, że jest to miejsce, do którego co roku przybywają miliony turystów chcących na własne oczy zobaczyć cuda tutejszych mistrzów. Co ciekawe, Mediolan nie jest najpopularniejszym miejscem we Włoszech, jednak na pewno cieszy się sporą popularnością. Chyba każdy chciałby chociaż raz w życiu zobaczyć to miejsce i przekonać się na własne oczy, jak piękne i stylowe jest.

Co takiego niesamowitego jest w stylu mediolańskim?

Mediolan wyznacza trendy nie tylko w modzie, ale również w dziedzinie wystroju wnętrz. Co takiego wyjątkowego jest w tym stylu? Przede wszystkim wykorzystanie różnorodnych, naturalnych tkanin dobrej jakości. Są nimi obite krzesła, fotele czy sofy. Można je znaleźć na poduszkach i innych dodatkach. Mają niesamowicie nasycone kolory – spotkamy wśród nich żółcie, odcienie niebieskiego, róże, zielenie, pomarańcze, granaty i fiolety. Kolejną kwestią są materiały takie jak marmur czy drewno, bardzo często widoczne w mediolańskich wnętrzach. Oba te materiały charakteryzują się doskonałą wytrzymałością i luksusowym wyglądem, który sprawdzi się w każdym domowym pomieszczeniu.

Jakie materiały wybierać do wnętrza w stylu mediolańskim?

Oprócz wspomnianego wcześniej drewna oraz marmuru warto zwrócić uwagę również na takie materiały, jak naturalne kamienie, len, kaszmir czy jedwab. Co prawda te dwa ostatnie materiały trzeba w specjalny sposób pielęgnować, ale jeżeli tylko będzie się to robić, na pewno wytrzymają one wiele lat. Oprócz tego dobrze sprawić sobie dodatki ceramiczne bądź szklane – najlepiej handmade. Takie ręcznie wykonane detale będą wyjątkowe i nietuzinkowe, nie znajdziesz takich samych rzeczy w dwóch wnętrzach urządzonych w stylu mediolańskim. Jeżeli lubisz czuć się wyjątkowo, to ten styl z pewnością przypadnie Ci do gustu.

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami
Meble flaming - Telefon kontaktowy 519 133 311

Wysyłanie formularza

W czym możemy Ci pomóc?

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Czy na pewno chcesz zamknąć formularz?

Twój formularz został przesłany, dziękujemy!

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe i wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb.

Wiadomość nie została wysłana

Twój wniosek o szybką wycenę nie został wysłany.