Blog

Mieszkanie w stylu lat 60. Jak je urządzić?

12.06.2021

Lata 60. charakteryzowały się pewnym eklektyzmem. Konserwatywny początek, elastyczny środek i nowoczesny, wręcz psychodeliczny koniec. Można powiedzieć, że drugiej tak różnorodnej dekady we współczesnym świecie nie było. Nigdy wcześniej ani nigdy później wszystko nie zmieniało się tak szybko, jak właśnie w latach 60. dwudziestego wieku. Chcąc urządzić mieszkanie w stylu typowym dla tej dekady, musisz zatem na samym początku zastanowić się, który jej okres będziesz odwzorowywać w swoim wnętrzu. W zależności od tego, czy zainspirujesz się rokiem 1962, 1965 czy też 1967, Twoje cele projektowe będą inne.

Skąd czerpać inspiracje?

Dekada lat 60. jest bardzo dobrze udokumentowana, szczególnie jeżeli chodzi o działania w krajach zachodnich, takich jak Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone. Lata 60. to czas The Beatles, The Rolling Stones, The Who, The Animals, Boba Dylana, Andy’ego Warhola czy Davida Baileya. Możesz zatem poszukać w Internecie zdjęć z tamtej epoki, możesz poczytać książki o twórcach, którzy inspirowali w tamtych czasach. Warto też obejrzeć kilka filmów z tamtych czasów – mogą to być również filmy dokumentalne. Różnego rodzaju inspiracje znajdziesz też na stronach internetowych, takich jak Pinterest, które stanowią prawdziwe kopalnie pomysłów. Dróg jest wiele.

O czym należy pamiętać?

Jeżeli chodzi o lata 60., to niezależnie od tego, którą częścią tej dekady chcesz się inspirować, musisz pamiętać o paru kwestiach. Przede wszystkim domy i mieszkania w tamtych czasach były wygodne – a więc i Twoja przestrzeń osobista powinna przede wszystkim Ci służyć. Kolejną sprawą jest światło oraz użycie luster, dzięki którym nawet najmniejsze pomieszczenie będzie prezentowało się znacznie bardziej obszernie. Warto także dodać, że jeżeli chcesz urządzić mieszkanie bądź dom w stylu lat 60., to raczej będziesz musiał zrezygnować z minimalizmu, ponieważ wnętrza w tamtych czasach były naprawdę szalone i nietuzinkowe.

Jakie dodatki warto wybrać?

Jeżeli chodzi o dodatki, które warto dobrać do wnętrza urządzonego w stylu lat 60., to wiedz, że najlepiej sprawdzą się przedmioty wykonane z ceramiki. Najlepiej, aby były one nieszablonowe i prezentowały się wyjątkowo – w cenie są np. asymetryczne kształty. Warto postawić też na jakiś ozdobny przedmiot we wzór geometryczny. W tamtych czasach wzory geometryczne były niezwykle popularne i miały szerokie zastosowanie. Jeżeli geometria nie do końca jest w Twoim guście, zawsze możesz zdecydować się na wzory bardziej psychodeliczne, o szalonych, intensywnych kolorach i obszernych kształtach. Oprócz tego warto również zainwestować w dobre lampy stojące, a także w fotele-kosze, które będą zwisały z sufitu.

Czy urządzenie mieszkania w tym stylu jest kosztowne?

Wiele osób może zastanawiać się, czy urządzenie mieszkania w stylu lat 60. jest kosztowne. W końcu prawdziwe przedmioty vintage mogą kosztować naprawdę duże pieniądze. Obecnie można jednak znaleźć na rynku wiele dodatków po prostu wzorowanych na dawnych czasach, których ceny nie są aż tak wysokie, jak ceny prawdziwych staroci. Nie musisz więc się obawiać, że wydasz zbyt dużo pieniędzy.

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami
Meble flaming - Telefon kontaktowy 519 133 311

Wysyłanie formularza

W czym możemy Ci pomóc?

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Czy na pewno chcesz zamknąć formularz?

Twój formularz został przesłany, dziękujemy!

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe i wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb.

Wiadomość nie została wysłana

Twój wniosek o szybką wycenę nie został wysłany.